نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

دانشجویان اروپایی هدف جدید دانشگاه‌های انگلیس

مرکز خدمات پذیرش کالج‌ها و دانشگاه‌های انگلیس‌ (UCAS) اعلام کرد که نرخ پذیرشِ دانشجویان اروپایی در دانشگاه‌های این کشور ۱۳ درصد افزایش یافته است.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دانشگاه‌های مطرح این کشور برای افزایش ثبت‌نام‌های خود به دانشجویان کشورهای عضو اتحادیه اروپا روی آورده‌اند. بنابر اعلام این مرکز پس از آنکه در تابستان امسال به دانشگاه‌های این کشور آزادی عمل بیشتری برای توسعه داده شد در دانشگاه‌های مطرح انگلیس شمار ثبت نام از دانشجویان اروپایی رشد چشمگیری پیدا کرد. آمار نشان می‌دهد تعداد دانشجویان کشورهای عضو اتحادیه اروپا که در دانشگاه‌های مطرح انگلیس پذیرش شده‌اند امسال در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته میلادی، ۱۳ درصد افزایش یافته است.

این گزارش نشان می‌دهد شمار پذیرش دانشجویان کشورهای اتحادیه اروپا نسبت به دانشجویان انگلیسی افزایش سریعتری داشته است.

«آلن اسمیترز»، مدیر مرکز تحقیقاتی آموزش و استخدام دانشگاه باکینگهام می‌گوید: دانشجویان اروپایی که جویای تحصیل در دانشگاه‌های گرانقیمت هستند برای انگلیس یک بازار ناب محسوب می‌شوند.

به گزارش ایسنا به نقل از تلگراف، این دانشگاه‌ها حدود ۹۸۴۰ دانشجو از خارج مرزهای انگلیس پذیرفته‌اند که این رقم در مقایسه با ۱۲ ماه گذشته ۱۳ درصد افزایش نشان می‌دهد. این در حالیست که شمار دانشجویان انگلیسی که در دانشگاه‌های مطرح این کشور پذیرفته شده‌اند تنها دو درصد افزایش یافته است.

بنابر قانون اتحادیه اروپا، دانشگاه‌های انگلیس می‌بایست همانند سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا با دانشجویان خارجی رفتار کنند. این موارد شامل استفاده آنها از مزایایی نظیر دسترسی برابر به کمک هزینه‌های آموزشی می‌شود که دولت در اختیار دانشجویان مورد حمایت خود قرار می‌دهد. به تازگی به دانشگاه‌های انگلیس این اجازه داده شد تا برای پذیرش دانشجو در سال تحصیلی ۲۰۱۴ میلادی قدرت عمل بیشتری داشته باشند. UCAS پیش بینی کرد که تعداد دانشجویان مقطع کارشناسی تا آغاز ترم جدید تحصیلی پاییز برای نخستین بار از مرز ۵۰۰ هزار نفر فراتر رود.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

اعتراض شورای اسلامی شدن دانشگاه ها به دخالت مراجع غیر دانشگاهی
دولت تاکنون مصوبه‌ای در خصوص اراضی دانشگاه شیراز نداشته است
لزوم پرداختن اعضای هیات علمی دانشگاهها به آموزش الکترونیک
بهره برداری از ساختمان جدید دانشکده پزشکی تا سه سال آینده
پورتال جذب هیات علمی دانشگاه تهران مستقل عمل نمی کند
پیام تسلیت وزیرعلوم به رئیس جمهور
رتبه‌بندی دانشگاه‌های مشهور جهان در ۲۰۱۵
امسال ۱۲۰۰ برنامه فرهنگی در دانشگاه پیام‌نور لرستان برگزار شد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم