نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

خیرین مهمترین پشتیبانان دانشگاه تهران هستند

سرپرست دانشگاه تهران گفت: دانشگاه تهران کمک زیادی از دولت دریافت می‌کند، اما از نظر من یک هزارم کمکی که از طریق خیرین به این دانشگاه اعطا می‌شود ارزش بیشتری نسبت به کمک‌های دولت دارد، زیرا پشت این کمک عشق و علاقه نهفته است.

به گزارش خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، دکتر محمود نیلی احمد آبادی در مراسم اولین نشست بانوان خیر دانشگاه تهران که روز گذشته در این دانشگاه برگزار شد، گفت: این جلسه یکی از جلسات استثنایی و تاریخی دانشگاه تهران است. این گام اولین گام از حرکتی بزرگ بوده که نوید آینده درخشان‌تری را برای دانشگاه تهران نشان می‌دهد.

وی با بیان اینکه فضای جلسه یک فضای معنوی است افزود: بر اساس رده بندی IAC دانشگاه تهران با اختلاف زیاد از دانشگاه‌های دیگر برترین دانشگاه جهان اسلام شناخته شده است. همچنین بر اساس اکثر رده بندی‌های بین المللی، دانشگاه تهران بهترین دانشگاه کشور است.

سرپرست دانشگاه تهران با اشاره به تحصیل ۶۰ هزار دانشجو در این دانشگاه تاکید کرد: بزرگترین سرمایه هر کشور، منابع انسانی متخصص است و نفت و طلا و الماس جزو منابع دست دوم محسوب می‌شود. منابع انسانی به همراه دانش می‌تواند کشورها را متحول کند.

دکتر نیلی با تاکید بر اینکه دانشگاه تهران در سراسر کشور گسترده شده است، اظهار کرد: این دانشگاه از جزیره کیش تا ارس و از غرب تا شرق تهران گسترده شده است. بسیاری از شهرهای دیگر هم متقاضی پذیرش شعبه‌های دانشگاه تهران هستند اما به دلیل کمبود امکانات این امر محقق نمی‌شود.

وی با بیان اینکه امسال هشتادمین سال تصویب قانون تاسیس دانشگاه تهران است، افزود: این امر که دانشگاه بتواند در طول ۸۰ سال جزو بهترین دانشگاه‌های کشور باشد ساده نیست و ناشی از حضور اساتید برجسته، دانشجویان مستعد و پشتیبانان زیادی است.

سرپرست دانشگاه تهران با تاکید بر اینکه خیرین و واقفین مهمترین پشتیبانان دانشگاه تهران هستند، گفت: دانشگاه تهران این افتخار را دارد که نگاه همه دوستداران توسعه کشور به این دانشگاه است. ما از دولت هم کمک زیادی دریافت می‌کنیم اما از نظر من یک هزارم کمکی که از طریق خیرین به این دانشگاه اعطا می‌شود ارزش بیشتری نسبت به کمک‌های دولت دارد زیرا پشت این کمک عشق و علاقه نهفته است.

دکتر نیلی افزود: من به عینه دیده‌ام که چگونه کمک‌هایی که از سوی خیرین اعطا می‌شود برکتش از کمک‌های دولت بیشتر بوده و کمک‌های خیرین دارای اثرات مادی و معنوی است. موجی که این کمک‌ها در بدنه دانشگاه ایجاد می‌کند تا سالها تاثیر دارد زیرا هنگامی که دانشجو از کمک خیرین استفاده می‌کند عشقش به جامعه بیشتر می‌شود.

سرپرست دانشگاه تهران با بیان اینکه یکی از رمز و رازهای توسعه دانشگاه تهران،‌ به عشق و علاقه مردم بر می‌گردد افزود: بدون موفقیت دانشگاه تهران نمی‌توان از توسعه در کشور حرف زد.

این به این معنا نیست که دانشگاه‌های دیگر تاثیری در این امر ندارند اما همه پذیرفته‌اند که دانشگاه تهران به عنوان نماد آموزش عالی بوده و هر حرکتی در آن برای جامعه الگو محسوب می‌شود. وزارت علوم هم معتقد است هر تجربه‌ای در دانشگاه تهران قابل تکرار در بقیه کشورها است.

دکتر نیلی ادامه داد: اگر از دانشگاه تهران پشتیبانی شود آنگاه آموزش عالی، صنعت، کشاورزی، فرهنگ هم تعالی می‌یابد و مردم این موضوع را به خوبی درک کرده‌اند و این امر مایه افتخار دانشگاه تهران است.

به گزارش ایسنا، در ادامه مراسم دبیر کمیته بانوان خیر دانشگاه تهران با بیان اینکه نیکی و نیکوکاری یکی از صفات نیکوی ایرانیان است گفت: همیشه این سوال از من می‌شود که چرا به دانشگاه تهران کمک می‌کنم؟ به نظر من در این دانشگاه دانشجویان مستعد زیادی وجود دارند که اگر در اختیارشان امکانات تحصیلی خود بگذاریم و کسانی را تربیت کنیم که مشکلات جامعه را به صورت حرفه‌ای حل کنند و اگر بخواهیم از سلطه بیگانگان رها شویم باید به این دانشجویان کمک کنیم.

دکتر جلالیان ادامه داد: بسیاری از دانشجویان دانشگاه تهران بسیار مستعد و باهوش هستند اما از خانواده‌های کم بضاعت بوده و به دلیل مشکلات مالی حتی در تهیه کتاب‌هایشان هم دچار مشکل هستند. این دانشجویان با کمک نیکوکاران می‌توانند به راحتی ادامه تحصیل دهند.

به گزارش ایسنا، در ادامه نماینده کارکنان بانوی دانشگاه تهران و عضو شورای مددکاری و شورای صنفی گفت: من و همکارانم در درمانگاه دانشگاه خدمت می‌کنیم و با توجه به شکایات مراجعین متوجه شدیم که بسیاری از دانشجویان برای ادامه تحصیل دچار مشکلات مالی هستند به همین دلیل کمیته مددکاری را تاسیس کردیم و سعی می‌کنیم مددجویان را شناسایی و حمایت کنیم.

همچنین ریاست سازمان توسعه و سرمایه گذاری دانشگاه تهران با اشاره به این گردهمایی گفت: قرار بود در مورد بانوان خیر یک کمیته ویژه تشکیل شود اما به دلیل کثرت این عزیزان این کمیته گسترش پیدا کرد و منتج به این گردهمایی شد. امیدواریم سال آینده قادر به برگزاری یک جشنواره ویژه بانوان خیر باشیم.

دکتر ساداتی نژاد با تاکید بر اینکه نقش بانوان در حوزه خیرین بسیار بزرگ است، اظهار کرد: امکان ندارد مردی کار خیر انجام داده باشد اما همسرش آن را پشتیبانی نکرده باشد.

وی با بیان اینکه خیرین نماد مشارکت مردم هستند گفت: حضور خیرین مانند گنجی است که می‌تواند رشته شتابان علم را تضمین کند.

ریاست سازمان توسعه و سرمایه گذاری دانشگاه تهران در پایان گفت:‌ از ۲۴ واقف دانشگاه تهران، ۱۱ نفرشان خانم هستند که ششم اسفندماه جشنواره تجلیل از خیرین برگزار خواهد شد.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم