نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

خون دانشجویانِ پولدار انگلیسی رنگین‌تر است

آمار نشان می‌دهد سالانه ۲۰۰۰ نوجوان نیازمند انگلیسی به دلیل شرایط بد اقتصادی از راهیابی به دانشگاه‌های ممتاز باز می‌مانند.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در گزارش جدیدی که از سوی کمیسیون جنبش اجتماعی و فقر کودکان انگلیس منتشر شده، سالانه تعداد ۲۲۰۰ دانش‌آموز محروم کمتری امکان ورود به دانشگاه‌های مطرح را می‌یابند. این تحقیق که توسط مرکز مطالعات اقتصادی انجام شده، اطلاعات مربوط به ۵۲۰ هزار و ۹۸۴ کودک متولد سال‌های ۱۹۹۱ تا ۱۹۹۲ میلادی را مورد بررسی قرار داده و مشخص شد تعهدات پیشین آنها نسبت به دانش‌آموزان مستعد اما نیازمند مدارس ابتدایی در زمان تحصیل این دانش‌آموزان صرفا پس از رسیدن به مقطع متوسطه رنگ می‌بازند.

این مطالعه نشان می‌دهد از مجموع ۸۰۰۰ دانش آموز ۱۱ ساله مستعد خانواده‌های نیازمند تنها ۹۰۰ نفر فرصت ورود به دانشگاه‌های مطرح را می‌یابند.

به گزارش ایسنا به نقل از تایمز هایر اجوکشین، «آلن میلبورن»، دبیر کمیسیون جنبش اجتماعی و فقر کودکان انگلیس می‌گوید: این بدین معناست که انگلیس با نگاه مادی خود در حال از دست دادن استعدادهای جوان است چرا که سالانه ۲۰۰۰ دانش آموز بسیار مستعد اما از خانواده‌های کم‌بضاعت که در مقطع ابتدایی وضعیت تحصیلی بسیار خوبی دارند در مقطع متوسطه از راهیابی به مدارس باکیفیت بازمانده و در نتیجه فرصت ورود به دانشگاه‌های مطرح و باکیفیت را پیدا نمی‌کنند. یافته‌های این مطالعه همچنین نشان می‌دهد دانشجویانی که سابقه مالی خانوادگی ضعیف دارند در مقایسه با دانشجویان مرفه‌تر، نمرات پایین‌تری کسب می‌کنند.

کارشناسان دلیل این مسئله را اینگونه عنوان می‌کنند که برای دانشجویان نیازمند در دانشگاه‌های مطرح امکاناتی ارائه می‌شود که با وجود ادعای کیفیت بالا، بسیار بی‌کیفیت‌تر از شرایط و امکاناتی است که به دانشجویان مرفه به لحاظ مالی ارائه می‌شوند. از سوی دیگر یک دلیل ساده‌تر نیز می‌تواند این مسئله باشد که دانشجویان فقیرتر تمایل کمتری برای ثبت نام در دانشگاه‌های معروف و مطرح دارند.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم