نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

خروجی فعالیت دانشگاه در جهت رفع نیازهای مردم باشد

سرپرست دانشگاه خوارزمی البرزدر چهارمین نشست اتاق فکر استان البرز بر لزوم توجه به نیازهای مردم تأکید کرد.

به گزارش خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه البرز، محمد علی سبحان‌اللهی در چهارمین نشست اتاق فکر استان البرز که در دانشکده علوم دانشگاه خوارزمی با حضور نمایندگانی از استانداری البرز، بنیاد علمی نخبگان، جهاد دانشگاهی، دانشگاه خوارزمی، صنایع و معادن و… برگزار شد، گفت: موضوع اتاق فکر و راه‌اندازی آن یکی از ابزارهای مهم توسعه هر جامعه محسوب می‌شود که می‌تواند خرد جمعی و تصمیم‌گیری‌ها را براساس داده‌های درست و صحیح شکل دهد.

وی افزود: توجه به نیازهای مردم و نظرات کارشناسانه جهت دنبال کردن رویکرد علمی در خصوص آنها باید به روش اتاق فکر مرکز استراتژیک ریاست جمهوری باشد که براساس سه عامل مردم، نخبگان علمی و دولت است و در واقع مسائل از طریق مردم ازکانال‌های علمی رد می‌شوند و به سیستم‌های دولت می‌رسند.

سبحان‌اللهی خاطرنشان‌کرد: توجه به نیازهای مردم در همه کشورهای توسعه‌یافته متداول است، پس ابتدا باید به نظرات مردم توجه شود و سپس نظرات نخبگان جهت مسائل و موضوعات علمی، کارشناسی شود.

وی با اشاره به سیاست و برنامه‌های دانشگاه خوارزمی که براساس نیازهای مردم دنبال و پیگیری می‌شود، تصریح کرد: اگر رشته‌ها براساس نیاز جامعه معرفی و برنامه ریزی شوند، جامعه علمی و معقولی خواهیم داشت و دانشگاه خوارزمی از قدمی که در این راستا برداشته شده‌است استقبال و به اتاق فکر در بعد علمی کمک خواهد کرد.

سرپرست دانشگاه خوارزمی در پایان با بیان اینکه دانشگاه خوارزمی میزبان نمایشگاه هفته پژوهش و همایش تعامل صنعت و دانشگاه استان البرزاست، اظهار کرد: دانشگاه را نباید جدا از استان، منطقه و مردم بدانیم، چرا که هرچه داریم باید در خدمت رفع نیازهای مردم باشد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

اعتراض جمعی از دانشجویان داروسازی به برخی تحولات در این رشته
کمبود نیروی متخصص پرستاری، از مشکلات دانشجویان علوم پزشکی تهران
ثبت نام متقاضیان ادامه تحصیل کارشناسی بدون آزمون دانشگاه آزاد
انتصاب دبیرعلمی مسابقات مناظره دانشجویان
امشب،آخرین مهلت ثبت نام کنکور۹۴/کاهش ۱۶درصدی داوطلبان
مصرانه پیگیر راه اندازی مرکز بین الملی دانشگاه پیام نور هستیم
اعلام نتایج آزمون جامع علوم پایه و پیش کاروزی دانشگاه آزاد
پردیس دانشگاه علوم‌پزشکی کرمانشاه ساخته می‌شود

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم