نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

خدمت‌رسانی به دانشجویان مسموم دانشگاه شیراز همچنان ادامه دارد

رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی و اورژانس دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: خدمت‌رسانی به دانشجویان دانشگاه شیراز که از ساعت ۲۲ دوشنبه ۱۱ اسفند آغاز شده است، همچنان ادامه دارد.

به گزارش سرویس دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه فارس، دکتر محمدرضا عالی‌منش اعلام کرد: ساعت ۲۲ و ۲۰ دقیقه دوشنبه ۱۱ اسفند اولین مورد تماس با مرکز اورژانس در خصوص نیاز به خدمات درمانی برای دانشجویان ساکن در خوابگاه دانشگاه شیراز برقرار شد.

وی با بیان اینکه درخواست امداد در اولین تماس برای ۶ دانشجو بود، گفت: پس از اعزام آمبولانس به خوابگاه، از طرف مسئولان خوابگاه اعلام شد که دانشجویان نیازمند به خدمات درمانی اورژانس، در خوابگاه‌های مختلف پراکنده هستند، لذا پس از بررسی وضعیت توسط نیروهای اورژانس، ۴ دستگاه آمبولانس، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس و خودروی فرماندهی اورژانس به همراه دو پزشک،دو پرستار خانم و سه پرستار مرد، علاوه بر نیروهای اتوبوس آمبولانس و آمبولانس‌ها، به محل اعزام شدند .

او اضافه کرد: ارائه خدمات توسط تیم اعزامی به دانشگاه شیراز تا ساعت ۳ بامداد امروز سه‌شنبه ۱۲ اسفند ادامه داشت و ۳۳ دانشجو در خوابگاه درمان شده و دو نفر نیز به بیمارستان منتقل شدند.

عالی‌منش گفت: حدود ساعت ۹ و ۲۰ دقیقه صبح ، ۱۲ اسفند، مجددا از مجتمع خوابگاهی دانشگاه شیراز با اورژانس در خصوص ۱۰ مورد دانشجوی جدید مبتلا به علائم مسمومیت تماس گرفته شد، که نیروهای اورژانس دانشگاه علوم پزشکی شیراز به سرعت به محل اعزام شدند .

وی ادامه داد: در این مرحله نیز دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اعزام دو دستگاه اتوبوس آمبولانس جدید، سه دستگاه آمبولانس و ۱۵ نفر نیروی درمانی، بجز نیروهای حاضر در آمبولانس و اتوبوس آمبولانس‌ها، خدمت رسانی به دانشجویان را آغاز کردند و تا ساعت ۱۶ عصر امروز به حدود ۱۰۰ دانشجو خدمات درمانی ارایه شد و دو دانشجوی دیگر نیز برای دریافت خدمات بیشتر به بیمارستان اعزام شدند .

عالی‌منش گفت: پس از ساعت ۱۶ نیز، اورژانس دانشگاه علوم پزشکی شیراز توسط سه پزشک، ۱۲ پرستار و نیروهای امدادی دو آمبولانس، در حال خدمات رسانی در خوابگاه ها هستند .

وی بیان کرد : یک متخصص داخلی نیز از دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دانشجویان را ویزیت کرد و نمونه‌گیری‌های لازم نیز انجام شد .

براساس این گزارش، پس از وقوع این مسئله، بیمارستان‌های شهید فقیهی و حضرت علی‌اصغر (ع) دانشگاه علوم پزشکی شیراز برای ارایه خدمات مورد نیاز به دانشجویان آماده بودند و از شامگاه یازدهم تا ساعت ۱۶ دوازدهم اسفند به بیش از ۴۰ دانشجوی مراجعه کننده از خوابگاه‌های دانشگاه شیراز، خدمات درمانی ارایه کرده‌اند .

انتهای پیام

مطالب مرتبط

تاسیس دانشکده کارآفرینی در دانشگاه هنر اصفهان
توجه به همکاری های بین الملل، اولویت سال ۹۴ دانشگاه امیرکبیر
ضرورت تقویت دفاتر ارزیابی عملکرد در دانشگاه های علوم پزشکی از طریق آموزش
رئیس دانشگاه شهیدبهشتی به رئیس جمهور تسلیت گفت
تلاش دانشگاه فردوسی برای رفع مشکلات نشریات دانشجویی
انتشار کلید سئوالات آزمون های جامع علوم پایه، دندانپزشکی و داروسازی
کیفی سازی و حفظ فضاهای موجود درقالب تجمیع، هدف سال آینده دانشگاه آزاد
نشست مشترک معاون فرهنگی و اجتماعی با ایثارگران وزارت علوم

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم