نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

خبر خوش معاون دانشگاه امیرکبیر به ورودی‌های جدید

معاون دانشجویی دانشگاه امیرکبیر گفت: اگر دانشجویان ورودی جدید سه ترم از چهار ترم اول، معدل بالای ۱۷ کسب کنند، می‌توانند در هر رشته‌ای که بخواهند ادامه تحصیل دهند.

به گزارش خبرنگار«دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، دکتر صراف شیرازی امروز در جشن ورودی دانشجویان امیرکبیر افزود: دانشگاه امیرکبیر اولین دانشگاهی است که با سیستم معیوب کنکور که چهار ساعت، ۱۲ سال زندگی دانشجویان را رقم می‌زند، توانسته امکانی فراهم کند که دانشجویان بتوانند در رشته مورد علاقه خود تحصیل کنند.

وی تصریح کرد: اگر دانشجویان سه ترم از چهار ترم اول را معدل بالای ۱۷ بگیرند، می‌توانند به صورت دو رشته‌ای و یا در رشته‌ای که می‌خواهند ادامه تحصیل دهند.

معاون دانشجویی دانشگاه امیرکبیر با بیان اینکه در حال حاضر ۴۰۰ دانشجوی دو رشته‌ای دارند، گفت: این حق مسلم فرهیختگان این مرز و بوم است که در رشته مورد علاقه خود تحصیل کنند و مفتخریم که در حال حاضر ۶۰۰ دانشجوی تغییر رشته‌ای یا دو رشته‌ای داریم.

شیرازی سپس رتبه دانشگاه امیرکبیر را در آمار رسمی جهان ۱۵۷ اعلام کرد و ادامه داد: سایر دانشگاه‌های ایران رتبه ۲۵۰ به بعد را کسب کرده‌اند. همچنین دانشگاه امیرکبیر دانشگاه اول صنعتی در رتبه‌بندی جهان است.

معاون دانشجویی دانشگاه امیرکبیر همچنین به ایسنا، درباره تسهیلات رفاهی دانشجویان گفت: مانند سال گذشته به دانشجویان لپ تاپ قسطی با ۱۲ یا ۱۸ قسط ارائه می‌کنیم. امسال زیان و سود شرکت‌ها را پرداخت می‌کنیم تا دانشجویان با همان downloadسابق بتوانند لپ تاپ خریداری کنند. داشتن ابزار تحقیق برای دانشگاه‌های فنی – مهندسی حق اولیه هر دانشجوست.

وی همچنین وضعیت خوابگاه‌ها را نامناسب دانست و گفت: خوابگاه‌ها در شأن این دانشگاه نیستند. در حال حاضر دو خوابگاه داریم و ۱۶ استراحتگاه.

شیرازی در پایان با بیان اینکه قیمت غذای دانشجویان را مانند سایر دانشگاه‌ها افزایش نداده‌ایم، اظهار کرد: درباره کیفیت غذاها تصمیم داریم کیفیت غذاها را بیشتر کنیم، اما در این باره تضمینی وجود ندارد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم
اساتید وقت کافی برای آموزش دانشجویان پزشکی صرف نمی‌کنند
تغییر نام دانشکده خبر دانشگاه آزاد / راه اندازی «نیوز روم»
دانشجویان خارجی به اردوهای نوروزی می‌روند
عدم افزایش شهریه دانشگاه علمی کاربردی در سال ۹۴/ حذف ۱۰درصد رشته‌ها
سیستم درمان، فشار زیادی به آموزش در دانشگاه های پزشکی وارد می‌کند
افزایش خطاهای پزشکی با کشیک‌های سنگین در بیمارستان های آموزشی
لزوم پرداختن اعضای هیات علمی دانشگاهها به آموزش الکترونیک

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم