نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

خبرهای خوب سرپرست دانشگاه پیام نور کرمانشاه

پذیرش بدون کنکور در دانشگاه پیام نور، استاندارد شدن سوالات امتحانات پیام نور، برگزاری تمامی کلاسها حتی با حضور یک دانشجو، امکان تغییر رشته به رشته همان گروه آزمونی خود، امکان انتقالی به مراکز مختلف بدون هیچ شرطی و امکان انتخاب محل آزمون قبل از شروع امتحانات خبرهای خوب سرپرست دانشگاه پیام نور استان کرمانشاه برای دانشجویان این دانشگاه بود.

به گزارش خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کرمانشاه، دکتر بهمن سعیدی پور در نشست خبری که با حضور خبرنگاران رسانه‌های مختلف استان برگزار شد، از پذیرش دانشجو در این دانشگاه بر اساس سوابق تحصیلی (بدون کنکور) خبر داد و اظهار کرد: متقاضیان از ۱۰ آبان تا روز شنبه ۱۷ آبان فرصت دارند پس از مطالعه دفترچه راهنما در سایت سازمان سنجش و تهیه مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام به سایت سازمان سنجش به نشانی ” www.sanjesh.org” مراجعه و نسبت به ثبت نام و انتخاب رشته اقدام کنند.

سرپرست دانشگاه پیام نور استان کرمانشاه با بیان اینکه بر اساس تصمیمات گرفته شده از این نیمسال تمامی آزمون‌های پیام نور به صورت استاندارد برگزار می‌شود، گفت: این اقدام باعث می‌شود تا سوالات امتحانی این دانشگاه نه خیلی سخت و نه خیلی آسان باشند.

سعیدی پور در ادامه با اشاره به اینکه در گذشته کلاسهای این دانشگاه تنها در صورت به حد نصاب رسیدن تشکیل می‌شد، افزود: از این به بعد کلاس‌های این دانشگاه که جنبه رفع اشکال دارند برای کلیه دروس حتی اگر درسی یک نفر متقاضی هم داشته باشد تشکیل می‌شود.

سعیدی پور افزود: بر اساس سیاستهای دانشگاه پیام نور از شهریور ماه امسال دانشجویان می‌توانند بعد از پایان نیمسال تحصیلی در گروه آزمونی خود تغییر رشته دهند و برای این کار باید با گذراندن ۱۲ واحد و معدل ۱۴ این کار را انجام دهند و یا اینکه نمره قبولی او در رشته جدید پایین تر از نمره قبولی آخرین پذیرفته شده در آن رشته نباشد.

سعیدی پور خبر خوب دیگری برای دانشجویان دانشگاه پیام نور داشت و آن اینکه دانشجویان در دوره کارشناسی می توانند از هر مرکزی به مرکز دلخواه خود انتقالی بگیرند.

سرپرست دانشگاه پیام نور استان کرمانشاه گفت: یک خبر خوب دیگر هم داشت و آن اینکه دانشجویان این دانشگاه در مقطع تحصیلات تکمیلی قبل از شروع امتحان می توانند شهر محل امتحان خود را انتخاب کنند و در این زمینه هیچ محدودیتی در کل کشور وجود ندارد.

وی در ادامه از اخذ مجوز چند رشته در مقطع تحصیلات تکمیلی در استان خبر داد و افزود: از جمله این رشته‌ها می توان به رشته‌های جغرافیا در شهرستان اسلام آباد غرب، جغرافیای سیاسی گرایش فضای شهری در شهرستان روانسر و ادبیات عرب در شهرستان جوانرود اشاره کرد.

سعیدی پور ادامه داد: همچنین رشته علوم تربیتی گرایش برنامه ریزی آموزشی نیز به تصویب رسیده است.

وی از برنامه ریزی ها برای ایجاد رشته‌های جدید در مقطع کارشناسی ارشد در این دانشگاه خبر داد.

وی در ادامه در مورد برنامه‌های عمرانی در دست اجرای دانشگاه پیام نور استان کرمانشاه سخن گفت و اظهار کرد: از ابتدای سال تاکنون چهار پروژه در پیام نور مرکز کرمانشاه و دو پروژه در دانشگاه پیام نور شهرستان اسلام آبادغرب آغاز شده که میانگین رشد این پروژه‌ها ۳۵ درصد است و پیش بینی می شود تا پایان سال جاری و نهایتا تا مهر ماه سال آینده به بهره‌برداری برسند.

وی در ادامه محوطه سازی و تجهیز سیستم فاضلاب مرکز پیام نور شهر کرمانشاه را یکی دیگر از پروژه‌های در دست ساخت پیام نور در استان دانست و گفت: تمامی مراحل مربوط به این پروژه به پایان رسیده و تنها یک مرحله آسفالت آن باقی مانده است.

وی در ادامه کل اعتبار مورد نیاز این پروژه را بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیون تومان دانست.

سعیدی پور به اتفاق رخ داده در این دانشگاه در زمینه برخورد نا مناسب یکی از مدرسان حق التدریس این دانشگاه در راستای به هم ریختن زیر ساختهای محوطه دانشگاه نیز اشاره کرد و از در دست پیگیری بودن آن خبر داد و افزود: مدارک مستند را به استانداری تحویل داده‌ایم.

سرپرست دانشگاه پیام نور استان کرمانشاه در ادامه تعداد کل دانشجویان دانشگاه پیام نور استان را ۳۰ هزار نفر دانست و افزود: تا سال گذشته ۱۸ هزار نفر از این دانشگاه فارغ التحصیل شده‌اند.

این مقام مسئول در ادامه با بیان اینکه در همه شهرستان‌های استان کرمانشاه مرکز پیام نور داریم، گفت: در سطح استان ۱۴ مرکز پیام نور وجود دارد.

وی در ادامه توانمند بودن را از ویژگی‌های دانشجویان این دانشگاه دانست و افزود: گواه این مطلب آمار بالای قبولی‌های فارغ التحصیلان این دانشگاه در مقطع کارشناسی ارشد است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم
اساتید وقت کافی برای آموزش دانشجویان پزشکی صرف نمی‌کنند
تغییر نام دانشکده خبر دانشگاه آزاد / راه اندازی «نیوز روم»
دانشجویان خارجی به اردوهای نوروزی می‌روند
عدم افزایش شهریه دانشگاه علمی کاربردی در سال ۹۴/ حذف ۱۰درصد رشته‌ها
سیستم درمان، فشار زیادی به آموزش در دانشگاه های پزشکی وارد می‌کند
افزایش خطاهای پزشکی با کشیک‌های سنگین در بیمارستان های آموزشی
برنامه‌های دانشگاهها برای بزرگداشت روزشهدا

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم