نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

«حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان»، درصدد تحقق عملی پیوند حوزه و دانشگاه

مدیر حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان دانشگاه تبریز از آغاز ثبت‌ نام دانشجویان علاقمند به کسب علوم و معارف اسلامی از ۲۹ آبان سال‌ جاری خبر داد.

حجت‌الاسلام وحید علیمحمدی، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه آذربایجان شرقی، اظهار کرد: دانشجویانی که علاقه‌مند به تحصیل همزمان در دانشگاه و حوزه هستند می‌توانند از تاریخ ۲۹ آبان سال‌ جاری به سایت اینترنتی www.hodat.ir مراجعه کرده و با تکمیل فرم پیش‌ثبت‌نام نسبت به ثبت‌ نام اقدام کنند.

وی هدف از تأسیس حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان در سال ۱۳۷۷ را تحقق عملی پیوند حوزه و دانشگاه و تربیت دانشجویانی متعهد و متخصص عنوان کرد و گفت: حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان تبیین و توصیف ماهیت، مراحل و اهداف انقلاب اسلامی، ارتقای‌ شخصیت اخلاقی و معنوی دانشجویان، ارتقا‌ء و عمق‌بخشی معرفت و اعتقادات دینی، ارتقای‌ سطح تحلیل سیاسی، شناخت ماهیت دانشگاه اسلامی و تلاش در جهت تحول علمی و ساختاری دانشگاه، ارتقا‌ تحلیل و فعالیت فرهنگی دانشجویان با توجه به اهداف تمدن اسلامی، نخبه‌یابی، نخبه‌پروری فرهنگی و تشکیل شبکه نخبگان فرهنگی در راستای ایجاد تمدن اسلامی را در دستور کار دارد.

وی گفت: ملاک‌های دین‌پژوه از دیدگاه حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان در این چارچوب قرار دارد که شخص، دغدغه‌مند و مشتاق کسب معارف دینی و رشد معنوی باشد، دارای فراغت کافی جهت شرکت منظم و فعال در برنامه‌های آموزشی بوده و متشرع به احکام و ظواهر شرعی باشد.

وی تأکید کرد: چنین فردی باید دارای روحیه علمی و انضباط تحصیلی بوده و سطح علمی دانشگاهی متوسط به بالا با شرط معدل حداقل ۱۵ داشته و سطح توقع و انتظار متناسب با مقدورات، دروس و برنامه‌های حوزه داشته باشد.

مدیر حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان دانشگاه تبریز خاطرنشان کرد: دانشجویان دین‌پژوه می‌توانند برای آشنایی هرچه بیشتر با فعالیت‌های این حوزه، امتیازات خاص حوزه، عناوین کلی دروس ارائه شده و دیگر برنامه‌های حوزه به سایت اینترنتی www.hodat.ir مراجعه کنند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

اعزام کاروان دانشگاهیان به عتبات عالیات تا ۲۰ فروردین
تاسیس دانشکده کارآفرینی در دانشگاه هنر اصفهان
توجه به همکاری های بین الملل، اولویت سال ۹۴ دانشگاه امیرکبیر
ضرورت تقویت دفاتر ارزیابی عملکرد در دانشگاه های علوم پزشکی از طریق آموزش
رئیس دانشگاه شهیدبهشتی به رئیس جمهور تسلیت گفت
تلاش دانشگاه فردوسی برای رفع مشکلات نشریات دانشجویی
انتشار کلید سئوالات آزمون های جامع علوم پایه، دندانپزشکی و داروسازی
کیفی سازی و حفظ فضاهای موجود درقالب تجمیع، هدف سال آینده دانشگاه آزاد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم