نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

«حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان»، درصدد تحقق عملی پیوند حوزه و دانشگاه

مدیر حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان دانشگاه تبریز از آغاز ثبت‌ نام دانشجویان علاقمند به کسب علوم و معارف اسلامی از ۲۹ آبان سال‌ جاری خبر داد.

حجت‌الاسلام وحید علیمحمدی، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه آذربایجان شرقی، اظهار کرد: دانشجویانی که علاقه‌مند به تحصیل همزمان در دانشگاه و حوزه هستند می‌توانند از تاریخ ۲۹ آبان سال‌ جاری به سایت اینترنتی www.hodat.ir مراجعه کرده و با تکمیل فرم پیش‌ثبت‌نام نسبت به ثبت‌ نام اقدام کنند.

وی هدف از تأسیس حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان در سال ۱۳۷۷ را تحقق عملی پیوند حوزه و دانشگاه و تربیت دانشجویانی متعهد و متخصص عنوان کرد و گفت: حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان تبیین و توصیف ماهیت، مراحل و اهداف انقلاب اسلامی، ارتقای‌ شخصیت اخلاقی و معنوی دانشجویان، ارتقا‌ء و عمق‌بخشی معرفت و اعتقادات دینی، ارتقای‌ سطح تحلیل سیاسی، شناخت ماهیت دانشگاه اسلامی و تلاش در جهت تحول علمی و ساختاری دانشگاه، ارتقا‌ تحلیل و فعالیت فرهنگی دانشجویان با توجه به اهداف تمدن اسلامی، نخبه‌یابی، نخبه‌پروری فرهنگی و تشکیل شبکه نخبگان فرهنگی در راستای ایجاد تمدن اسلامی را در دستور کار دارد.

وی گفت: ملاک‌های دین‌پژوه از دیدگاه حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان در این چارچوب قرار دارد که شخص، دغدغه‌مند و مشتاق کسب معارف دینی و رشد معنوی باشد، دارای فراغت کافی جهت شرکت منظم و فعال در برنامه‌های آموزشی بوده و متشرع به احکام و ظواهر شرعی باشد.

وی تأکید کرد: چنین فردی باید دارای روحیه علمی و انضباط تحصیلی بوده و سطح علمی دانشگاهی متوسط به بالا با شرط معدل حداقل ۱۵ داشته و سطح توقع و انتظار متناسب با مقدورات، دروس و برنامه‌های حوزه داشته باشد.

مدیر حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان دانشگاه تبریز خاطرنشان کرد: دانشجویان دین‌پژوه می‌توانند برای آشنایی هرچه بیشتر با فعالیت‌های این حوزه، امتیازات خاص حوزه، عناوین کلی دروس ارائه شده و دیگر برنامه‌های حوزه به سایت اینترنتی www.hodat.ir مراجعه کنند.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم