نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

حمایت دانشگاه شیراز از تبدیل ایده به تکنولوژی

رئیس دانشگاه شیراز گفت: بر اساس سیاست‌های دولت و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دانشگاه شیراز به صورت همه جانبه از تبدیل ایده به تکنولوژی حمایت می‌کند.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) -منطقه فارس، دکتر مجید ارشاد لنگرودی در بازدید از مرکز حمایت از ایده‌های برتر، گفت: پشتیبانی از تجاری‌سازی محصولات دانشگاهی و ایده‌هایی که در کوتاه مدت به فناوری تبدیل شود، در دستور کار دانشگاه شیراز قرار دارد.

وی افزود: با همین هدف، تشکیل ۵۰ شرکت دانش بنیان در برنامه آتی دانشگاه شیراز قرار دارد.

رئیس دانشگاه شیراز توسعه همه جانبه، متوازن و پایدار کشور را از طریق توسعه علمی امکان پذیر دانست و تصریح کرد: تبدیل تولیدات علمی به محصول و تکنولوژی، گره‌گشای مشکلات کشور در عرصه‌های مختلف است.

دکتر ارشاد ابراز امیدواری کرد که “مرکز حمایت از ایده‌های برتر” بتواند برای تحقق این آرمان تلاش کند.

دکتر مریم دهقانی عضو هیئت علمی دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر و رئیس مرکز حمایت از ایده‌های برتر دانشگاه شیراز نیز در معرفی این مرکز گفت: مسئولیت مدیریت، هدایت و حمایت از طرح‌های فناورانه دانشجویی را بر عهده دارد.

وی گفت: گسترش هرچه بیشتر فعالیت‌های علمی پژوهشی دانشجویی به ویژه به صورت گروهی، حمایت از ایده‌های نوین دانشجویی، ایجاد انگیزه و روحیه نشاط بین دانشجویان و بالابردن اعتماد به نفس آنان‌، برگزاری دوره‌ها و سمینارهای آموزشی، همکاری در برگزاری مسابقات دانشجویی‌، ایجاد ارتباط با مراکز تحقیقاتی و صنعتی، و شناخت نیازهای صنعت، از جمله اهداف تشکیل مرکز حمایت از ایده‌های برتر در دانشگاه شیراز است.

عضو هیئت علمی دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر گفت: از جمله طرح‌های تکمیل شده در مرکز حمایت از ایده برتر دانشگاه شیراز می‌توان به ساخت هواپیمای بدون سرنشین، ساخت دستگاه Ultrasonic Atomizer برای تولید نانو ذرات اکسیدی، ساخت ربات پرنده عمود پرواز Quad و ساخت دستگاه رنگ آمیزی تمام اتوماتیک اسلایدهای پاتولوژی اشاره کرد.

دهقانی افزود: طرح‌های دیگری هم مانند دستگاه پرس لوله، کارت داده گیری، ربات حضور از راه دور، ربات جراح لاپاراسکوپی، سیستم اتوماتیک تصویربرداری میکروسکوپی و آنالیز کاریوتایپ، ساخت دستگاه اندازه‌گیری پتانسیل زتا و بکارگیری فناوری نانو برای مقابله با رسوب آسفالتین در مخازن نفتی، در دست اجرا قرار دارد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

لزوم بازنگری جدی در آموزش داروسازی عمومی
امیدواریم اتفاقات اخیر دانشگاه فردوسی موجب تحکیم استقلال دانشگاه شود
مصرانه پیگیر راه اندازی مرکز بین المللی دانشگاه پیام نور هستیم
برگزاری اولین آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی
آغاز ثبت نام اعتکاف مسجد دانشگاه تهران
ابلاغ آیین‌نامه جدید استعدادهای درخشان به دانشگاه‌ها+ جزییات تغییرات
دانشگاه های علوم پزشکی آموزش را فدای پژوهش های غیر کاربردی کرده اند
اعلام اولویت‌های کاری دانشگاه پیام نور در سال ۹۴

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم