نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

حمایت خیرین امتیازی است که هر دانشگاهی آن را ندارد

رییس دانشگاه فردوسی گفت: دانشگاه فردوسی از حمایت بنیاد دانشگاهی فردوسی برخوردار است و این امتیازی نیست که نصیب هر دانشگاهی شود.

به گزارش خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه خراسان، دکتر‌محمد کافی در مراسم افتتاحیه مجتمع خوابگاهی بنیاد دانشگاهی فردوسی (پردیس۷) که شب گذشته، هشتم آبان‌ماه، در تالار زیتون دانشکده دامپزشکی این دانشگاه برگزار شد، ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: دانشگاه فردوسی مشهد به داشتن چنین پشتوانه‌ای افتخار می‌کند و به عنوان مسئول این دانشگاه به خود می‌بالم فرهیختگانی مانند این خیرین با همکاری خود در اداره دانشگاه به ما کمک می‌کنند.

وی ادامه داد: افرادی که مصمم هستند در هرجا کاستی وجود دارد، با حمایت‌های خود درصدد رفع آن برآیند؛ در حال حاضر زحمات ۱۰ ‌ساله آن‌ها نتیجه داده و دانشگاه فردوسی میوه این تلاش را آرام آرام در حال چیدن است.

رییس دانشگاه فردوسی تصریح کرد: دانشجویان دانشگاه فردوسی در صحنه‌های مختلف درخشش داشتند و نام دانشگاه را سربلند کردند.

کافی افزود: دانشگاه در فعالیت‌های علمی با کمک انجمن‌های علمی که تعداد آن بیش از ۹۰ مورد ‌است، در زمینه ورزش و نیز فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی، مقام‌های بسیار خوبی کسب کرده‌ است.

رییس دانشگاه فردوسی عنوان کرد: برای اولین بار پسران این دانشگاه کاپ المپیاد فرهنگی ورزشی را از تهران خارج کرده و دختران نیز نایب قهرمان شدند.

وی خاطرنشان کرد: در زمینه المپیاد علمی نیز همکاران ما در رشته شیمی توفیقات خوبی داشتند و بین ۱۰۰ دانشمند برتر شیمی قرار گرفته و تعدادی از مقالات آن‌ها نیز به چاپ رسید؛ دانشمندان جوان شیمی، فیزیک و المپیاد شیمی به موفقیت‌هایی دست یافتند و نیز مرکز کامپیوتر این دانشگاه نیز توانست مقام دوم را کسب کنند.

رییس دانشگاه فردوسی گفت: همه این‌ها مقدر نمی‌شد مگر اینکه هر کجا به مشکل خوردیم و سازوکار دولتی محدودیت‌هایی ایجاد کرد، بنیاد دانشگاهی فردوسی در کنار ما بود.

کافی تصریح کرد: اما ما تا ایده‌آل فاصله داریم و طی هفت سال آینده، در سال ۱۴۰۰ دانشگاه فردوسی، بایستی در جمع ۵۰۰ دانشگاه برتر دنیا قرار گیرد؛ در حال حاضر این دانشگاه در رتبه ۶۳۰ ام قرار دارد و بایستی در این خصوص پیشرفت داشته باشیم.

رییس دانشگاه فردوسی مشهد بیان کرد: با همت و تلاش خیرین این دانشگاه، دست به دست هم می‌دهیم که به این مهم و نیز مطرح شدن این دانشگاه بعد از دانشگاه تهران، دست پیدا کنیم.

وی اظهار کرد: در همه این زمینه‌ها بهتر است موفقیت‌های روزافزونی داشته باشیم و بایستی پاسدار نام فردوسی و خراسان بزرگ باشیم؛ این مرکز بایستی به گونه‌ای از این افتخارات نگهداری کند که در شان نام این مرز و بوم باشد و باعث درخشش هرچه بیشتر شود.

کافی با بیان اینکه اگر بخواهیم در مرز دانش حرکت کنیم باید به تولید علم ناب و روزآمد بپردازیم یادآور شد: دانشگاه فردوسی از لحاظ تجهیزات آزمایشگاهی در سطحی نیست که بتواند دست به تولید این علم روز بزند؛ این نیز با همت و حمایت این بنیاد قابل دست‌یابی است.

رییس دانشگاه فردوسی تصریح کرد: دانشگاه فردوسی قرار است در جهت بین‌المللی شدن نیز حرکت کند و درهای این دانشگاه به روی شیعیان و مسلمانان و همگی مشتاقان علم در سرتاسر دنیا که دوست‌دار زبان غنی فارسی هستند، باز شود.

وی اضافه کرد: در حال حاضر مرکز بین‌المللی آموزش زبان‌های فارسی برای غیرفارسی‌زبانان، پذیرای دانشجویان غربی است که در این دانشگاه زبان‌فارسی را فرا می‌گیرند و قرار است تعداد دانشجویان خارجی در سال جاری چهار رقمی شده و هزار نفر شود؛ این دانشجویان بورسیه نیستند و شهریه می‌پردازند.

کافی تصریح کرد: در دیپلماسی علمی باید بسیار کارآمد نقش خود را به خوبی ایفا کرده که از دانشگاه فردوسی به سرتاسر دنیا رفته و از غنای فرهنگ ایران تعریف و تمجید کنند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

احداث ۱۰ خوابگاه دانشجویی در دانشگاه‎های علوم پزشکی کشور
دانشگاه امروز محور و موتور محرک توسعه اجتماعی و سیاسی کشور است
لغو اعزام کاروان‌های دانشگاهیان عمره گزار تا دهم فروردین
نقش نفت در برنامه‌های توسعه‌ای کشور بررسی می‌شود
تسلیت رئیس دانشگاه شریف به روحانی
ایجاد مقاطع ارشد و دکتری رشته های معماری داخلی در دانشگاه آزاد همدان
همکاری‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران و استرالیا گسترش می یابد
شرایط پذیرش در دانشگاه فرهنگیان در دستور کار شورای عالی آموزش و پرورش

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم