نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

حمایت استادان دانشگاه‌ها از دانش آشتیانی

جمعی استادان دانشگاهی در نامه‌ای از رای اعتماد به وزیر پیشنهادی علوم حمایت کرده، از نمایندگان مجلس خواستند تا با دادن رأی اعتماد به وی، آموزش عالی را از این بلاتکلیفی نجات دهند.

به گزارش گروه دریافت ایسنا، متن نامه جمعی از استادان دانشگاه‌ها – که تعداد آن‌ها ۸۰۰ نفر ذکر شده – خطاب به نمایندگان مجلس شورای اسلامی به شرح زیر است:

«رییس جمهور محترم بر مبنای وظایف و اختیارات قانونی خود، بار دیگر یک شخصیت شناخته شده‌ی دانشگاهی را جهت تصدی مسئولیت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به مجلس شورای اسلامی معرفی کرده است. جناب آقای دکتر دانش آشتیانی از اساتید برجسته، نام آشنا و مجرب درعرصۀ آموزش عالی است و در بین قاطبۀ دانشگاهیان به عنوان مدیری متدین، متعهد، درستکار، منطقی، آینده‌نگر و توسعه‌گرا شناخته می‌شود.

نمایندگان محترم مجلس توجه دارند که تلاشها و تدابیر دولت محترم برای خروج کشور از شرایط دشوار قبلی با اقبال گسترده روبه‌روست و در این شرایط،مردم و نخبگان، از مجلس محترم شورای اسلامی انتظار دارند همراهی بیشتری با دولت محترم از خود نشان دهند. در این میان حمایت از وزارت علوم که نقش اساسی در تربیت نیروی انسانی و توسعه‌ی دانش‌بنیان کشور دارد، اهمیت بیشتری می‌یابد.

امروزه دانشگاه به برنامه‌ریزی و ثبات مدیریت نیاز دارد تا دانشگاهیان بتوانند با آرامش، نشاط و امید بیشتر به انجام وظایف خود و جبران عقب‌ماندگی‌های کشور در عرصه‌ی تولید علم و فناوری بپردازند.

تحقق این امر در سایه‌ی حمایت همگانی شما نمایندگان محترم در روی کارآمدن وزیری متعهد، توانمند، توسعه گرا و با مقبولیت بالادر میان دانشگاهیان (ویژگی‌هایی که در جناب آقای دکتر دانش آشتیانی به‌روشنی دیده می شود) میسر است».

این نامه می‌افزاید: «ما جمعی از اعضای هیأت علمی دانشگاههای کشور با حمایت از تلاش مکرر رییس جمهور محترم برای تعیین تکلیف مدیریت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، از نمایندگان محترم انتظار همراهی و همدلی با دولت داریم و از آنان می‌خواهیم که اولا در ارزیابیهای خودبه حسن استقبال اکثریت مطلق دانشگاهیان از تصمیمات رییس جمهور محترم در عرصه‌ی مدیریت آموزش عالی توجه کنند و ثانیا به این نکته عنایت داشته باشند که تداوم بلاتکلیفی در مدیریت آموزش عالی علاوه بر اینکه باعث اختلال جدی در فرایند توسعه‌ی علمی کشور خواهد شد، به یاس و سرخوردگی دانشگاهیان و بی‌انگیزگی آنان در امر آموزش و پژوهش نیز خواهد انجامید.

نمایندگان محترم که اکثرا حضور در دانشگاه را تجربه کرده‌اند، از این نکته آگاهند که تداوم این وضعیت درعرصۀ آموزش عالی برای کشور و نظام زیان‌بار است و امیدواریم که همسو با انتظار اکثریت مطلق دانشگاهیان با رای اعتماد به وزیر پیشنهادی (آقای دکتر دانش آشتیانی) به روند توسعه‌ی علمی کشور سرعت ببخشند و به تجدید و تداوم فضای نشاط و امیدواری در دانشگاه‌های کشور کمک کنند».

فهرست اسامی استادان امضاء‌کننده‌ که در پایان این نامه ذکر شده، در نزد ایسنا محفوظ است.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم