نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

حلقه تحریمِ دانشگاه‌های رژیم‌صهیونیستی تنگ‌تر شد

هر روز بر تعداد جوامع علمی و دانشگاهی که به تحریم دانشگاه‌های رژیم صهیونیستی می‌پردازند و عرصه را برای دانشگاه‌های این رژیم غاصب تنگ‌تر می‌کنند، افزوده می‌شود.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، استادان دانشگاه «لئون» در اسپانیا نیز به صف تحریم‌کنندگان دانشگاه‌های رژیم صهیونیستی پیوستند و بدین ترتیب تعداد استادان و محققان اسپانیایی که خواهان پایان اشغال فلسطین هستند به بیش از ۲۰۰ هزار نفر افزایش یافت. استادان جغرافیا و فلسفه دانشگاه لئون اسپانیا خواستار قطع روابط دانشگاهی و تحقیقاتی با دانشگاه‌های رژیم صهیونیستی شدند و تاکید کردند که این رژیم حقوق بشر را نقض می‌کند.

این تحریم سراسری و ملی از سوی حدود ۱۵۰ دانشکده، ۲۶۰ کارمند اداری و خدماتی، صدها دانشجو، گروه‌های تحقیقاتی و اتحادیه‌های دانشجویی و استادان اجرا می‌شود.

به گزارش ایسنا به نقل از یونیورستی ورلدنیوز، همچنین در اتحادیه اروپا نیز درخواست قطع همکاری با دانشگاه‌ها و مراکز رژیم صهیونیستی حاضر در مناطق اشغالی مطرح شد. در بیانیه‌ای با عنوان بایکوت، محرومیت و تحریم علیه رژیم صهیونیستی مقامات آموزشی و آکادمیک و اعضای دانشگاهی و دانشجویان، تعلیق دسترسی دانشگاه‌های این رژیم غاصب و مراکز تحقیقاتی آن به فضای آموزشی اروپا را خواستار شدند.

در این بیانیه آمده است: تحریم علمی دانشگاهی رژیم صهیونیستی پاسخی به حمایت مخفیانه دانشگاه‌های این رژیم از اشغالگری و آپارتاید علیه مردم فلسطین و همکاری آنها با سیاست‌های تبعیض نژادی و گسترش سلاح است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

اعزام کاروان دانشگاهیان به عتبات عالیات تا ۲۰ فروردین
آئین نامه اداره خوابگاه‌های خصوصی و غیر دولتی به زودی ابلاغ می شود
کمک خیرین به دانشجویان بی‌بضاعت
مسؤلان، دانشجویان را ملزم به رعایت پوشش حرفه ای پزشکی کنند
حذف آزمون علوم پایه برای داروسازان ورودی مهر ۹۴ به بعد
تخصیص بیش از ۹۲ میلیارد ریال وام به دانشجویان علوم و تحقیقات
بازدید معاون اداری، مالی وزارت علوم از دانشگاه سیستان وبلوچستان
نتیجه کمیته تجدیدنظر بورسیه‌­ها اعلام نشده است

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم