نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

حضور ۶۷ هزار دانشجوی ایثارگر در دانشگاه‌های کشور

مدیر کل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اطلاعات گفت: سال گذشته جمع دانشجویان ایثارگر شاغل به تحصیل در دانشگاه‌های تحت مدیریت این وزارتخانه ۶۷ هزار نفر بود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه فارس، سیدرسول عمادی در جمع خبرنگاران در شیراز گفت: این تعداد دانشجو در چهار دانشگاه دولتی، جامع علمی کاربردی، فنی و حرفه‌ای و پیام‌نور شاغل به تحصیل بوده‌اند.

وی با تاکید بر لزوم کاهش فاصله بین دانشجویان ایثارگر و دیگر دانشجویان شاغل به تحصیل در رشته‌های مختلف به‌عنوان یکی از اهداف سیاست‌های راهبردی جدید، گفت: البته این فاصله زیاد نیست، اما تلاش برای کاهش آن اولویت است و با رصد کردن معدل هر ترم دانشجویان ایثارگر و انجام مقایسه‌، برنامه‌ریزی‌های لازم انجام و اجرا می‌شود.

عمادی گفت: در راستای کاهش فاصله علمی دانشجویان ایثارگر با سایر دانشجویان، به‌دنبال کلاس‌های تقویتی و کارگاه‌های پژوهشی هستیم که این موضوع با جدیت بیشتری دنبال می‌شود.

وی در تشریح برخی از اهداف سیاست‌های راهبردی جدید، توسعه تحصیلات تکمیلی را یکی از اهداف این سیاست‌ها عنوان و اضافه کرد: البته در این موضوع ارتقاء علمی دانشجویان مد نظر قرار دارد.

عمادی گفت: هویت جمعی دانشجویان نیز یکی از اهداف سیاست جدید است که با تشکیل هسته‌های علمی و پژوهشی و حمایت کانون‌های علمی فرهنگی ایثار، بحث مشارکت هویت جمعی دانشجویان تسریع خواهد شد.

مشاور وزیر علوم در امور ایثارگران خاطرنشان کرد: شناسایی و جذب استعدادهای درخشان، افزایش تولیدات علمی و پژوهشی، حمایت‌های مالی و معنوی از ابدعات و نوآوری‌های دانشجویان از دیگر اهداف سیاست‌های راهبردی است.

عمادی خاطرنشان کرد: برای دست‌یابی به این هدف نیازمند کسب آمارهای کمی هستیم که برای رفع این نیاز، راه‌اندازی سامانه جامع سازمان دانشجویان کشور تا پایان سال‌جاری محقق می‌شود.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

احداث ۱۰ خوابگاه دانشجویی در دانشگاه‎های علوم پزشکی کشور
دانشگاه امروز محور و موتور محرک توسعه اجتماعی و سیاسی کشور است
لغو اعزام کاروان‌های دانشگاهیان عمره گزار تا دهم فروردین
لزوم پرداختن اعضای هیات علمی دانشگاهها به آموزش الکترونیک
نقش نفت در برنامه‌های توسعه‌ای کشور بررسی می‌شود
تسلیت رئیس دانشگاه شریف به روحانی
ایجاد مقاطع ارشد و دکتری رشته های معماری داخلی در دانشگاه آزاد همدان
همکاری‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران و استرالیا گسترش می یابد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم