نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

حضور ۶۰ درصد اعضای هیات علمی تمام وقت رشته ادبیات فارسی در دانشگاه آزاد

از مجموع ۱۶۶۰ عضو هیات علمی در مجموعه رشته زبان و ادبیات فارسی در کلیه موسسات آموزش عالی کشور، ۹۷۳ نفر در دانشگاه آزاداسلامی فعالیت می کنند.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، وزارت علوم در گزارشی که آبان ماه منتشر کرد، تعداد و اعضای هرم هیات علمی تمام وقت در سال تحصیلی ۹۲-۹۳ در مجموعه رشته زبان و ادبیات فارسی در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی و زیر نظام های مختلف آموزشی مانند پیام نور، غیر انتفاعی و دانشگاه آزاداسلامی را اعلام کرد.

براساس این گزارش، از تعداد ۱۶۶۰ استاد این مجموعه، ۹۷۳ نفر در دانشگاه آزاداسلامی به امر تدریس اشتغال دارند، همچنین از تعداد ۷۲ نفر استاد موجود در این مجموعه، ۳۳ نفر در دانشگاه آزاداسلامی، ۳۵ نفر در وزارت علوم، یک نفر در پیام نور و سه نفر در موسسات آموزشی غیر انتفاعی تدریس می کنند.

این گزارش می افزاید از مجموع ۱۵۵ دانشیار، ۱۰۹ نفر درموسسات آموزش عالی وزارت علوم، ۳۷ نفر در دانشگاه آزاداسلامی، هشت نفر در پیام نور و یک نفر در وزارت بهداشت تدریس می کنند.

علاوه بر این از مجموع ۸۰۴ استادیار این رشته، تعداد ۳۷۶ نفر در دانشگاه آزاداسلامی، ۳۰۷ نفر در دانشگاه ها و موسسات وزارت علوم، ، ۱۰۵ نفر در پیام نور، ۱۱ نفر در موسسات غیر انتفاعی و پنج نفر در وزارت بهداشت مشغول به تدریس هستند.

همچنین از تعداد ۶۲۳ مربی در مجموعه رشته زبان و ادبیات فارسی؛ ۱۹ مربی در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی وزارت علوم، ۵۲۶ مربی در دانشگاه آزاداسلامی، ۶۲ مربی در پیام نور ، ۸ مربی در موسسات آموزشی غیر انتفاعی و ۵ نفر در وزارت بهداشت تدریس می کنند.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاداسلامی، نگاهی به آمارهای فوق نشان می دهد که وضعیت دانشگاه آزاداسلامی در شاخصی با عنوان نسبت استاد به دانشجو در رشته ادبیات و زبان فارسی در وضعیت مطلوبی قرار داشته و دارای شرایط بهتری نسبت به دانشگاه های وزارت علوم و سایر موسسات آموزش غیر انتفاعی قرار دارد.

این در حالی است که در ماه های اخیر و پس از افزایش ظرفیت دوره های تحصیلات تکمیلی در دانشگاه آزاداسلامی بسیاری از مخالفان در مورد کیفیت آموزش و پایین بودن نسبت استاد به دانشجو، بدون ارائه مستندات، نقدهای بسیاری علیه این دانشگاه مطرح کرده اند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

لزوم بازنگری جدی در آموزش داروسازی عمومی
امیدواریم اتفاقات اخیر دانشگاه فردوسی موجب تحکیم استقلال دانشگاه شود
مصرانه پیگیر راه اندازی مرکز بین المللی دانشگاه پیام نور هستیم
برگزاری اولین آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی
آغاز ثبت نام اعتکاف مسجد دانشگاه تهران
ابلاغ آیین‌نامه جدید استعدادهای درخشان به دانشگاه‌ها+ جزییات تغییرات
دانشگاه های علوم پزشکی آموزش را فدای پژوهش های غیر کاربردی کرده اند
اعلام اولویت‌های کاری دانشگاه پیام نور در سال ۹۴

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم