نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

حرکت صحیح نشریات دانشجویی یکی از اصلی ترین راه های نشر فرهنگ اعتدال

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه مازندران گفت: از طریق نشریات دانشجویی علم، عقلانیت و تدین به جامعه و مخاطبان تزریق می شود لذا اگر این نشریات در مسیر درست خود حرکت کنند یکی از اصلی ترین راه های نشر فرهنگ اعتدال در جامعه است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه مازندران، حجت الاسلام محمود دیانی در مراسم افتتاحیه جشنواره نشریات دانشجویی دانشگاه های منطقه ۳ کشور در بابلسر، گفت: قلم تبلور اندیشه آدمی است .

وی با اشاره به اینکه نشریات دانشجویی با انقلاب اسلامی رابطه ای منطقی دارند چرا که این انقلاب امری فرهنگی بود و کار نشریات نیز فرهنگی و ادبی است،افزود: اگر می خواهیم تصمیم گیرنده ها و اربابان قدرت و نفوذ را مورد نظر قرار دهیم نشریات دانشجویی فضایی خوب را در دانشگاه ها برای این مهم ایجاد می کنند.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه مازندران با بیان اینکه با نشریات دانشجویی می توان به شکل درست به امر به معروف و نهی از منکر پرداخت چرا که این نشریات را دانشجویان اداره می کنند، اظهارکرد: یکی از رسالت های نهاد دانشگاه ایجاد ارتباط میان جامعه و نسل فرهیخته است چرا که دانشجویان در قالب این نشریات گفتمان سازی خواهند کرد.

وی با بیان اینکه دانشجویان با استفاده از نشریات دانشجویی قالب ارتباطی خاصی را برای برقراری کانال های ارتباطی با جامعه فرا می گیرند و طی مراحل قانونی چه قبل از اخذ مجوز و چه بعد از آن یکی از فرآیندهای آموزش قانون مداری است، ادامه داد: از طریق نشریات دانشجویی علم، عقلانیت و تدین به جامعه و مخاطبان تزریق می شود لذا اگر این نشریات در مسیر درست خود حرکت کنند یکی از اصلی ترین راه های نشر فرهنگ اعتدال در جامعه است.

دیانی با بیان اینکه اگر بنا باشد بین فرهنگ و تکنولوژی ارتباط برقرار شود، نشریات دانشجویی جایگاهی مهم در این مسیر خواهند داشت، افزود: این نمایشگاه با حضور نمایندگان نشریات دانشگاه های استان های مازندران، گیلان، گلستان، خراسان رضوی، سمنان، خراسان شمالی و خراسان جنوبی برگزار می شود.

در ادامه این مراسم حجت الاسلام اصغری در سخنانی گفت: برگزاری جشنواره های نشریات دانشجویی قطعا در آماده سازی بستر هم افزایی و تعامل بین نشریات دانشجویی و رسانه ها و انتقال تجارب بین دانشگاه ها در این زمینه و شوق و امید را در بین دانشجویان افزایش می دهد.

رییس دانشگاه مازندران با اشاره به اینکه افرادی که در زمینه نشریات دانشجویی فعالیت می کنند باید قانون را در خط مقدم کارهای خود قرار دهند، افزود: نکته مهمی که در فعالیت های نشریات باید به آن توجه کرد، حفظ حرمت قلم است و نباید با توهین و تخریب به حرمت قلم خدشه وارد کرد.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم