نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

حرکت در جهت سیاست­های کلان، نیازمند پتانسیل­‌های دانشگاهی

رئیس دانشگاه بیرجند حرکت خراسان جنوبی در جهت سیاست­های کلان کشور را نیازمند در اختیار داشتن پتانسیل­های دانشگاهی دانست.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خراسان جنوبی، خلیل خلیلی در دیدار معاون وزیر امور خارجه با روسای دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی استان با اشاره به اینکه پیشینه دانشگاه بیرجند به ۳۸ سال قبل برمی‌گردد، اظهار کرد: این دانشگاه در ادامه حرکت مدرسه نوین شوکتیه در خراسان جنوبی راه‌اندازی شده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر تعداد آموزشگاه‌های عالی و دانشگاه‌ها از شاخصه‌های استان است،گفت: دانشگاه بیرجند با سه آموزشکده بالغ بر ۱۳ هزار دانشجو دارد که ۲۶۰۰ نفر از آنها در مقطع کارشناسی ارشد در ۳۰۰ کدرشته مشغول به تحصیل هستند.

رئیس دانشگاه بیرجند ادامه داد: در هر سال حدود ۱۳۰۰ مقاله توسط دانشجویان و اساتید دانشگاه بیرجند در سطح کشور و مجامع بین‌المللی ارائه می‌شود.

خلیلی با اشاره به اینکه در دانشگاه‌های خراسان جنوبی ۵۰ هزار دانشجو مشغول تحصیل هستند که از این تعداد ۴۵ هزار در مرکز استان تحصیل می‌کنند، تصریح کرد: شاخص دانشجو به شهروند در خراسان جنوبی یک به پنج است و در دانشگاه‌های استان ۸۰۰ عضو هیات علمی فعالیت می‌کنند.

وی زیربنای فضاهای آموزشی این استان را ۴۵۰ هزار مترمربع ذکر کرد و افزود: از ۵۰ هزار دانشجوی خراسان جنوبی، ۴۵۰۰ نفر در مقطع کارشناسی ارشد مشغول به تحصیل هستند.

رئیس دانشگاه بیرجند نگاه خود در دانشگاه‌ها را تقویت نیروی متخصص ذکر کرد و گفت: سومین استان پهناور کشور هستیم و در گذشته دو کنسولگری روسیه و بریتانیا در خراسان جنوبی وجود داشته است.

خلیلی با تاکید بر اینکه خراسان جنوبی پایین‌ترین آمار جرم جرائم را علی‌رغم فقر و مرزی بودن را در کشور دارد، ادامه داد: مردم خراسان جنوبی بیشترین مشارکت را در انتخابات داشتند و با وجود قبایل و مذاهب مختلف، بدون هیچ اختلافی در کنار یکدیگر در حال زندگی هستند.

وی با بیان اینکه ۳۴۷ معدن فعال با ۲۰ نوع ماده معدنی در خراسان جنوبی وجود دارد، گفت: در حال حاضر اشتغال از بخش کشاورزی به بخش خدمات سوق یافته است و این تاحدی تکلیف آینده استان را مشخص می‌کند.

رئیس دانشگاه بیرجند تصریح کرد: باید پتانسیل‌های دانشگاهی در اختیار خراسان جنوبی گذاشته شود تا در جهت سیاست‌های کلان کشور حرکت کند.

وی افزود: در تلاش هستیم در کشور افغانستان فعالیت‌هایی در زمینه اقدامات عام المنفعه در زمینه آموزش و درمان انجام دهیم.

خلیلی خاطرنشان کرد: اگر امکان صدور ویزای تحصیلی فراهم شود، اطمینان طرف افغان برای ادامه تحصیل در ایران حاصل می‌شود.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

تحصیل ۲۸ هزار دانشجو در دانشگاه​های دولتی خوزستان
بیانیه وزارت علوم به مناسبت روز ملی راهیان نور
راه اندازی سیستم اتوماسیون خوابگاه‌ها در دانشگاه شهید چمران
بیست و سومین جشنواره تقدیر از برگزیدگان کتاب سال دانشگاهی برگزار شد
تخصیص ۷۰۰ میلیارد تومانی به طرح‌های عمرانی دانشگاه آزاد در سال آینده
تدریس جراحی مغز و اعصاب از راه دور به دانشجویان افغانستان
پیش‎بینی اختصاص ۵ میلیارد تومانی به دانشکده‎های قرآنی در دست ساخت
تقدیر از بازنشستگان دانشگاه الزهرا با کاشت نهال

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم