نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

حرکت انقباضی تحصیلات تکمیلی آغاز شده است

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: ما باید از الآن جایگاه آینده دانشگاه‌های جنوب‌شرق را در کشور تعیین کنیم چراکه اکنون ما آینده ما را رقم خواهد زد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کویر، دکتر”علی‌اکبر حقدوست” در نشست معاونین آموزشی دانشگاه‌های علوم پزشکی قطب جنوب‌شرق کشور اظهار کرد: درواقع مسائل مختلف دانشگاه، کمبود نیروی انسانی، دانشجویانی که توقعات به‌حق داشته و ما باید نیازهای آنها را پاسخ دهیم، فعالیت‌های روزمره و … اجازه فکر کردن را از ما سلب کرده است.

وی با بیان اینکه اغلب دانشگاه‌ها در تکاپو جهت احداث ساخت و سازهای جدید هستند افزود: آیا فکر کرده‌ایم که ۱۰ سال دیگر به این همه فضای فیزیکی نیاز است یا خیر؟ ضمن اینکه هم اکنون حرکت انقباضی تحصیلات تکمیلی آغاز شده است.

حقدوست تصریح کرد: در ۱۰ سال دیگر الگوی دانشجویی ما، علایق، منابع مالی و انسانی و ساختارها عوض خواهد شد و بی‌تردید همه می‌دانند که در طول سه تا چهار دهه گذشته مردم با سرعت بسیار بالایی به سمت من‌خواهی حرکت کرده‌اند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان تاکید کرد: ذائقه فرزندان ما تغییر کرده است که این تحول، تنوع طلبی را به همراه دارد از این رو کد فکری ما با کد فکری فراگیرنده و دانشجو در آموزش متفاوت است و نمی‌توان از آنها کارایی بسیار بالایی را انتظار داشت.

وی گفت: ما باید از الآن جایگاه آینده دانشگاه‌های جنوب‌شرق را در کشور تعیین کنیم چراکه اکنون ما آینده ما را رقم خواهد زد و همانگونه که فیزیک جامعه به سرعت عوض می‌شود نرم‌افزارهای آن نیز تغییر می‌کنند.

حقدوست با اشاره به اینکه متاسفانه دوباره‌کاری‌های ما زیاد است خاطرنشان کرد: اغلب ما می‌خواهیم چرخ را از اول خودمان اختراع و مشکل را به‌تنهایی حل کنیم! و با این اتفاق دیگر جایی برای به اشتراک گذاشتن تجربیات موفق و ناموفق نیست چراکه تجربیات شکست خورده نیز مانند موفقیت‌ها ارزشمند هستند.

به گزارش ایسنا، نشست معاونین آموزشی دانشگاه‌های علوم پزشکی قطب جنوب‌شرق کشور با حضور معاونین دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان، جیرفت، بم، کرمان، زابل و زاهدان در محل مرکز تحقیقات و فناوری دانشگاه کرمان درحال برگزاری است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

بیست و سومین جشنواره تقدیر از برگزیدگان کتاب سال دانشگاهی برگزار شد
تحصیل ۲۸ هزار دانشجو در دانشگاه​های دولتی خوزستان
بیانیه وزارت علوم به مناسبت روز ملی راهیان نور
راه اندازی سیستم اتوماسیون خوابگاه‌ها در دانشگاه شهید چمران
تقدیر از بازنشستگان دانشگاه الزهرا با کاشت نهال
تخصیص ۷۰۰ میلیارد تومانی به طرح‌های عمرانی دانشگاه آزاد در سال آینده
تدریس جراحی مغز و اعصاب از راه دور به دانشجویان افغانستان
پیش‎بینی اختصاص ۵ میلیارد تومانی به دانشکده‎های قرآنی در دست ساخت

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم