نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

حرکت انقباضی تحصیلات تکمیلی آغاز شده است

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: ما باید از الآن جایگاه آینده دانشگاه‌های جنوب‌شرق را در کشور تعیین کنیم چراکه اکنون ما آینده ما را رقم خواهد زد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کویر، دکتر”علی‌اکبر حقدوست” در نشست معاونین آموزشی دانشگاه‌های علوم پزشکی قطب جنوب‌شرق کشور اظهار کرد: درواقع مسائل مختلف دانشگاه، کمبود نیروی انسانی، دانشجویانی که توقعات به‌حق داشته و ما باید نیازهای آنها را پاسخ دهیم، فعالیت‌های روزمره و … اجازه فکر کردن را از ما سلب کرده است.

وی با بیان اینکه اغلب دانشگاه‌ها در تکاپو جهت احداث ساخت و سازهای جدید هستند افزود: آیا فکر کرده‌ایم که ۱۰ سال دیگر به این همه فضای فیزیکی نیاز است یا خیر؟ ضمن اینکه هم اکنون حرکت انقباضی تحصیلات تکمیلی آغاز شده است.

حقدوست تصریح کرد: در ۱۰ سال دیگر الگوی دانشجویی ما، علایق، منابع مالی و انسانی و ساختارها عوض خواهد شد و بی‌تردید همه می‌دانند که در طول سه تا چهار دهه گذشته مردم با سرعت بسیار بالایی به سمت من‌خواهی حرکت کرده‌اند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان تاکید کرد: ذائقه فرزندان ما تغییر کرده است که این تحول، تنوع طلبی را به همراه دارد از این رو کد فکری ما با کد فکری فراگیرنده و دانشجو در آموزش متفاوت است و نمی‌توان از آنها کارایی بسیار بالایی را انتظار داشت.

وی گفت: ما باید از الآن جایگاه آینده دانشگاه‌های جنوب‌شرق را در کشور تعیین کنیم چراکه اکنون ما آینده ما را رقم خواهد زد و همانگونه که فیزیک جامعه به سرعت عوض می‌شود نرم‌افزارهای آن نیز تغییر می‌کنند.

حقدوست با اشاره به اینکه متاسفانه دوباره‌کاری‌های ما زیاد است خاطرنشان کرد: اغلب ما می‌خواهیم چرخ را از اول خودمان اختراع و مشکل را به‌تنهایی حل کنیم! و با این اتفاق دیگر جایی برای به اشتراک گذاشتن تجربیات موفق و ناموفق نیست چراکه تجربیات شکست خورده نیز مانند موفقیت‌ها ارزشمند هستند.

به گزارش ایسنا، نشست معاونین آموزشی دانشگاه‌های علوم پزشکی قطب جنوب‌شرق کشور با حضور معاونین دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان، جیرفت، بم، کرمان، زابل و زاهدان در محل مرکز تحقیقات و فناوری دانشگاه کرمان درحال برگزاری است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

تاسیس دانشکده کارآفرینی در دانشگاه هنر اصفهان
توجه به همکاری های بین الملل، اولویت سال ۹۴ دانشگاه امیرکبیر
ضرورت تقویت دفاتر ارزیابی عملکرد در دانشگاه های علوم پزشکی از طریق آموزش
رئیس دانشگاه شهیدبهشتی به رئیس جمهور تسلیت گفت
تلاش دانشگاه فردوسی برای رفع مشکلات نشریات دانشجویی
انتشار کلید سئوالات آزمون های جامع علوم پایه، دندانپزشکی و داروسازی
کیفی سازی و حفظ فضاهای موجود درقالب تجمیع، هدف سال آینده دانشگاه آزاد
مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه تهران، ممتاز شد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم