نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

جوانان در مدرسه و دانشگاه مبانی فکری و عقلی را بشناسند

معاون اجرایی دانشگاه پیام نور مرکز خرم‎آباد گفت: آموزش فرهنگ اسلامی از دوره ابتدایی تا دانشگاه به صورت فهمی باشد نه حفظی.

مسعود سعادت‎مهر در گفت‎وگو با خبرنگار«دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) -منطقه لرستان، بیان کرد: به جای تأکید بر حفظ قرآن باید معانی قرآن در سطوح مختلف تحصیلی مدنظر قرار گیرد.

وی اضافه کرد: در جامعه باید تأکید بر اسلام مبتنی بر تفکر باشد نه اسلام مبتنی بر وراثت؛ در حال حاضر هر کسی که متولد می‎شود ناخودآگاه بر دین والدینش است به عبارت دیگر چه شیعه و چه سنی و… جنبه ارثی پیدا کرده که باید به صورت تفکر و تعقل درآید.

سعادت‎مهر یادآور شد: بایستی جوانان چه در مدرسه و چه دانشگاه مبانی فکری و عقلی را بشناسند و بفهمند تا اگر در مکانی شبهه‎ای وارد شد بتوانند از فرهنگ خود دفاع کنند.

معاون اجرایی دانشگاه پیام‎نور مرکز خرم‎آباد در ادامه با اشاره به فضای فعلی دانشگاه خاطرنشان کرد: در حال حاضر فضای دانشگاه با فرهنگ اسلامی فاصله زیادی دارد و چندان مناسب نیست دلیل آن به همان مبانی فکری برمی‎گردد که در نزد جوانان خوب پرورش نیافته است، در حالی که فرهنگ‎های دیگر از دنیای الکترونیک دائماً تبلیغ می‎شوند.

وی ادامه داد: نمی‎توان یک شاخص را به صورت عددی بیان کرد و می‎توان گفت اگر در جامعه افراد حقوق دیگر را به درستی رعایت کنند و نظم‎پذیر باشند، به همدیگر احترام بگذارند و دروغ و تهمت در جامعه نباشد فرهنگ اسلامی مناسب به وجود می‎آید.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم
اساتید وقت کافی برای آموزش دانشجویان پزشکی صرف نمی‌کنند
تغییر نام دانشکده خبر دانشگاه آزاد / راه اندازی «نیوز روم»
دانشجویان خارجی به اردوهای نوروزی می‌روند
عدم افزایش شهریه دانشگاه علمی کاربردی در سال ۹۴/ حذف ۱۰درصد رشته‌ها
سیستم درمان، فشار زیادی به آموزش در دانشگاه های پزشکی وارد می‌کند
افزایش خطاهای پزشکی با کشیک‌های سنگین در بیمارستان های آموزشی
تداوم مسمومیت دانشجویان دانشگاه شیراز

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم