نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

جهانی شدن دانشگاه‌های بزرگ راهی برای معرفی آموزش عالی کشور است

سرپرست دانشگاه اصفهان گفت: یکی از اولویت‌های معرفی آموزش عالی کشور به جهان، بحث جهانی شدن دانشگاه‌های بزرگ است و از این طریق می‌توان آموزش عالی کشور را معرفی کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه اصفهان، دکتر هوشنگ طالبی در گردهمایی رؤسای دانشگاه‌های بزرگ و برتر کشور که در دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار شد، با بیان اینکه دانشگاه‌های بزرگ با دانشگاه‌های دیگر تفاوت دارند، اظهار کرد: تولید تعداد زیادی مقاله ISI نتوانسته جایگاه آموزش عالی کشور را به جهان معرفی کند و دانشگاه‌های بزرگ این مهم را برعهده دارند.

وی به وظیفه دولت در معرفی سطح آموزش عالی کشور اشاره کرد و افزود: موضوع عدالت در دانشگاه‌های کشور مهم است، اما تفاوت‌هایی نیز وجود دارد. تفاوت با عدالت تناقض ندارد و وظایف، رسالتها و ظرفیت‌هایی در دانشگاه‌های بزرگ وجود دارد که در دانشگاه‌های کوچک نیست.

سرپرست دانشگاه اصفهان گفت: در راستای برقراری عدالت، دانشگاه‌های زیادی تأسیس شد در حالی که بودجه کل دانشگاه‌ها و آموزش عالی رشد نداشته است. یکی از اولویت‌های معرفی آموزش عالی کشور به جهان، بحث جهانی شدن دانشگاه‌های بزرگ است و از این طریق می‌توان آموزش عالی کشور را معرفی کرد.

طالبی اضافه کرد: دولت باید به چند دانشگاه برتر و بزرگ مانند دانشگاه تهران، صنعتی شریف و صنعتی اصفهان به صورت ملی نگاه کند تا این دانشگاه‌ها معرف آموزش عالی کشور باشند.

وی با بیان اینکه متأسفانه بودجه دانشگاه‌ها به صورت یکنواخت افزایش نمی‌یابد و دانشگاه‌های بزرگ متضرر می‌شوند، ادامه داد: باید وابستگی دانشگاه‌ها به بودجه دولت کاهش و بودجه‌ها براساس وظایف دانشگاه‌ها با توجه به ظرفیت‌های موجود در آنها، تخصیص یابد.

سرپرست دانشگاه اصفهان اظهار کرد: باید غربالگری و ایجاد رشته‌های جدید انجام گیرد. رشته‌هایی وجود دارند که از ۴۰ سال گذشته ارایه می‌شوند در حالی که این رشته‌ها مورد نیاز کشور نیستند.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم