نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

جهاددانشگاهی یک دستگاه معنوی، فرهنگی و اخلاقی است

رئیس دانشگاه جامع گلستان گفت: کامل ترین مصداق برای تعریف هویت فرهنگی جهاددانشگاهی، کلام مقام معظم رهبری (مدظله العالی) است که فرمودند جهاددانشگاهی در اساس یک دستگاه معنوی، فرهنگی و اخلاقی است.

دکتریغمایی در گفت‌وگو با خبرنگار«دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) در گرگان، افزود: همانطور که مستحضرید در پی فرمان امام خمینی (ره) در ۲۳ خرداد ۱۳۵۹ مبنی بر تشکیل ستاد انقلاب فرهنگی، این ستاد در جلسه ۱۶ مرداد همان سال، به منظور تحقق بخشیدن به اهداف انقلاب فرهنگی، جهاد دانشگاهی را بعنوان یک نهاد انقلابی و برخاسته از انقلاب فرهنگی تاسیس نمود.

وی ادامه داد: از مهمترین اهداف تشکیل جهاددانشگاهی به کارگیری دانشجویان فعال در انقلاب فرهنگی در دیگر حوزه‌­های فرهنگ و امور اجرایی و لزوم هماهنگی نیروهای علمی و تخصصی با انقلاب اسلامی و فراهم نمودن زمینه مناسب و همسو با اهداف انقلاب در دانشگاه‌ها بوده است.

رئیس دانشگاه جامع گلستان در ادامه ضمن تبریک سالروز تاسیس جهاد دانشگاهی تاکید کرد: بر اساس همین رویکرد این نهاد نیز در بهمن ۱۳۸۸ در استان گلستان تاسیس گردید.

وی همچنین تصریح کرد: از اهداف اصلی انقلاب اسلامی انقلاب فرهنگی بود، از این رو در ارکان نظام به دانشگاه‌ها و مراکز فکری بعنوان مراکز رشد و فرهنگ توجه ویژه‌ای شد.

یغمایی در ادامه یادآور شد: جهاددانشگاهی یک نهاد برخاسته از بطن انقلاب بوده و از اهم وظایف این نهاد توسعه همه جانبه کشور در عرصه‌های پژوهشی، فرهنگی و آموزشی است.

وی در پایان اظهارکرد: جهاددانشگاهی با سرمایه گذاری در بخش­‌های مختلف مرتبط، می‌تواند گامی موثر در پیشبرد اهداف جامعه برداشته و با تمامی پژوهشگران برجسته و مجرب استان برای هرگونه همکاری و کمک در راستای شکوفایی استعدادها در سطح منطقه برای دستیابی به خوداتکایی، توسعه امور فرهنگی، گسترش طرح­‌های کاربردی و نیمه صنعتی و ایجاد ارتباط بین دانشگاه و صنعت و تجاری سازی پژوهش­های دانشگاهیان همکاری نماید.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آغاز ثبت نام اعتکاف در مسجد دانشگاه تهران
لزوم ایجاد دفاتر منطقه‌ای پیام نور در سراسر دنیا
دانشگاه زابل نقش محوری را در توسعه منطقه سیستان ایفا کرده است
آغاز عملیات احداث دانشکده علوم قرآنی خرم‎آباد
اعلام زمان مصاحبه پذیرفته شدگان ۷ رشته دکتری پژوهش محور آزاد
احتمال اشتغال ۹۰ درصد رزیدنت ها در بیرون از محیط آموزشی
تفاهم نامه همکاری دانشگاه علوم اقتصادی و مرکز تحقیقات سیاست علمی
بیست و سومین جشنواره تقدیر از برگزیدگان کتاب سال دانشگاهی برگزار شد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم