نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

جهاددانشگاهی یک دستگاه معنوی، فرهنگی و اخلاقی است

رئیس دانشگاه جامع گلستان گفت: کامل ترین مصداق برای تعریف هویت فرهنگی جهاددانشگاهی، کلام مقام معظم رهبری (مدظله العالی) است که فرمودند جهاددانشگاهی در اساس یک دستگاه معنوی، فرهنگی و اخلاقی است.

دکتریغمایی در گفت‌وگو با خبرنگار«دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) در گرگان، افزود: همانطور که مستحضرید در پی فرمان امام خمینی (ره) در ۲۳ خرداد ۱۳۵۹ مبنی بر تشکیل ستاد انقلاب فرهنگی، این ستاد در جلسه ۱۶ مرداد همان سال، به منظور تحقق بخشیدن به اهداف انقلاب فرهنگی، جهاد دانشگاهی را بعنوان یک نهاد انقلابی و برخاسته از انقلاب فرهنگی تاسیس نمود.

وی ادامه داد: از مهمترین اهداف تشکیل جهاددانشگاهی به کارگیری دانشجویان فعال در انقلاب فرهنگی در دیگر حوزه‌­های فرهنگ و امور اجرایی و لزوم هماهنگی نیروهای علمی و تخصصی با انقلاب اسلامی و فراهم نمودن زمینه مناسب و همسو با اهداف انقلاب در دانشگاه‌ها بوده است.

رئیس دانشگاه جامع گلستان در ادامه ضمن تبریک سالروز تاسیس جهاد دانشگاهی تاکید کرد: بر اساس همین رویکرد این نهاد نیز در بهمن ۱۳۸۸ در استان گلستان تاسیس گردید.

وی همچنین تصریح کرد: از اهداف اصلی انقلاب اسلامی انقلاب فرهنگی بود، از این رو در ارکان نظام به دانشگاه‌ها و مراکز فکری بعنوان مراکز رشد و فرهنگ توجه ویژه‌ای شد.

یغمایی در ادامه یادآور شد: جهاددانشگاهی یک نهاد برخاسته از بطن انقلاب بوده و از اهم وظایف این نهاد توسعه همه جانبه کشور در عرصه‌های پژوهشی، فرهنگی و آموزشی است.

وی در پایان اظهارکرد: جهاددانشگاهی با سرمایه گذاری در بخش­‌های مختلف مرتبط، می‌تواند گامی موثر در پیشبرد اهداف جامعه برداشته و با تمامی پژوهشگران برجسته و مجرب استان برای هرگونه همکاری و کمک در راستای شکوفایی استعدادها در سطح منطقه برای دستیابی به خوداتکایی، توسعه امور فرهنگی، گسترش طرح­‌های کاربردی و نیمه صنعتی و ایجاد ارتباط بین دانشگاه و صنعت و تجاری سازی پژوهش­های دانشگاهیان همکاری نماید.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

احداث ۱۰ خوابگاه دانشجویی در دانشگاه‎های علوم پزشکی کشور
دانشگاه امروز محور و موتور محرک توسعه اجتماعی و سیاسی کشور است
لغو اعزام کاروان‌های دانشگاهیان عمره گزار تا دهم فروردین
نقش نفت در برنامه‌های توسعه‌ای کشور بررسی می‌شود
تسلیت رئیس دانشگاه شریف به روحانی
ایجاد مقاطع ارشد و دکتری رشته های معماری داخلی در دانشگاه آزاد همدان
همکاری‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران و استرالیا گسترش می یابد
شرایط پذیرش در دانشگاه فرهنگیان در دستور کار شورای عالی آموزش و پرورش

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم