نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

جهاددانشگاهی نقش مهمی درکسب وحدت حوزه و دانشگاه دارد ‌

رئیس دانشگاه قم با بیان اینکه جهاددانشگاهی محور آموزش، پرورش، تهذیب، رشد و تعالی است، گفت: جهاددانشگاهی نقش مهمی درکسب وحدت حوزه و دانشگاه دارد.

حجت الاسلام عسگر دیر باز در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه قم، در خصوص فعالیت دبیرخانه دائمی ارتباط حوزه و جهاد دانشگاهی گفت: این اقدامات می تواند راهگشای توسعه تعامل میان حوزه و دانشگاه و بهره گیری از ظرفیت های طرفین باشد.

رئیس دانشگاه قم با بیان ضرورت برگزاری جلسات مشترک در پیگیری این اهداف افزود: باید نشست های مشترکی میان جهاد دانشگاهی و دانشگاه قم و حتی فرهیختگان حوزه برگزار شود تا به تقریب اندیشه و تبادل افکار در استفاده از این ظرفیت های مهم برسیم و به پیشرفت های بالنده تری دست پیدا کنیم.

دیرباز با تاکید بر کاربردی شدن شعار وحدت حوزه و دانشگاه عنوان کرد: از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی برای وحدت حوزه و دانشگاه فعالیت های فرهنگی بی شماری انجام شده و در قالب مقالات و کتاب و تولیدات فرهنگی تلاش هایی انجام شد.

وی ادامه داد: باید وحدت میان حوزه و دانشگاه را کاربردی کرد و در هیات های علمی از حضور نخبگان حوزه و دانشگاه بهره گرفت تا بیش از گذشته شاهد تعامل و وحدت میان این دو نهاد علمی باشیم ضمن اینکه جهاد دانشگاهی با فعالیت های خود در این دبیرخانه می تواند پلی میان وحدت حوزه و دانشگاه باشد.

رئیس دانشگاه قم ادامه داد: دبیرخانه دائمی ارتباط حوزه و جهاد دانشگاهی با پرداختن به فعالیتهای مثمر ثمر می تواند جامعه دانشگاهی و حوزوی را در کسب وحدت، انسجام و استفاده از ظرفیت های بالنده حوزه و دانشگاه یاری رساند.

وی انجام مطالعات وسیع و پژوهش را لازمه دست یافتن به دیدگاهی علمی و عملی در هر عرصه ای دانست و گفت: این دبیرخانه می تواند مطالعات و آثار علمی و پژوهشی حوزه و دانشگاه را مورد ارزیابی قرار داده و با استفاده از این آثار به اهداف خود دست پیدا کند.

حجت الاسلام دیرباز در پایان گفت: دانشگاه قم از برگزاری نشست و جلسات همفکری با جهاد دانشگاهی استقبال می کند تا بتوان نگاهی به توانمندی ها، امکانات و نیروها داشته و از ظرفیت دانشگاه و حوزه در جهت نیل به اهداف بهره گرفت.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

پردیس دانشگاه علوم‌پزشکی کرمانشاه ساخته می‌شود
تاسیس دانشکده کارآفرینی در دانشگاه هنر اصفهان
توجه به همکاری های بین الملل، اولویت سال ۹۴ دانشگاه امیرکبیر
ضرورت تقویت دفاتر ارزیابی عملکرد در دانشگاه های علوم پزشکی از طریق آموزش
رئیس دانشگاه شهیدبهشتی به رئیس جمهور تسلیت گفت
تلاش دانشگاه فردوسی برای رفع مشکلات نشریات دانشجویی
انتشار کلید سئوالات آزمون های جامع علوم پایه، دندانپزشکی و داروسازی
کیفی سازی و حفظ فضاهای موجود درقالب تجمیع، هدف سال آینده دانشگاه آزاد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم