نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

جهاددانشگاهی نقش بسزایی در اسلامی شدن دانشگاه‌ها ایفا کرده است

رئیس دانشگاه ارومیه گفت: جهاد دانشگاهی، در میان سایر نهادهای علمی فرهنگی و غیره به عنوان یک الگوی رشد موفق محسوب می‌شود.

رحیم حب نقی در گفت‌وگو با خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه آذربایجان غربی، افزود: جهاددانشگاهی آذربایجان غربی به عنوان یک نهاد انقلابی که واحد مرکزی آن از اولین سال‌های پیروزی انقلاب اسلامی ایران در همه عرصه‌ها حضور دارد و همچنین در استان و بخصوص جامعه علمی و دانشجویی از جایگاه ویژه‌ای در همه زمینه‌ها برخوردار است که این امر جز با مدیریت جامع و صحیح و تلاش و دلسوزی کارکنان آن حاصل نشده و به جرأت می توان اذعان کرد که جهاددانشگاهی استان، عملکرد ارزشمندی در حوزه‌های فعالیتی خود دارد.

وی در رابطه با دیدار مدیران و کارکنان جهاد دانشگاهی با مقام معظم رهبری گفت: حضرت آیت الله خامنه‌ای لازمه ادامه صحیح و پرشتاب حرکت علمی کشور را (کار و مدیریت جهادی) و تقویت روحیه (ما می توانیم) با حفظ جهت گیری‌های انقلابی و اسلامی و ترسیم دقیق جایگاه و وظایف، در چارچوب نقشه جامع علمی دانستند و تاکید کردند که هدف گذاری حرکت علمی کشور باید افزایش دانش جهانی از طریق تولید فرآورده‌های جدید و ناشناخته دانش بشری در چارچوب ارزش‌های اسلامی باشد.

حب نقی همچنین خاطر نشان کرد: مسئولین استانی و بخصوص علمی و دانشگاهی با حمایت از این نهاد می توانند این واحد را به جایگاه مناسب منطقه‌ای برساند و با ایجاد رقابت دوستانه بین این نهاد و دیگر نهادها، زمینه رشد و تعالی بیشتر آن را ایجاد نمایند.

وی گفت: دانشگاه ارومیه نیز در این راستا همواره از تمامی فعالیت‌های جهاددانشگاهی که در دانشگاه ارومیه و با همکاری دانشجویان انجام شده حمایت مادی و معنوی نموده است و از فعالیت‌های آتی آن نیز استقبال می نماید.

رئیس دانشگاه ارومیه افزود: جهاد دانشگاهی همانگونه که از اسم و مسمای آن اشکار و مبرهن است ویژه جامعه علمی و حوزه کشور می باشد، جامعه‌ای که آموزش‌های عمومی را طی نموده و وارد حوزه آموزش و یادگیری تخصصی تر شده است و با توجه به اهدافی که از گذشته تا به امروز دنبال می کند وظیفه آموزش تخصصی را از جمله وظایف اصلی خود میداند.

وی درباره وظایف جهاد دانشگاهی ارومیه گفت: این واحد می تواند بستر مناسبی برای ارائه ایده‌های نوآورانه جوانان برای تولید ثروت ملی با نگاه توسعه بخش و تاثیرگذار در اشتغال پایدار فراهم نماید و زمینه استفاده از این ایده‌ها مورد توجه مسئولین استانی قرار بگیرد.

حب نقی همچنین افزود: خبرگزاری ایسنا به عنوان زبان گویای نظام و مردم پل ارتباطی بین این دو طیف هستند و با انعکاس اخبار واقعی و ضمن دوری از هرگونه سیاه نمایی، نقش مفیدی را در تصمیم گیری‌های خرد جمعی ایفا نموده و به سهم خود راه توسعه و پیشرفت کشور را هموار می کنند .همچنین خبرگزاری ایکنا نیز در اندک زمان در زمینه قرآنی خدمات شایانی نموده که قابل ستایش است.

رئیس دانشگاه ارومیه گفت: به طور کلی جهاد دانشگاهی، یک سنگر انقلابی که در سال های انقلاب فرهنگی، اسلامی شدن دانشگاه‌ها را زیر بنای اصلی تمام فعالیت های آموزشی، صنعتی و فرهنگی خود قرار داده است.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم