نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

جهاددانشگاهی نقش بسزایی در اسلامی شدن دانشگاه‌ها ایفا کرده است

رئیس دانشگاه ارومیه گفت: جهاد دانشگاهی، در میان سایر نهادهای علمی فرهنگی و غیره به عنوان یک الگوی رشد موفق محسوب می‌شود.

رحیم حب نقی در گفت‌وگو با خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه آذربایجان غربی، افزود: جهاددانشگاهی آذربایجان غربی به عنوان یک نهاد انقلابی که واحد مرکزی آن از اولین سال‌های پیروزی انقلاب اسلامی ایران در همه عرصه‌ها حضور دارد و همچنین در استان و بخصوص جامعه علمی و دانشجویی از جایگاه ویژه‌ای در همه زمینه‌ها برخوردار است که این امر جز با مدیریت جامع و صحیح و تلاش و دلسوزی کارکنان آن حاصل نشده و به جرأت می توان اذعان کرد که جهاددانشگاهی استان، عملکرد ارزشمندی در حوزه‌های فعالیتی خود دارد.

وی در رابطه با دیدار مدیران و کارکنان جهاد دانشگاهی با مقام معظم رهبری گفت: حضرت آیت الله خامنه‌ای لازمه ادامه صحیح و پرشتاب حرکت علمی کشور را (کار و مدیریت جهادی) و تقویت روحیه (ما می توانیم) با حفظ جهت گیری‌های انقلابی و اسلامی و ترسیم دقیق جایگاه و وظایف، در چارچوب نقشه جامع علمی دانستند و تاکید کردند که هدف گذاری حرکت علمی کشور باید افزایش دانش جهانی از طریق تولید فرآورده‌های جدید و ناشناخته دانش بشری در چارچوب ارزش‌های اسلامی باشد.

حب نقی همچنین خاطر نشان کرد: مسئولین استانی و بخصوص علمی و دانشگاهی با حمایت از این نهاد می توانند این واحد را به جایگاه مناسب منطقه‌ای برساند و با ایجاد رقابت دوستانه بین این نهاد و دیگر نهادها، زمینه رشد و تعالی بیشتر آن را ایجاد نمایند.

وی گفت: دانشگاه ارومیه نیز در این راستا همواره از تمامی فعالیت‌های جهاددانشگاهی که در دانشگاه ارومیه و با همکاری دانشجویان انجام شده حمایت مادی و معنوی نموده است و از فعالیت‌های آتی آن نیز استقبال می نماید.

رئیس دانشگاه ارومیه افزود: جهاد دانشگاهی همانگونه که از اسم و مسمای آن اشکار و مبرهن است ویژه جامعه علمی و حوزه کشور می باشد، جامعه‌ای که آموزش‌های عمومی را طی نموده و وارد حوزه آموزش و یادگیری تخصصی تر شده است و با توجه به اهدافی که از گذشته تا به امروز دنبال می کند وظیفه آموزش تخصصی را از جمله وظایف اصلی خود میداند.

وی درباره وظایف جهاد دانشگاهی ارومیه گفت: این واحد می تواند بستر مناسبی برای ارائه ایده‌های نوآورانه جوانان برای تولید ثروت ملی با نگاه توسعه بخش و تاثیرگذار در اشتغال پایدار فراهم نماید و زمینه استفاده از این ایده‌ها مورد توجه مسئولین استانی قرار بگیرد.

حب نقی همچنین افزود: خبرگزاری ایسنا به عنوان زبان گویای نظام و مردم پل ارتباطی بین این دو طیف هستند و با انعکاس اخبار واقعی و ضمن دوری از هرگونه سیاه نمایی، نقش مفیدی را در تصمیم گیری‌های خرد جمعی ایفا نموده و به سهم خود راه توسعه و پیشرفت کشور را هموار می کنند .همچنین خبرگزاری ایکنا نیز در اندک زمان در زمینه قرآنی خدمات شایانی نموده که قابل ستایش است.

رئیس دانشگاه ارومیه گفت: به طور کلی جهاد دانشگاهی، یک سنگر انقلابی که در سال های انقلاب فرهنگی، اسلامی شدن دانشگاه‌ها را زیر بنای اصلی تمام فعالیت های آموزشی، صنعتی و فرهنگی خود قرار داده است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

لزوم پرداختن اعضای هیات علمی دانشگاهها به آموزش الکترونیک
تاسیس دانشکده کارآفرینی در دانشگاه هنر اصفهان
توجه به همکاری های بین الملل، اولویت سال ۹۴ دانشگاه امیرکبیر
ضرورت تقویت دفاتر ارزیابی عملکرد در دانشگاه های علوم پزشکی از طریق آموزش
رئیس دانشگاه شهیدبهشتی به رئیس جمهور تسلیت گفت
تلاش دانشگاه فردوسی برای رفع مشکلات نشریات دانشجویی
انتشار کلید سئوالات آزمون های جامع علوم پایه، دندانپزشکی و داروسازی
کیفی سازی و حفظ فضاهای موجود درقالب تجمیع، هدف سال آینده دانشگاه آزاد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم