نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

جهاددانشگاهی می‎تواند با غرب‎زدگی مقابله کند

رئیس دانشگاه علمی کاربردی لرستان گفت: جهاددانشگاهی می‎تواند با غرب‎زدگی مقابله کند.

سعید محمدزاده در گفت‎وگو با خبرنگار«دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) -منطقه لرستان، با تبریک فرارسیدن سالروز تاسیس جهاد دانشگاهی، اظهار کرد: جهاد دانشگاهی نهادی علمی، فرهنگی – پژوهشی است که به عنوان پلی بین دانشگاه، صنعت و خدمات مطرح است.

وی بیان کرد: این نهاد انقلابی همواره در پیشرفت صنعت، خدمات، توسعه دانشگاه‎ها و… از نظر کمی و کیفی نقش پررنگی داشته است.

این مقام دانشگاهی ادامه داد: جهاددانشگاهی علاوه بر فعالیت‎های علمی و فرهنگی به مباحث آموزشی نیز ورود پیدا کرده و در این راستا نیز موفق عمل کرده است.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی با تأکید بر اینکه جهاد نقش مؤثری در حوزه‎های صنعتی و فرهنگی دارد، یادآور شد: این نهاد انقلابی به عنوان سازمانی مهم و فعال در توسعه فرهنگ و علم جایگاه ویژه‎ای دارد و با توجه به شعار امسال در خصوص فرهنگ و اقتصاد، جهاد دانشگاهی می‎تواند در راستای انقلاب فرهنگی قدم بردارد.

محمدزاده با اشاره به اینکه چشم‎انداز بنیان‎گذار جهاددانشگاهی از این نهاد انقلابی ” انقلاب فرهنگی” بوده است، اضافه کرد: توسعه فرهنگ در حوزه و دانشگاه یکی از اهم اهداف جهاد دانشگاهی است.

وی اظهارکرد: خوشبختانه جهاددانشگاهی در چند سال اخیر با ورود به گسترش طرح‎های کاربردی توانسته است تا راهگشای بسیاری از مشکلات باشد.

محمدزاده تصریح کرد: همچنین جهاد در بحث نهادینه کردن فرهنگ و هنر اسلامی از جمله مقابله با غرب‎زدگی، ترویج فرهنگ اسلامی و… می‎تواند مؤثر واقع شود.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی افزود: جهاددانشگاهی توانسته است تا با اجرای دوره‎های آموزشی و استفاده از روحیه پژوهشگری در ارائه خدمات علمی و فنی مؤثر واقع شود.

محمدزاده با یادآوری اینکه مهمترین نقش جهاد “توسعه فرهنگ و علم” است، ادامه داد: توسعه هر کشوری به زیرساخت‎های نرم‎افزاری مرتبط است و رسانه مجازی به عنوان زیرمجموعه‎ای از جهاددانشگاهی، توانسته اخباری صحیح را به سمع و نظر مردم برساند.

وی با اشاره به فعالیت ایسنا و ایکنا به عنوان زیرمجموعه‎های جهاددانشگاهی اضافه کرد: این دو خبرگزاری به عنوان مرجعی برای خبرهای صحیح مطرح بوده و سعی داشته که اخبار درست را به اطلاع مردم برساند.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی با بیان ارزیابی خود از جهاد دانشگاهی واحد لرستان، تصریح کرد: خوشبختانه امسال این نهاد با ورود به بحث برگزاری جشنواره سیره علوی توانسته در راستای ارتقای فرهنگ قدم نهد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

احداث ۱۰ خوابگاه دانشجویی در دانشگاه‎های علوم پزشکی کشور
دانشگاه امروز محور و موتور محرک توسعه اجتماعی و سیاسی کشور است
لغو اعزام کاروان‌های دانشگاهیان عمره گزار تا دهم فروردین
نقش نفت در برنامه‌های توسعه‌ای کشور بررسی می‌شود
تسلیت رئیس دانشگاه شریف به روحانی
ایجاد مقاطع ارشد و دکتری رشته های معماری داخلی در دانشگاه آزاد همدان
همکاری‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران و استرالیا گسترش می یابد
شرایط پذیرش در دانشگاه فرهنگیان در دستور کار شورای عالی آموزش و پرورش

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم