نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

جهاددانشگاهی می‎تواند با غرب‎زدگی مقابله کند

رئیس دانشگاه علمی کاربردی لرستان گفت: جهاددانشگاهی می‎تواند با غرب‎زدگی مقابله کند.

سعید محمدزاده در گفت‎وگو با خبرنگار«دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) -منطقه لرستان، با تبریک فرارسیدن سالروز تاسیس جهاد دانشگاهی، اظهار کرد: جهاد دانشگاهی نهادی علمی، فرهنگی – پژوهشی است که به عنوان پلی بین دانشگاه، صنعت و خدمات مطرح است.

وی بیان کرد: این نهاد انقلابی همواره در پیشرفت صنعت، خدمات، توسعه دانشگاه‎ها و… از نظر کمی و کیفی نقش پررنگی داشته است.

این مقام دانشگاهی ادامه داد: جهاددانشگاهی علاوه بر فعالیت‎های علمی و فرهنگی به مباحث آموزشی نیز ورود پیدا کرده و در این راستا نیز موفق عمل کرده است.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی با تأکید بر اینکه جهاد نقش مؤثری در حوزه‎های صنعتی و فرهنگی دارد، یادآور شد: این نهاد انقلابی به عنوان سازمانی مهم و فعال در توسعه فرهنگ و علم جایگاه ویژه‎ای دارد و با توجه به شعار امسال در خصوص فرهنگ و اقتصاد، جهاد دانشگاهی می‎تواند در راستای انقلاب فرهنگی قدم بردارد.

محمدزاده با اشاره به اینکه چشم‎انداز بنیان‎گذار جهاددانشگاهی از این نهاد انقلابی ” انقلاب فرهنگی” بوده است، اضافه کرد: توسعه فرهنگ در حوزه و دانشگاه یکی از اهم اهداف جهاد دانشگاهی است.

وی اظهارکرد: خوشبختانه جهاددانشگاهی در چند سال اخیر با ورود به گسترش طرح‎های کاربردی توانسته است تا راهگشای بسیاری از مشکلات باشد.

محمدزاده تصریح کرد: همچنین جهاد در بحث نهادینه کردن فرهنگ و هنر اسلامی از جمله مقابله با غرب‎زدگی، ترویج فرهنگ اسلامی و… می‎تواند مؤثر واقع شود.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی افزود: جهاددانشگاهی توانسته است تا با اجرای دوره‎های آموزشی و استفاده از روحیه پژوهشگری در ارائه خدمات علمی و فنی مؤثر واقع شود.

محمدزاده با یادآوری اینکه مهمترین نقش جهاد “توسعه فرهنگ و علم” است، ادامه داد: توسعه هر کشوری به زیرساخت‎های نرم‎افزاری مرتبط است و رسانه مجازی به عنوان زیرمجموعه‎ای از جهاددانشگاهی، توانسته اخباری صحیح را به سمع و نظر مردم برساند.

وی با اشاره به فعالیت ایسنا و ایکنا به عنوان زیرمجموعه‎های جهاددانشگاهی اضافه کرد: این دو خبرگزاری به عنوان مرجعی برای خبرهای صحیح مطرح بوده و سعی داشته که اخبار درست را به اطلاع مردم برساند.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی با بیان ارزیابی خود از جهاد دانشگاهی واحد لرستان، تصریح کرد: خوشبختانه امسال این نهاد با ورود به بحث برگزاری جشنواره سیره علوی توانسته در راستای ارتقای فرهنگ قدم نهد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آموزش روش‌های پیشگیری از ایدز به دانشجویان
پیام تسلیت جامعه دانشگاهی به مناسبت درگذشت مادر روحانی
صدور مجوز نشریه «تدبیر» معاونت دانشجویی وزارت بهداشت
چابک‌سازی و کاهش بروکراسی دانشگاه آزاد در سال جدید
بازدید معاون وزیرعلوم از طرح ها و پروژه های عمرانی دانشگاه زابل
ایتالیا و ایران همکاری‌های آموزشی و پژوهشی را افزایش می‌دهند
ایجاد رشته دکترای مهندسی عمران در دانشگاه یزد
بهره برداری از ساختمان جدید دانشکده پزشکی تا سه سال آینده

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم