نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

جهاددانشگاهی می‌تواند نشاط بخش فضای فرهنگی جامعه و دانشگاه باشد

معاون فرهنگی دانشگاه فردوسی مشهد با اشاره به فعالیت‌های فرهنگی جهاد دانشگاهی استان اظهار کرد: جهاد دانشگاهی می‌تواند نشاط را در فضای جامعه، به ویژه دانشگاه‌ها ایجاد کند.

دکتر علی یوسفی در گفت‌وگو با خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه خراسان، با بیان اینکه جهاد دانشگاهی یک جریان نهادی و خودجوش انقلابی است اظهار کرد: این جریان توسط دانشجویان انقلابی در محیط‌های دانشگاهی شکل گرفت که نقش برجسته‌ای در تحول فرهنگی دانشگاه‌ها داشت.

وی ادامه داد: در حقیقت جهاددانشگاهی در راستای اهداف انقلاب اسلامی تشکیل شد؛ اگر به انگیزه‌های ابتدایی شکل‌گیری جهاددانشگاهی توجه کنیم، متوجه خواهیم شد این نهاد می‌تواند تاثیر زیادی در پویایی کشور در زمینه تولید علم داشته باشد.

یوسفی با بیان اینکه برخی از توفیقات بزرگ علمی کشور توسط جهاددانشگاهی رقم خورد تصریح کرد: جهاددانشگاهی با توجه به تجربه فراوانی که در حوزه فعالیت‌های علمی و فرهنگی دارد، می‌تواند نهادی تاثیرگذار در هر دو حوزه باشد.

معاون فرهنگی دانشگاه فردوسی مشهد با اشاره به فعالیت‌های جهاددانشگاهی در حوزه دانشجویی خاطرنشان کرد: در این حوزه فعالیت‌های جهاددانشگاهی را بسیار خوب ارزیابی می‌کنم؛ در فعالیت‌های دانشجویی نهادهایی مانند سازمان دانشجویان توانسته‌اند عملکرد مثبتی داشته باشند.

یوسفی اضافه کرد: این نهادها توانسته‌اند در ایجاد نشاط در فضای دانشگاه‌ها موثر عمل کنند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

شرایط پذیرش در دانشگاه فرهنگیان در دستور کار شورای عالی آموزش و پرورش
ثبت‌نام ۸۷۹ هزار و ۴۳۱ داوطلب در آزمون سراسری ۹۴ /برگزاری کنکور ۲۱ خرداد
تحصیل مسن ترین دانشجوی علمی کاربردی در جهاددانشگاهی سمنان
کاهش سهمیه عمره دانشجویی
اعتراض شورای اسلامی شدن دانشگاه ها به مداخلات در فعالیت‌های دانشگاهها
درخواست اساتید دانشگاه‌های هنگ‌کنگ برای استقلال از چین
آموزش روش‌های پیشگیری از ایدز به دانشجویان
پیام تسلیت جامعه دانشگاهی به مناسبت درگذشت مادر روحانی

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم