نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

جهاددانشگاهی شناسایی نیازهای بخش صنعت را در اولویت قرار دهد

رئیس دانشگاه پیام نور چهارمحال و بختیاری، گفت: جهاددانشگاهی به عنوان پلی بین دانشگاه و صنعت باید شناسایی نیازهای بخش صنعت را در اولویت قرار دهد.

حسینعلی قجری در گفت‏‌وگو با خبرنگار«دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) -منطقه چهارمحال و بختیاری، ضمن تبریک ۱۶ مردادماه، سالروز تاسیس جهاددانشگاهی به تمام جهادگران، اظهارکرد: جهاددانشگاهی پلی است بین دانشگاه و صنعت. بنابراین باید نیازهای بخش صنعت را شناسایی کند.

وی تلاش برای ترویج فرهنگ و هنر اسلامی، ایجاد تشکیلات مناسب به منظور تالیف و تجربه کتب، نشریات و مقالات علمی و تاسیس دوره رسمی آموزش علمی و کاربردی را از دیگر فعالیت‏‌های این نهاد انقلابی برشمرد.

قجری نتیجه تعامل بین جهاددانشگاهی و آموزش عالی را تجاری سازی پژوهش‌‏ها و رساله‏‌های دانشگاهی دانست و گفت: می‌ط‌لبد جهاددانشگاهی نقش حلقه اتصال بودن را با جدیت بیشتری دنبال کند.

رئیس دانشگاه پیام نور استان، سازمان انتشارات جهاددانشگاهی با۳۰ شعبه فعال در سراسر کشور و چاپ ۵۰۰۰ عنوان کتاب، سازمان دانشجویان با ۲۸ شعبه فعال، مرکز گردشگری علمی و فرهنگی دانشجویان، صندوق قرض‌‏الحسنه دانشجویان ایران، سازمان فعالیت‏‌های قرآنی، خبرگزاری دانشجویان ایران و خبرگزاری ایکنا، مرکز فرهنگی دانشجویان با عنوان انقلاب اسلامی و مرکز افکار سنجی دانشگاه‏‌های ایران و خبرگزاری ایسنا را از فعالیت‏های موثر جهاد دانشگاهی در عرصه فرهنگ برشمرد.

وی همچنین فعالیت جهادگران جهاددانشگاهی در حوزه کشاورزی، پزشکی، صنایع نظامی، مکانیک، هوا فضا، آسیب شناسی اجتماعی و تحول در نظام آموزش و پژوهش را قابل تقدیر دانست.

به گفته وی، با وجود پیشرفت‏‌های جهاددانشگاهی درعرصه پژوهش، همکاری و تعامل این نهاد با سایر نهادهای اجرایی کشور، تا رسیدن به مطلوب فاصله دارد.

قجری خبرگزاری ایکنا با ۱۰ سال سابقه فعالیت و برگزاری بیش از ۷۰ نشست تخصصی و نیز خبرگزاری ایسنا به عنوان تنها خبرگزاری با هدایت دانشجویی و نخستین خبرگزاری غیر دولتی پس از انقلاب اسلامی را از موثرترین و قابل اعتمادترین رسانه‏‌های کشور دانست.

وی خاطرنشان کرد: هر نهاد، به خصوص نهادهای علمی برآمده از انقلاب اسلامی، باید از بازی‏های سیاسی دوری کرده و با در نظرگرفتن منافع ملی تنها به اجرای رسالت اصلی خود یعنی خدمت به مردم و جلب رضای الهی بپردازند که خوشبختانه جهاد انشگاهی در این خصوص مسیر صحیح را انتخاب کرده است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

بهره برداری از ساختمان جدید دانشکده پزشکی تا سه سال آینده
پورتال جذب هیات علمی دانشگاه تهران مستقل عمل نمی کند
اعتراض شورای اسلامی شدن دانشگاه ها به دخالت مراجع غیر دانشگاهی
دولت تاکنون مصوبه‌ای در خصوص اراضی دانشگاه شیراز نداشته است
ساخت ۱۰ خوابگاه مطلوب و استاندارد در سال آینده/ تدوین دانشنامه برخطر سلامت
پیام تسلیت وزیرعلوم به رئیس جمهور
رتبه‌بندی دانشگاه‌های مشهور جهان در ۲۰۱۵
امسال ۱۲۰۰ برنامه فرهنگی در دانشگاه پیام‌نور لرستان برگزار شد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم