نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

جنجال بر سر استخدام کارکنان دانشگاهی در یونان

بحث تعداد استخدام‌های کارکنان دانشگاهی برای فعالیت مناسب و کامل در دانشگاه‌های یونان جنجالی شد.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، چهار مقام ارشد یونان شامل وزیر آموزش، وزیر اصلاحات اداری، معاون نخست وزیر و نخست وزیر یونان بر سر انتخاب تعداد کارکنان اداری دانشگاه‌های این کشور به منظور انجام فعالیت‌های کامل و کافی در حال بحث و مشاجره هستند. این در حالی است که دولت اجازه نمی‌دهد خود دانشگاه‌ها در این زمینه تصمیم بگیرند در حالی که خود آنها بهتر تشخیص می‌دهند برای انجام فعالیت‌های کامل خود به چه تعداد نیرو برای کادر اداری نیاز دارند.

دولت یونان اعلام کرد: دانشگاه‌ها می‌توانند تعداد نیروی مورد نیاز خود را به ما اعلام کنند اما این دولت است که به آنها می‌گویند چه تعداد نیرو استخدام کنند.

«گیانیس میلوپولوس»، رئیس و «گیانیس پاندیس»، معاون دانشگاه «ارسطو» در یونان می‌گویند: تعداد کارکنان دانشگاهی به ازای هر دانشجو در سطح بین‌المللی یک نفر به ازای هر ۱۰ دانشجو است اما در یونان به ازای هر ۱۷۰ دانشجو یک کارمند بخش اداری وجود دارد. اما این مقایسه هم نتوانست دولت یونان را متقاعد کند تا بلکه برای استخدام نیروی بیشتر برای کادر اداری دانشگاه‌ها انعطاف به خرج دهد.

به گزارش ایسنا به نقل از یونیورسیتی ورلدنیوز، «اندراس لاوردوس»، وزیر جدید آموزش یونان می‌گوید که خود را ملزم به اجرای تصمیمات وزیر پیشین نمی‌داند و خودش تمام مراحل تعدیل نیروها را از ابتدا مورد بررسی قرار می‌دهد. این اظهارات بارقه‌هایی از امید را در دل کارکنانی که مشمول طرح تعدیل نیرو شده‌اند دمید.

با این حال، «کریاکوس میستوتاکیس»، وزیر اصلاحات اداری نظر دیگری دارد. وی به لاوردوس گفت که تنها ۵۰۰ موقعیت شغلی در دانشگاه‌های یونان موجود است. اما به خاطر وزیر جدید و نشان دادن حسن نیت‌مان، حاضریم ۱۰۰ فرصت شغلی دیگر را نیز به ظرفیت فوق اضافه کنیم.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

بهره برداری از ساختمان جدید دانشکده پزشکی تا سه سال آینده
پورتال جذب هیات علمی دانشگاه تهران مستقل عمل نمی کند
اعتراض شورای اسلامی شدن دانشگاه ها به دخالت مراجع غیر دانشگاهی
دولت تاکنون مصوبه‌ای در خصوص اراضی دانشگاه شیراز نداشته است
ساخت ۱۰ خوابگاه مطلوب و استاندارد در سال آینده/ تدوین دانشنامه برخطر سلامت
پیام تسلیت وزیرعلوم به رئیس جمهور
رتبه‌بندی دانشگاه‌های مشهور جهان در ۲۰۱۵
امسال ۱۲۰۰ برنامه فرهنگی در دانشگاه پیام‌نور لرستان برگزار شد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم