نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

جنجال بر سر استخدام کارکنان دانشگاهی در یونان

بحث تعداد استخدام‌های کارکنان دانشگاهی برای فعالیت مناسب و کامل در دانشگاه‌های یونان جنجالی شد.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، چهار مقام ارشد یونان شامل وزیر آموزش، وزیر اصلاحات اداری، معاون نخست وزیر و نخست وزیر یونان بر سر انتخاب تعداد کارکنان اداری دانشگاه‌های این کشور به منظور انجام فعالیت‌های کامل و کافی در حال بحث و مشاجره هستند. این در حالی است که دولت اجازه نمی‌دهد خود دانشگاه‌ها در این زمینه تصمیم بگیرند در حالی که خود آنها بهتر تشخیص می‌دهند برای انجام فعالیت‌های کامل خود به چه تعداد نیرو برای کادر اداری نیاز دارند.

دولت یونان اعلام کرد: دانشگاه‌ها می‌توانند تعداد نیروی مورد نیاز خود را به ما اعلام کنند اما این دولت است که به آنها می‌گویند چه تعداد نیرو استخدام کنند.

«گیانیس میلوپولوس»، رئیس و «گیانیس پاندیس»، معاون دانشگاه «ارسطو» در یونان می‌گویند: تعداد کارکنان دانشگاهی به ازای هر دانشجو در سطح بین‌المللی یک نفر به ازای هر ۱۰ دانشجو است اما در یونان به ازای هر ۱۷۰ دانشجو یک کارمند بخش اداری وجود دارد. اما این مقایسه هم نتوانست دولت یونان را متقاعد کند تا بلکه برای استخدام نیروی بیشتر برای کادر اداری دانشگاه‌ها انعطاف به خرج دهد.

به گزارش ایسنا به نقل از یونیورسیتی ورلدنیوز، «اندراس لاوردوس»، وزیر جدید آموزش یونان می‌گوید که خود را ملزم به اجرای تصمیمات وزیر پیشین نمی‌داند و خودش تمام مراحل تعدیل نیروها را از ابتدا مورد بررسی قرار می‌دهد. این اظهارات بارقه‌هایی از امید را در دل کارکنانی که مشمول طرح تعدیل نیرو شده‌اند دمید.

با این حال، «کریاکوس میستوتاکیس»، وزیر اصلاحات اداری نظر دیگری دارد. وی به لاوردوس گفت که تنها ۵۰۰ موقعیت شغلی در دانشگاه‌های یونان موجود است. اما به خاطر وزیر جدید و نشان دادن حسن نیت‌مان، حاضریم ۱۰۰ فرصت شغلی دیگر را نیز به ظرفیت فوق اضافه کنیم.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه تهران، ممتاز شد
اعزام دانشگاهیان به عتبات عالیات تا ۲۰ فروردین
معافیت مالیاتی خیرین آموزش عالی
اعزام نوروزی کاروان‌های دانشگاهی به عتبات عالیات
هیئت ممیزه دانشگاه شیراز اعلام کرد: اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم
راه‌اندازی دو رشته جدید در دانشگاه علوم پزشکی تهران
فردفرهنگی باید به دانش و آگاهی مجهز باشد/ نیروسازی برای انقلاب وظیفه معاونت فرهنگی است
پیام تسلیت رئیس دانشگاه امیرکبیر به روحانی

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم