نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

جمعیت فارغ‌التحصیلان دانشگاه شریف ۴۳ هزار نفری شد

معاون آموزشی دانشگاه صنعتی شریف، گفت: تعداد کل فارغ التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف از بدو تأسیس تا پایان سال تحصیلی ۹۲-۱۳۹۱ در حدود ۴۳۱۴۹ نفر می‌باشند.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر سعیدی در مراسم فارغ‌التحصیلی دانش‏ آموختگان سال تحصیلی ۹۲-۱۳۹۱ دانشگاه شریف که در برج میلاد برگزار شد، گفت: باز هم موسم دانش آموختگی جمعی از عزیزانمان فرا رسید که به گنجینه‌ دانایی و علم مجهز شده‌اند و عازم عرصه‌های کار، تلاش و سازندگی درجای جای میهن عزیزمان می‌باشند.

وی با اشاره به تعداد کل فارغ التحصیلان دانشگاه در این دوره گفت: ۲۴۹۹ نفر در این دوره دعای فارغ التحصیلی خود را زمزمه می‌کنند که از این تعداد ۹۲۰ نفر در مقطع کارشناسی، ۱۴۲۳ نفر در مقطع کارشناسی ارشد و ۱۳۷ نفر در مقطع دکتری، فارغ التحصیل شده‌اند.

سعیدی در ادامه صحبت‌هایش گفت: دانش آموختگان عزیز، شما در این نقطه از دانشگاه جدا نمی‌شوید، بلکه به عضویت خانواده بزرگ ۴۳ هزار نفری فارغ التحصیلان شریف می‌پیوندید و امیدوارم که با فرهنگ شریفی یعنی فرهنگ دانایی، فرهنگ فضیلت‌های اخلاقی، فرهنگ خدا جوئی، فرهنگ خودباوری و با روحیه‌ای سرشار از امید برای ساخت آینده‌ای بهتر برای خود و هم میهنانتان تلاش کنید.

وی در خصوص برنامه‌های دانشگاه در آینده گفت: از برنامه‌های دانشگاه، بازنگری در ساختار سازمانی خصوصاً در حوزه آموزش به منظور ارتقاء کیفیت نظام آموزشی، توجه ویژه به کیفیت رشته‌ها، برنامه‌های درسی و به روز کردن آنها، توسعه تعاملات بین‌المللی و دوره‌های مشترک تحصیلات تکمیلی با دانشگاه‌های معتبر جهان خصوصاً در پردیس بین‌الملل جزیره کیش، تأسیس برنامه‌های فرا رشته‌ای، گرایش‌های برنامه محور و تقاضا محور متناسب با اهداف توسعه صنعتی کشور، در قالب پردیس علوم و فناوری شریف است که به تدریج با تصویب و نهایی شدن آنها در دانشگاه و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به اجرا در خواهد آمد.

روستا آزاد نیز ضمن تبریک و آرزوی موفقیت برای دانش آموختگان و خانواده‌هایشان گفت: پس از تلاش ۴ ساله و تحمل سختی‌ها، امروز پایان این سختی‌ها را جشن می‌گیریم و امیدواریم که با قدم‌های بلندتان در آینده برای دانشگاه و کشور منشا اثرات خیر باشید.

رییس دانشگاه با اشاره به صعود رتبه دانشگاه شریف در رتبه‌بندی‌های جهانی گفت: صعود چشمگیر رتبه دانشگاه شریف در رتبه بندی‌های مختلف بین‌المللی نشان دهنده‌ همت بالای دانشجویان، پشتیبانی خانواده‌هایشان و تلاش مدیریت، اساتید و کارکنان دانشگاه می‌باشد.

وی به همه‌ دانش آموختگان خسته نباشید گفت و ابراز امیدواری کرد که دانش آموختگان با تلاش روزافزون خود در راه ارتقای دانشگاه و کشورشان بیش از پیش تلاش کنند.

بر اساس این گزارش، در این مراسم با هدف قدردانی از مقام استاد از ۱۶ استاد برتر آموزشی، یک استاد برتر معین و یک استاد برتر پیشکسوت تقدیر به عمل آمد. همچنین از فارغ‌التحصیلان مقطع دکتری و دانش آموختگان برتر هر دانشکده در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد قدردانی شد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

شرایط پذیرش در دانشگاه فرهنگیان در دستور کار شورای عالی آموزش و پرورش
ثبت‌نام ۸۷۹ هزار و ۴۳۱ داوطلب در آزمون سراسری ۹۴ /برگزاری کنکور ۲۱ خرداد
تحصیل مسن ترین دانشجوی علمی کاربردی در جهاددانشگاهی سمنان
نقش دانشگاه پیام نور در افزایش توانمندی بازارکار
کاهش سهمیه عمره دانشجویی
اعتراض شورای اسلامی شدن دانشگاه ها به مداخلات در فعالیت‌های دانشگاهها
درخواست اساتید دانشگاه‌های هنگ‌کنگ برای استقلال از چین
آموزش روش‌های پیشگیری از ایدز به دانشجویان

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم