نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

جمعیت دو برابری دانشجویان زن در قطر

وزارت برنامه‌ریزی توسعه‌ای و آمار قطر اعلام کرد در سال ۲۰۱۲ میلادی تعداد دانشجویان زن در این کشور دو برابر تعداد دانشجویان مرد بوده است.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این وزارتخانه همچنین اعلام کرد که حدود دو سوم فارغ‌التحصیلان دانشگاهی قطر را زنان تشکیل می‌دهند. با این حال اگرچه پیش‌بینی می‌شود دانشجویان زن خارجی و قطری بیشتری در دانشگاه‌های این کشور در مقطع کارشناسی ثبت‌نام کنند اما وقتی صحبت از مشاغل و تجارت به میان می‌آید شاهد برتری مردان در این زمینه هستیم.

آمار دو سالانه وزارت برنامه‌ریزی توسعه‌ای و آمار قطر نشان می‌دهد که در این کشور بیش از ۱۷ هزار دانشجوی بومی و خارجی در ۱۴ دانشگاه دولتی و غیردولتی در حال تحصیل هستند. از این تعداد ۱۱ هزار و۲۷۴ نفر را دانشجویان زن و ۶۰۱۹ نفر را دانشجویان مرد تشکیل می‌دهند. این آمارها همچنین حاکی از دو برابر شدن جمعیت دانشجویان این کشور نسبت به سال ۲۰۰۳ میلادی است.

به گزارش ایسنا به نقل از دوحه نیوز، این گزارش می‌افزاید: زنان ۶۰ درصد از فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های قطر را تشکیل می‌دهند. همچنین دانش‌آموزان زن تقریبا تمایل بیشتری به ورود به دانشگاه و ادامه تحصیل از خود نشان می‌دهند در حالی که پسران اغلب پس از اتمام دبیرستان وارد بازار کار می‌شوند. برنامه‌های توسعه قطر از سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۶ میلادی بر لزوم افزایش تحصیلات مردان تاکید کرده و بخش خصوصی را تشویق کرده تا در این زمینه اقدامات جدی‌تری را انجام دهد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

احداث ۱۰ خوابگاه دانشجویی در دانشگاه‎های علوم پزشکی کشور
دانشگاه امروز محور و موتور محرک توسعه اجتماعی و سیاسی کشور است
لغو اعزام کاروان‌های دانشگاهیان عمره گزار تا دهم فروردین
نقش نفت در برنامه‌های توسعه‌ای کشور بررسی می‌شود
تسلیت رئیس دانشگاه شریف به روحانی
ایجاد مقاطع ارشد و دکتری رشته های معماری داخلی در دانشگاه آزاد همدان
همکاری‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران و استرالیا گسترش می یابد
شرایط پذیرش در دانشگاه فرهنگیان در دستور کار شورای عالی آموزش و پرورش

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم