نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

جلسه هم اندیشی نخبگان دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامشهر

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهرگفت: کشور ما با وجود دانشجویان سختکوش، مستعد و نخبه دارای سرمایه ای غنی است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) ،اولین جلسه هم اندیشی نخبگان دانشجو صبح امروز با حضور ۳۰۰ دانشجوی نخبه و ممتاز دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر در سالن اجتماعات این واحد دانشگاهی برگزار و حاضرین با رئیس و معاونان پژوهش، دانشجویی، فرهنگ و اداری و مالی واحد اسلامشهر به گفتگو نشستند.

دکتر محمودرضا اسفندیار رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر در این نشست، با اشاره به جایگاه علم و پژوهش در توسعه همه جانبه کشور بر ضرورت تلاش نخبگان و دانشگاهیان برای ارتقای جایگاه علمی کشور در جهان تاکید نمود.

وی ضمن تقدیر از همت و تلاش دانشجویان حاضر در کسب علم و دانش، به وظیفه خطیر ایشان در دنیای امروز اشاره نمود و گفت: اگر پژوهشگران و دانشجویان با اخلاق در این عرصه پیشرو باشند، شاهد رشد علمی و فرهنگی؛ و درنتیجه ی آن رشد و آبادانی هرچه بیشتر ایران اسلامی بوده و به جایگاه واقعی خود در جهان دست خواهیم یافت.

اسفندیاراز تنگناهای موجود در مسیر حرکت رو به جلوی دانشجویان جهت کسب علم و معرفت سخن گفت و تاکید کرد: نگذاریم تنگناها، انگیز‌ه‌های ما را نشانه گرفته و ما را از حرکت رو به جلو بازدارند.

وی خطاب به دانشجویان نخبه برای بهره گیری از استعداد و خلاقیت و تجاری سازی ایده‌های نوین تاکید کرده و خواستار مغتنم شمردن فرصت های علمی و پژوهشی موجود در دانشگاه، بمنظور تجاری سازی ایده ها در راستای توسعه اقتصادی کشور شد و گفت: در شرایط فعلی بایستی تولید علم و استفاده از اثرات پژوهشی غنی در راستای پیشرفت اقتصادی کشور بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

رئیس واحد اسلامشهرهمچنین با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم بهره گیری از ایمان و امید در حرکت رو به جلو و موفقیت گفت: آنجه برای موفق شدن مهم است اراده، امید و ایمان شما به هدف است.

وی در خاتمه ضمن ارج نهادن به پیشنهادهای کارآمد دانشجویان، از بکارگیری ایده های ایشان در مدیریت هرچه بهتر دانشگاه و تبدیل آن به برندی شاخص استقبال کرده و خواستار تلاش دانشجویان نخبه در کنار مسئولان دانشگاه؛ برای تبدیل دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر به بِرندی ملی و بین المللی شد.

حجت الاسلام والمسلمین رضا مرادی خلیفه لو سرپرست دفتر فرهنگ اسلامی واحد اسلامشهر دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر نیز در این نشست، با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر جایگاه والای فرهنگ در جامعه و زندگی افراد؛ فرهنگ را اساس کارها و نیز به مثابه هوایی دانست که هرلحظه آن را تنفس می کنیم.

وی در ادامه به اهمیت مشارکت و کار گروهی در هم افزایی و موفقیت اشاره نمود و خاطرنشان کرد: یکی از آفت های فرهنگی ما عدم فعالیت های گروهی و مشارکتی و بی تفاوتی به مسائل فرهنگی و اجتماعی است که خود دردی بزرگ محسوب می شود و بایستی بدان توجهی ویژه نمود.

مرادی خلیفه لو، آگاهانه، ارادی بودن، قابلیت اثرگذاری و هم افزایی را از جمله ضروریات مشارکت صحیح دانست که منجر به گسترش معنویت و اخلاق در جامعه می شود.

وی درپایان به ویژگی تحول آفرینی دانشجویان نخبه اشاره کرد و ابراز امیدواری نمود: تحول آفرینی در سایه مشارکت؛ توسعه و تجلی استعدادهای علمی، فرهنگی و اخلاقی شما دانشجویان، افتخاری بزرگ برای ماست.

به گزارش ایسنا وبه نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر،اولین جلسه هم اندیشی نخبگان دانشجو با بیان پیشنهادات، انتقادات و دیدگاه های دانشجویان توسط چند تن از نخبگان حاضر در مراسم ادامه و با رأی گیری و انتخاب پنج نفر بعنوان اعضای شورای مرکزی نخبگان واحد اسلامشهر خاتمه یافت.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم