نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

جشنواره نوآوری‌های فرهنگی؛ بستری برای کارآفرینی دانشجویان

معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی واحد استان البرز گفت: دانشجویانی که در حوزه‌های فرهنگی موفق به راه‌اندازی کسب و کار کارآفرینانه شده‌اند می‌توانند در جشنواره نوآوری‌های فرهنگی دانشجویان ثبت‌نام کنند.

احمدرضا فیروزی، در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه البرز، گفت: جشنواره سراسری نوآوری‌های فرهنگی دانشجویان «از باران تا رویش» با هدف فراهم آوردن بستر مناسب برای شناسایی و تشویق کارآفرینان و نوآوران فرهنگی در حوزه دانشجویی طراحی شده است.

وی با بیان این که کارآفرین کسی است که دارای قدرت درک بالا بوده و توان پیدا کردن خلأها و فرصت‌ها را دارد، افزود: کارآفرینان می‏توانند در جامعه از طریق پرورش ایده و تبدیل فکر خود به یک محصول و خدمت جدید، اقدام به ارزش‌آفرینی نمایند که این ارزش می‏تواند یک ارزش اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و … باشد.

فیروزی خاطرنشان کرد: کارآفرینان فرهنگی افرادی هستند که ارزش‌های فرهنگی را در جامعه خلق، کشف و یا احیا می‌نمایند.

دبیر جشنواره سراسری نوآوری‌های فرهنگی دانشجویان افزود: یکی از مشکلات اصلی بخش قابل توجهی از دانشجویان و دانش‌آموختگان دانشگاهی، عدم موفقیت آنان در دستیابی به کسب و کاری مرتبط با مهارت‌های کسب کرده در دانشگاه است؛ لذا دانشجویانی که در تبدیل ایده خود به یک محصول و یا خدمتِ قابل ارائه به بازار، به موفقیت دست یافته‌اند می‌توانند به عنوان الگوهای کارآفرینی به دانشجویان معرفی شوند.

فیروزی با اشاره به بخش‌ها و محورهای جشنواره، تصریح کرد: «راه‎اندازی یک کسب و کار کارآفرینانه فرهنگی»، «ایجاد ساختار نوآورانه در حوزه فرهنگی»، «ایده‎های خلاقانه فرهنگی»، «آثار، محصولات نوآورانه فرهنگی» و «قالب‌ها و شیوه‌های نوآورانه فرهنگی» محورهای جشنواره «از باران تا رویش» است.

وی یادآور شد: دانشجویان علاقه‌مند برای شرکت در این جشنواره سراسری می‌توانند آثار و مستندات خود را تا ۳۰ دی‌ماه ۱۳۹۳ به پست الکترونیکی cul.alborz@acecr.ac.ir ارسال کنند.

فیروزی افزود: دوره زمانی در نظر گرفته شده برای آثار و کسب و کارهای کارآفرینانه فرهنگی، سه چهار سال گذشته بوده است و دانشجویان و یا دانش‌آموختگانی که طی سال‌های اخیر دارای تجربه‌های ذکر شده هستند می‌توانند در جشنواره ثبت‌نام نمایند.

وی در پایان گفت: علاقه‌مندان برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره شیوه‌نامه و ضوابط ثبت‌نام و سایر جزئیات جشنواره می‌توانند به پایگاه اینترنتی جشنواره به نشانیwww.jalborz.ir مراجعه نموده و یا با شماره تلفن ۳۴۵۰۵۱۵۱ – ۰۲۶ تماس حاصل نمایند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

دانشگاه محل بده بستان سیاسی نیست
اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم
اساتید وقت کافی برای آموزش دانشجویان پزشکی صرف نمی‌کنند
تغییر نام دانشکده خبر دانشگاه آزاد / راه اندازی «نیوز روم»
دانشجویان خارجی به اردوهای نوروزی می‌روند
عدم افزایش شهریه دانشگاه علمی کاربردی در سال ۹۴/ حذف ۱۰درصد رشته‌ها
سیستم درمان، فشار زیادی به آموزش در دانشگاه های پزشکی وارد می‌کند
افزایش خطاهای پزشکی با کشیک‌های سنگین در بیمارستان های آموزشی

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم