نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

جشنواره ملی بهار، راهکار عملی تحقق شعار سال رهبری

معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی جشنواره ملی بهار؛ راهکار عملی تحقق شعار سال رهبری

دکتر مهدی فیض معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه علوم پزشکی تهران، با بیان اینکه هشتمین جشنواره ملی بهار امسال با موضوع «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی» از سوی جهاد دانشگاهی واحد علوم پزشکی تهران در سطح دانشگاهیان سراسر کشور برگزار می‌شود گفت: جهاد دانشگاهی سعی دارد با برگزاری برنامه هایی مثل جشنواره ملی بهار، شعار سال مطرح شده از سوی رهبری را به عنوان یک سوال جدی در ذهن اساتید و دانشجویان مطرح و نسبت به راهکارهای عملی شدن آن اقدام کند.

وی با اشاره به اینکه جشنواره ملی بهار برای هشتمین سال متوالی در حال برگزاری است افزود: جهاد دانشگاهی به عنوان یک نهاد انقلابی و یک پایگاه دانشجویی در دانشگاههای سراسر کشور به منظور پیشبرد ملی به سمت علم، تحقیق و گسترش فرهنگ مطلوب، برای هشتمین سال متوالی اقدام به برگزاری جشنواره ملی بهار با محوریت شعار سال نام گذاری شده از سوی رهبری می‌کند.

وی با بیان این مطلب که هشتمین جشنواره ملی بهار امسال با موضوع «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی» از سوی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران در سطح دانشگاهیان سراسر کشور برگزار می‌شود تصریح کرد: یکی از اهداف اصلی این جشنواره ایجاد حساسیت، تفکر و تبیین بین دانشجویان و استادان در دانشگاهها است، لذا برگزاری این جشنواره در قالب برنامه های متنوع، به نوعی گفتمان سازی در محیط دانشگاه ها و کمک به تبیین نظری موضوع شعار سال کمک می کند.

معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی با اشاره به اینکه شعار سال رهبری تنها به یک سال محدود نمی شود بلکه سعی می شود آثار آن ادامه پیدا کند گفت: سعی داریم شعار سال در بین استاد و دانشجو به عنوان یک سوال جدی در ذهن مطرح شود تا آنها نسبت به راهکارهای عملی شدن شعار اقدام کنند.

فیض در ادامه به پایگاه اطلاعاتی فرهنگی شعار سال مقام معظم رهبری اشاره و اظهار کرد: این پایگاه اطلاعاتی حاوی اطلاعات، مقالات و تولیدات پژوهشی و نظری در خصوص پیام های رهبر معظم انقلاب در ابتدای هر سال است که افراد و علاقه مندان می توانند ضمن بهره گیری از محتوای ارایه شده، اطلاعات و تولیدات خود را در این خصوص در سایت بارگذاری کنند.

وی در پایان در خصوص سایت جشنواره ملی بهار نیز خاطر نشان کرد: قابلیت دسترسی سریع به اطلاعات مرتبط با شعارها، معرفی آثار علمی و فرهنگی و همچنین امکان دسترسی به چکیده مقالات مرتبط، از اهداف فعالیت سایت جشنواره ملی بهار است. البته امیدواریم این سایت توسط دفتر مقام معظم رهبری نیز مورد توجه قرار گیرد و ما به دنبال فرصتی هستیم که با تکمیل اطلاعات آن در صورت امکان، رونمایی کامل تری را در حضور مقام معظم رهبری انجام و به عنوان یک خدمت از جهاد دانشگاهی به ایشان ارائه دهیم.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

روند جذب اعضای هیئت علمی در دانشگاه تهران همان مسیر وزارت علوم است
آموزش مهارت های زندگی به دانشجویان ضرورتی اساسی است
توسعه ۲۰ رشته تحصیلات تکمیلی در دانشگاه فرهنگیان
سرپرست دانشگاه صنعتی شهدای هویزه منصوب شد
پیام تسلیت رئیس دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی به رییس جمهور
راه اندازی رشته های بین المللی در دانشکده مجازی علوم پزشکی تهران
آمادگی ایران برای افزایش ظرفیت پذیرش دانشجویان تحصیلات تکمیلی ترکیه
نقش دانشگاه پیام نور در افزایش توانمندی بازارکار

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم