نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

جزییات بودجه ۹۴ وزارت علوم و پیش‌بینی کسری ۲۰۰ میلیاردی دانشگاه‌ها

معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم در نشست روسای دانشگاهها و مراکز پژوهش و فناوری گفت : در نه ماهه سال جاری ۷۱درصد از اعتبار دانشگاهها و مراکز علمی و پژوهشی تخصیص یافته است و امید واریم با مساعدت دولت یازدهم همانند سال گذشته این میزان تا پایان سال به نزدیک ۱۰۰ درصد افزایش یابد.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر محمد حسین امید ضمن اشاره به تخصیص ۹۵ درصدی اعتبارات دانشگاهها و مراکز اموزش عالی در سال ۹۲ ، به مقایسه بودجه وزارت علوم و مراکز پژوهش و فناوری در سال های برنامه پنجم و لایحه بودجه سال ۹۴ پرداخت.

وی اظهار داشت : بودجه مصوب ستاد وزارت علوم و ردیف های وابسته در سال ۹۳ معادل ۲۵۷ میلیارد تومان بود که در لایحه پیشنهادی سال ۹۴ این اعتبار با رشدی ۳ درصدی به ۲۶۵ میلیارد تومان افزایش یافته است.

معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم افزود: بودجه مصوب دانشگاهها و مراکز آموزش عالی در سال ۹۳ معادل ۴/۱۴۳ میلیارد تومان بود که در لایحه پیشنهادی سال ۹۴ این اعتبار با رشدی ۲۱ درصدی به ۴/۹۷۴ میلیارد تومان افزایش یافته است.

امید ضمن قدردانی از مجموعه دولت یازدهم برای اهتمام ویژه به آموزش عالی علیرغم کاهش درآمدهای نفتی دولت گفت: بودجه موسسات پژوهشی نیز از ۲۵۰ میلیارد تومان در سال ۹۳ به ۳۲۲ میلیارد تومان در لایحه بودجه سال ۹۴ افزایش یافته است و بالغ بر ۲۸ درصد رشد داشته است.

معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم با اعلام رشد ۶/۲۴ درصدی بودجه پارک های علم و فناوری در لایحه بودجه سال ۹۴ گفت : این اعتبار در سال ۹۳ ، ۵۴ میلیارد تومان بوده است که در لایحه بودجه سال ۹۴ به ۶۷ میلیارد تومان افزایش یافته است.

وی گفت : در مجموع اعتبارات وزارت علوم ، دانشگاهها و موسسات پژوهشی و پارک های علم و فناوری در لایحه بودجه سال ۹۴ نسبت به بودجه مصوب سال ۹۳، بالغ بر ۷/۱۸ درصد رشد داشته است .

معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم اظهار داشت: بودجه سال ۹۴ بر اساس مدل سرانه استاندراد تدوین شده است و ملاک ما آمار تعداد دانشجویان اعلامی از طرف موسسه پژوهش و برنامه ریزی آموزش عالی و با در نظر گرفتن هزینه های آموزشی ، پژوهشی ، رفاهی و فرهنگی دانشگاهها بوده است.

امید اظهار داشت : متاسفانه اعتبار برخی از دانشگاهها کمتر از ۲۰درصد رشد داشته است و در مجموع یک کسری اعتباری معادل ۲۰۰میلیارد تومان را نشان می دهد که نیازمند توجه دولت و مجلس محترم شورای اسلامی در قالب یک ردیف متمرکز است.

معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم با تاکید بر تنوع بخشی به درآمدهای اختصاصی دانشگاهها تاکید کرد: یکی از روش های تقویت بنیه مالی دانشگاهها استفاده از ظرفیت خیرین آموزش عالی است که در همین راستا ردیف مستقلی در بودجه پیش بینی شده است که از طرح های عمرانی خیرین که تا ۵۰درصد پیشرفت فیزیکی داشته باشند حمایت مالی شود و اعتبار مورد نیاز آن تامین شود.

وی اعلام کرد: تاکنون در مجموع دانشگاههای کشور ۲۵ بنیاد خیرین آموزش عالی تاسیس شده است و تاسیس ۲۵ بنیاد دیگر در حال طی فرآیند تاسیس است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

پردیس دانشگاه علوم‌پزشکی کرمانشاه ساخته می‌شود
تاسیس دانشکده کارآفرینی در دانشگاه هنر اصفهان
توجه به همکاری های بین الملل، اولویت سال ۹۴ دانشگاه امیرکبیر
ضرورت تقویت دفاتر ارزیابی عملکرد در دانشگاه های علوم پزشکی از طریق آموزش
رئیس دانشگاه شهیدبهشتی به رئیس جمهور تسلیت گفت
تلاش دانشگاه فردوسی برای رفع مشکلات نشریات دانشجویی
انتشار کلید سئوالات آزمون های جامع علوم پایه، دندانپزشکی و داروسازی
کیفی سازی و حفظ فضاهای موجود درقالب تجمیع، هدف سال آینده دانشگاه آزاد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم