نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

جزئیات ۲۳ وام‌ دانشجویی + جدول

صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم به منظور اتخاذ تدابیر لازم جهت تخصیص بهینه وعادلانه تسهیلات به دانشجویان در سال جاری تسهیلات رفاهی نیم‌سال اول به همراه فهرست انواع وام دانشجویی و مبالغ سرانه آن را اعلام کرد.

به گزارش سرویس دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این تسهیلات براساس آخرین مصوبات هیات امنای صندوق در سال تحصیلی جاری است .

وزارت علوم در مجموع در هر سال تحصیلی ۲۳ مورد وام دانشجویان ارائه می‌کند که وام تحصیلی و وام مسکن آن به صورت ماهیانه محاسبه می‌شود. برای مثال حداکثر downloadوام شهریه برای مجردین، ماهانه ۸۵۰ هزار ریال، برای متاهلین ماهانه یک میلیون و ۱۵۰ هزار ریال و برای سرپرست متاهل دارای فرزند ۳۰۰ هزار ریال است. شیوه پرداخت این وام‌ها به این صورت است که downloadذکر شده در ابتدای هر ترم ضربدر ۴٫۵ (مدت زمان یک ترم تحصیلی که چهار ماه و نیم است) می‌شود. بنابراین حداکثر downloadوام تحصیلی یک ترم برای مجردین ۳میلیون و ۸۲۵ هزار ریال و حداکثر downloadوام تحصیلی یک ترم برای متاهلین ۵ میلیون و ۱۷۵ هزار ریال و حداکثر downloadوام تحصیلی یک ترم برای سرپرستان و متاهلین دارای فرزند ۶ میلیون و ۲۵۲ هزار ریال است.

همچنین حداکثر downloadوام مسکن برای مجردین ماهانه۸۵۰ هزار ریال، برای متاهلان ساکن تهران، ماهانه دومیلیون ۵۰۰ هزار ریال، برای متاهلان پنج شهر بزرگ ماهانه دو میلیون ریال و برای متاهلان سایر شهرها ماهیانه یک میلیون و ۷۰۰ هزار ریال است. بنابراین حداکثر downloadوام تحصیلی یک ترم برای مجردین ۳ میلیون و ۸۲۵ هزار ریال، برای متاهلان ساکن تهران ۱۱ میلیون و ۲۵۰ هزار ریال، برای متاهلان پنج شهر بزرگ ۹ میلیون ریال و برای متاهلان سایر شهرها ۷ میلیون و ۶۵۰ هزار ریال است.

وام حوادث غیرمترقبه به دانشجویان روزانه کلیه مقاطع پرداخت می‌شود و حداکثر downloadآن یک میلیون و ۵۰۰ هزار ریال است. حداکثر downloadوام ودیعه مسکن برای دانشجویان مقاطع کاردانی و کارشناسی مشغول به تحصیل در تهران ۵۰ میلیون ریال، مقطع تحصیلات تکمیلی مشغول به تحصیل در تهران ۷۵ میلیون ریال، برای دانشجویان مقطع کاردانی کارشناسی پنج شهر بزرگ ۳۷ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال، برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی پنج شهر بزرگ ۶۰ میلیون ریال، برای دانشجویان مقطع کاردانی و کارشناسی در سایر شهرها ۳۰ میلیون ریال و دانشجویان تحصیلات تکمیلی مشغول به تحصیل در سایر شهرها ۴۵ میلیون ریال است.

حداکثر downloadوام شهریه برای دانشجویان مقطع کاردانی و کارشناسی، کارشناسی ارشد ناپیوسته، کارشناسی ارشد پیوسته، دکترای حرفه‌ای، دکتری تخصصی پیوسته، دکترای تخصصی ناپیوسته به ترتیب ۳ میلیون ریال، ۱۱ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال، ۷ میلیون ریال، ۱۱ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال، ۵ میلیون ریال، ۲۵ میلیون ریال و حداکثر downloadوام برای شهریه دانشگاه‌های غیرانتفاعی در مقاطع کاردانی و کارشناسی، کارناسی ارشد ناپیوسته، دکتری تخصصی ناپیوسته به ترتیب ۳ میلیون ریال، ۱۱ میلیون و۵۰۰ هزار ریال، ۲۵ میلیون ریال و حداکثر downloadوام برای شهریه دانشگاه آزاد در مقطع کاردانی و کارشناسی، کارشناسی ارشد ناپیوسته، دکترای حرفه‌ای، دکتری تخصصی ناپیوسته به ترتیب ۵ میلیون ریال، ۱۱ میلیون ۵۰۰ هزار ریال ، ۱۱ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال، ۲۵ میلیون ریال است.

۴ مورد این وام‌ها که شامل وام‌های ودیعه مسکن دانشجویان متاهل غیرایرانی، حج عمره، زیارت عتبات عالیات کشور عراق و ازدواج است، به کلیه مشمولان طبق قانون صندوق اختصاص می‌یابد که مبالغ آن به ترتیب ۵۰ میلیون ریال، ۵ میلیون ریال ، ۳ میلیون ریال، ۱۵ میلیون ریال است.

وام تغذیه که طبق قانون صندوق شامل کلیه مشمولان به تفکیک دانشجویان خوابگاهی و غیرخوابگاهی می‌شود، هر ساله بر مبنای نرخ ژتون غذا و تعداد وعده مصرف دانشجو تعیین می‌شود.انتهای پیام

مطالب مرتبط

اعتراض جمعی از دانشجویان داروسازی به برخی تحولات در این رشته
کمبود نیروی متخصص پرستاری، از مشکلات دانشجویان علوم پزشکی تهران
ثبت نام متقاضیان ادامه تحصیل کارشناسی بدون آزمون دانشگاه آزاد
انتصاب دبیرعلمی مسابقات مناظره دانشجویان
امشب،آخرین مهلت ثبت نام کنکور۹۴/کاهش ۱۶درصدی داوطلبان
مصرانه پیگیر راه اندازی مرکز بین الملی دانشگاه پیام نور هستیم
اعلام نتایج آزمون جامع علوم پایه و پیش کاروزی دانشگاه آزاد
دانشگاه محل بده بستان سیاسی نیست

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم