نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

جزئیات همکاری‌های علمی ایران با دانشگاه‌های فرانسه اعلام شد

قائم مقام وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری در امور بین‌الملل از جزئیات همکاری علمی ایران با دانشگاه‌های فرانسه تحت عنوان طرح جندی شاپور خبر داد و گفت: این پروژه در سال جاری گسترش می‌یابد.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» ایسنا، دکترحسین سالار آملی گفت: مرکزمطالعات همکاری‌های علمی بین المللی طی سال‌های گذشته تفاهم نامه‌ای با کشور فرانسه امضاء کرده که براساس آن در صورت همکاری میان دانشگاه‌ها و استادان ما با دانشگاه‌ها و استادان فرانسوی، بخشی از هزینه‌های این همکاری توسط ما و بخشی دیگر توسط سفارت فرانسه تامین می‌شود.

وی با بیان اینکه این همکاری تحت عنوان جندی شاپور نامگذاری شده از گسترش این پروژه در سال جاری خبر داد و گفت: براساس این تفاهم نامه، تاکنون ۳۰ طرح با محوریت‌های مختلف از جمله مهندسی، علوم انسانی، فرهنگی و سایر زمینه‌ها دریافت شده است که می‌توانند با همکاری دانشگاه‌های داخل و فرانسوی عملیاتی شوند و امیدواریم تا پایان سال میزان این همکاری‌ها جهش بیشتری یابد.

سالار آملی گفت: روش‌های نوین پردازش سیگنال در شناسایی صرع در مغز و حائل‌های فرهنگی را دو نمونه از این طرح برشمردند که با همکاری اساتید و دانشگاه‌های ایرانی و اساتید و دانشگاه‌های فرانسوی در حال انجام است.

وی درخاتمه افزود: دانشگاه‌های صنعتی امیرکبیر، تربیت مدرس، صنعتی شریف و برخی دیگر از دانشگاه‌های مطرح کشور هم اکنون در حال همکاری با دانشگاه‌های فرانسه هستند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

لزوم بازنگری جدی در آموزش داروسازی عمومی
امیدواریم اتفاقات اخیر دانشگاه فردوسی موجب تحکیم استقلال دانشگاه شود
مصرانه پیگیر راه اندازی مرکز بین المللی دانشگاه پیام نور هستیم
برگزاری اولین آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی
آغاز ثبت نام اعتکاف مسجد دانشگاه تهران
ابلاغ آیین‌نامه جدید استعدادهای درخشان به دانشگاه‌ها+ جزییات تغییرات
دانشگاه های علوم پزشکی آموزش را فدای پژوهش های غیر کاربردی کرده اند
اعلام اولویت‌های کاری دانشگاه پیام نور در سال ۹۴

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم