نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

جزئیات همکاری‌های علمی ایران با دانشگاه‌های فرانسه اعلام شد

قائم مقام وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری در امور بین‌الملل از جزئیات همکاری علمی ایران با دانشگاه‌های فرانسه تحت عنوان طرح جندی شاپور خبر داد و گفت: این پروژه در سال جاری گسترش می‌یابد.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» ایسنا، دکترحسین سالار آملی گفت: مرکزمطالعات همکاری‌های علمی بین المللی طی سال‌های گذشته تفاهم نامه‌ای با کشور فرانسه امضاء کرده که براساس آن در صورت همکاری میان دانشگاه‌ها و استادان ما با دانشگاه‌ها و استادان فرانسوی، بخشی از هزینه‌های این همکاری توسط ما و بخشی دیگر توسط سفارت فرانسه تامین می‌شود.

وی با بیان اینکه این همکاری تحت عنوان جندی شاپور نامگذاری شده از گسترش این پروژه در سال جاری خبر داد و گفت: براساس این تفاهم نامه، تاکنون ۳۰ طرح با محوریت‌های مختلف از جمله مهندسی، علوم انسانی، فرهنگی و سایر زمینه‌ها دریافت شده است که می‌توانند با همکاری دانشگاه‌های داخل و فرانسوی عملیاتی شوند و امیدواریم تا پایان سال میزان این همکاری‌ها جهش بیشتری یابد.

سالار آملی گفت: روش‌های نوین پردازش سیگنال در شناسایی صرع در مغز و حائل‌های فرهنگی را دو نمونه از این طرح برشمردند که با همکاری اساتید و دانشگاه‌های ایرانی و اساتید و دانشگاه‌های فرانسوی در حال انجام است.

وی درخاتمه افزود: دانشگاه‌های صنعتی امیرکبیر، تربیت مدرس، صنعتی شریف و برخی دیگر از دانشگاه‌های مطرح کشور هم اکنون در حال همکاری با دانشگاه‌های فرانسه هستند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آئین نامه اداره خوابگاه‌های خصوصی و غیر دولتی به زودی ابلاغ می شود
کمک خیرین به دانشجویان بی‌بضاعت
مسؤلان، دانشجویان را ملزم به رعایت پوشش حرفه ای پزشکی کنند
نشست مشترک معاون فرهنگی و اجتماعی با ایثارگران وزارت علوم
حذف آزمون علوم پایه برای داروسازان ورودی مهر ۹۴ به بعد
تخصیص بیش از ۹۲ میلیارد ریال وام به دانشجویان علوم و تحقیقات
بازدید معاون اداری، مالی وزارت علوم از دانشگاه سیستان وبلوچستان
نتیجه کمیته تجدیدنظر بورسیه‌­ها اعلام نشده است

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم