نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

جزئیات همکاری‌های علمی ایران با دانشگاه‌های فرانسه اعلام شد

قائم مقام وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری در امور بین‌الملل از جزئیات همکاری علمی ایران با دانشگاه‌های فرانسه تحت عنوان طرح جندی شاپور خبر داد و گفت: این پروژه در سال جاری گسترش می‌یابد.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» ایسنا، دکترحسین سالار آملی گفت: مرکزمطالعات همکاری‌های علمی بین المللی طی سال‌های گذشته تفاهم نامه‌ای با کشور فرانسه امضاء کرده که براساس آن در صورت همکاری میان دانشگاه‌ها و استادان ما با دانشگاه‌ها و استادان فرانسوی، بخشی از هزینه‌های این همکاری توسط ما و بخشی دیگر توسط سفارت فرانسه تامین می‌شود.

وی با بیان اینکه این همکاری تحت عنوان جندی شاپور نامگذاری شده از گسترش این پروژه در سال جاری خبر داد و گفت: براساس این تفاهم نامه، تاکنون ۳۰ طرح با محوریت‌های مختلف از جمله مهندسی، علوم انسانی، فرهنگی و سایر زمینه‌ها دریافت شده است که می‌توانند با همکاری دانشگاه‌های داخل و فرانسوی عملیاتی شوند و امیدواریم تا پایان سال میزان این همکاری‌ها جهش بیشتری یابد.

سالار آملی گفت: روش‌های نوین پردازش سیگنال در شناسایی صرع در مغز و حائل‌های فرهنگی را دو نمونه از این طرح برشمردند که با همکاری اساتید و دانشگاه‌های ایرانی و اساتید و دانشگاه‌های فرانسوی در حال انجام است.

وی درخاتمه افزود: دانشگاه‌های صنعتی امیرکبیر، تربیت مدرس، صنعتی شریف و برخی دیگر از دانشگاه‌های مطرح کشور هم اکنون در حال همکاری با دانشگاه‌های فرانسه هستند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه تهران، ممتاز شد
اعزام دانشگاهیان به عتبات عالیات تا ۲۰ فروردین
معافیت مالیاتی خیرین آموزش عالی
اعزام نوروزی کاروان‌های دانشگاهی به عتبات عالیات
هیئت ممیزه دانشگاه شیراز اعلام کرد: اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم
راه‌اندازی دو رشته جدید در دانشگاه علوم پزشکی تهران
فردفرهنگی باید به دانش و آگاهی مجهز باشد/ نیروسازی برای انقلاب وظیفه معاونت فرهنگی است
پیام تسلیت رئیس دانشگاه امیرکبیر به روحانی

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم