نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

جزئیات تغییرات آزمون دستیاری در سال آینده

معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به جزئیات برگزاری آزمون تخصصی دستیاری، از تغییرات در نحوه برگزاری این آزمون برای سال آینده خبر داد.

به گزارش خبرنگار«دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، دکتر ضیایی در حاشیه بازدید از آزمون فوق تخصصی دستیاری و در جمع خبرنگاران گفت: چهل و یکمین آزمون پذیرش دستیار تخصصی رشته‌های بالینی پزشکی در روز پنج شنبه ۱۱ اردیبهشت ماه به طور همزمان در ۲۰ دانشگاه و ۱۹ شهر در کشور برگزار می‌َود.

وی افزود: حدود ۱۶ هزار نفر در این آزمون ثبت نام کردند که از این تعداد ۷۸۰۰ نفر داوطلبان مرد هستند.

وی با بیان اینکه در ۲۷ رشته تخصصی بالینی پذیرش دستیار خواهیم داشت، اظهار کرد: این آزمون یکی از حساس‌ترین آزمون‌های کشور بر حسب سطح شرکت کنندگان و سطح رقابت بین آنهاست به همین جهت با توجه به تجربیاتی که از قبل وجود دارد تمامی تمهیدات را برای برگزاری این آزمون چه از نظر کیفیت علمی و چه از نظر امنیت اندیشیده‌ایم.

معاون آموزشی وزارت بهداشت با بیان اینکه از همکاری و تجربیات سازمان سنجش نیز برای امنیت آزمون استفاده کردیم تصریح کرد: به داوطلبان اطمینان می‌دهیم تمام تمهیدات لازم برای برگزاری این آزمون در امنیت کامل اندیشیده شده است.

ضیایی با بیان اینکه ظرفیت پذیرش این آزمون در سال جاری حدود ۲۲۰۰ نفر است، گفت: با توجه به اینکه ظرفیت‌ها در سال‌های گذشته به طور غیر معمول زیاد شده بود فعلا ظرفیت‌ها را افزایش نداده‌ایم چرا که ما متعهد هستیم که کیفیت خود را نیز حفظ کنیم.

وی همچنین با بیان اینکه آزمون سال جاری دستیاری تغییراتی را نسبت به سال گذشته نخواهد داشت، اظهار کرد: تغییراتی را برای آزمون سال آینده در دست داریم تا بتوانیم کیفیت را در نحوه انتخاب افزایش دهیم.

معاون آموزشی وزارت بهداشت با بیان آنکه ما اگر بتوانیم فقط از آزمون کتبی استفاده نکنیم پذیرش بهتری خواهیم داشت درباره برنامه‌های این وزارتخانه برای تغییرات در آزمون تخصصی دستیاری سال آینده نیز اظهار کرد: قصد داریم بر اساس رشته ضریب‌ها را تغییر دهیم از سوی دیگر ظرفیت و سابقه تحصیلی داوطلبان را در نتیجه آزمون دخالت دهیم.

ضیایی با اشاره به افزودن مصاحبه به آزمون سال آینده دستیاری تخصصی تصریح کرد: البته این تغییرات خیلی شدید نخواهد بود و نمی‌خواهیم به یکباره از آزمون کتبی جدا شویم. بلکه این تغییرات در طی چند سال انجام خواهد شد که اولین تغییرات آن از سال آینده اعمال می‌شود.

وی همچنین با اشاره به اعلام نتایج اولیه آزمون تخصصی دستیاری سال جاری تا ۷۲ ساعت پس از برگزاری آزمون، خاطر نشان کرد:‌ داوطلبان فرصت دارند پس از اعلام نتایج اولیه با توجه به کلید آزمون اعتراضات خود را منتقل کنند که در نهایت نتایج نهایی آزمون تا پایان خردادماه اعلام خواهد شد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آغاز ثبت نام اعتکاف در مسجد دانشگاه تهران
لزوم ایجاد دفاتر منطقه‌ای پیام نور در سراسر دنیا
دانشگاه زابل نقش محوری را در توسعه منطقه سیستان ایفا کرده است
آغاز عملیات احداث دانشکده علوم قرآنی خرم‎آباد
اعلام زمان مصاحبه پذیرفته شدگان ۷ رشته دکتری پژوهش محور آزاد
احتمال اشتغال ۹۰ درصد رزیدنت ها در بیرون از محیط آموزشی
تفاهم نامه همکاری دانشگاه علوم اقتصادی و مرکز تحقیقات سیاست علمی
نشست مشترک معاون فرهنگی و اجتماعی با ایثارگران وزارت علوم

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم