نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

جدایی فرجی‌دانا از وزارت علوم مایه تاسف است

رییس دانشگاه شهید بهشتی، گفت: حضور دکتر فرجی‌دانا باعث امید در دانشگاهیان شده بود تا با توجه به دانشگاه‌شناسی و علم‌شناسی ایشان اثرات بیرونی که سال‌ها برنظام آموزشی سایه انداخته بود، کمرنگ شود.

به گزارش خبرنگار«دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، تهرانچی با سخنرانی در مراسم تودیع و معارفه دکتر رضا فرجی دانا و دکتر محمدعلی نجفی، افزود: جدایی دکتر فرجی‌دانا از وزارت علوم به عنوان سکاندار این حوزه مایه تاسف است؛ اما با سرپرستی دکتر نجفی امیدواریم این مسیر ادامه پیدا کند.

وی با بیان اینکه در۳۰ سال گذشته همراه با رشد چشمگیر درعرصه آموزش عالی شاهد متنوع‌تر شدن مشکلات نیز بوده‌ایم، گفت: این مشکلات و چالش‌های پیش روی نظام آموزش عالی کشور شامل مسائل درونی علم و فناوری و مسائل بیرون از این حوزه می‌شود.

رییس دانشگاه شهیدبهشتی با اشاره به اثری که علم و فناوری در پیشرفت اقتصاد و فرهنگ، مسائل اجتماعی و علم و فناوری دارد، گفت: عوامل بیرونی و درونی تاثیر بسیار زیادی بر این مساله دارند. زمانی که به دانشگاه‌های علوم پزشکی نگاه می‌کنیم، این دانشگاه‌ها کمتر از فضای بیرونی متاثر می‌شوند؛ اما در دانشگاه‌های وزارت علوم گاهی به شدت از مسائل بیرونی متاثر می‌شویم.

تهرانچی با اشاره به دوران مدیریت دکتر فرجی‌دانا گفت: در دوره وزارت وی امید آن بود که با توجه به شناختی که از علم و کارکردهای نظام علم و فناوری دارند، بتوانند مشکلات درونی نظام علم و فناوری که بسیار هم پررنگ شده بودند، ساماندهی کنند؛ اما متاسفانه این فرصت از بین رفت.

وی با اشاره به اینکه در سال‌های گذشته اثرات بیرون نظام آموزش عالی سایه خود را در تمام مسائل انداخته بود، گفت: این اثرات باعث شده بود تا اجازه داده نشود زیرساخت‌های علم و فناوری به سمت توسعه حرکت کند.

رییس دانشگاه شهیدبهشتی با بیان اینکه امید داشتیم با دانشگاه‌شناسی و علم‌شناسی دکتر فرجی‌دانا مشکلات بیرونی دانشگاه نیز حل شود، گفت: این فرصت از ما گرفته شد، اما امیدواریم دکتر فرجی به این مهم توجه بیشتری داشته باشند و با شناختی که از ایشان داریم، می‌تواند بسیاری از مسائل بیرونی و درونی نظام آموزش عالی را حل کند.

تهرانچی با اشاره به محبوبیت فرجی‌دانا در میان دانشگاهیان گفت: ایشان با وجود اینکه کم سخن می‌گفتند و بیشتر عمل می‌کردند، یک وزیر بسیار محبوب در میان دانشگاهیان بودند به گونه‌ای که در مراسم المپیاد دانشجویی زمانی که نام وی برده شد، تمام دانشجویان احساسات خود را به ایشان نشان دادند.

وی در پایان افزود: محبت را خداوند در دل‌ها ایجاد می‌کند وفرجی دانا نیز قطعا قدر این محبت را خواهند دانست. دکتر نجفی نیز بعد از ۳۰ سال به وزارت علوم بازگشته‌اند و قطعا با شناختی که از این حوزه دارند، می‌توانند موجبات پیشرفت دراین حوزه را فراهم آورند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

اعزام کاروان دانشگاهیان به عتبات عالیات تا ۲۰ فروردین
آئین نامه اداره خوابگاه‌های خصوصی و غیر دولتی به زودی ابلاغ می شود
کمک خیرین به دانشجویان بی‌بضاعت
مسؤلان، دانشجویان را ملزم به رعایت پوشش حرفه ای پزشکی کنند
حذف آزمون علوم پایه برای داروسازان ورودی مهر ۹۴ به بعد
تخصیص بیش از ۹۲ میلیارد ریال وام به دانشجویان علوم و تحقیقات
بازدید معاون اداری، مالی وزارت علوم از دانشگاه سیستان وبلوچستان
نتیجه کمیته تجدیدنظر بورسیه‌­ها اعلام نشده است

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم