نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

جایگاه انتقاد در دانشگاه ها باید بازبینی شود

سرپرست دانشگاه پیام نور کردستان با اشاره به اینکه جایگاه انتقاد در دانشگاه ها باید بازبینی شود، گفت: نقش پررنگ تر اسلام باید در علوم انسانی گنجانده شود و جایگاه نقد در دانشگاه ها نیز تقویت شود و اساس کلام رهبری نیز همین بوده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کردستان، اسکندر مرادی در مراسم افتتاحیه دفتر نهاد رهبری در دانشگاه پیام نور کردستان ضمن محکومیت اقدام توهین آمیز مجله فکاهی شارلی ابدو اظهار کرد: این اقدام نه تنها مسلمانان بلکه قلب همه آزادی خواهان جهان را جریحه دار کرد.

وی افزود: اقدام توهین آمیز آنان برنامه ریزی شده و برخاسته از یک نظام فلسفی است که سالهاست بر کشورهای غربی سایه انداخته است.

سرپرست دانشگاه پیام نور کردستان عنوان کرد: نظام فلسفی غربی ها بر پایه تقابل های دو تایی شکل گرفته و کلیه مباحث کلان را بر این اساس توجیه و تفسیر می کنند.

وی تصریح کرد: بر این اساس آنان غرب را منبع آزادی، توسعه، رشد اقتصادی و … می دانند و کشورهای غیر غرب را فاقد آزادی، فاقد توان توسعه یافتگی، بدون رشد اقتصادی مطلوب، فقیر و منبع جرم و انحراف می دانند.

مرادی ادامه داد: غربی ها همیشه اسلام را منبع تهدید برای خود دانسته اند که اقدام توهین آمیز آنان نیز برگرفته از این تفکر و برای مقابله با اسلام و ایستادگی در برابر اشاعه آن در جهان است.

وی با اشاره به انتقاد مقام معظم رهبری از وضعیت علوم انسانی در کشور، ذکر کرد: مطرح کردن این مسئله توسط رهبر جهت بازسازی و بازبینی این علوم و جایگزین کردن علم و نگرش های جدید در دانشگاه های کشور است.

سرپرست دانشگاه پیام نور کردستان با اشاره به اینکه جایگاه انتقاد در دانشگاه ها باید بازبینی شود، خاطرنشان کرد: نقش پررنگ تر اسلام باید در علوم انسانی گنجانده شود و جایگاه نقد در دانشگاه ها نیز تقویت شود و اساس کلام رهبری نیز همین بوده است.

وی در پایان یادآور شد: وجود نهاد رهبری در دانشگاه ها منشا خیر و برکت خواهد بود و در پیشبرد اهداف دانشگاه نقشی اساسی دارد و وجود دفتر نهاد رهبری در دانشگاه پیام نور می تواند زمینه ای برای ارائه نقدهای مثبت و سازنده و موثر بر مطلوب شدن وضعیت دانشگاه باشد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم
اساتید وقت کافی برای آموزش دانشجویان پزشکی صرف نمی‌کنند
تغییر نام دانشکده خبر دانشگاه آزاد / راه اندازی «نیوز روم»
دانشجویان خارجی به اردوهای نوروزی می‌روند
اعزام کاروان دانشگاهیان به عتبات عالیات تا ۲۰ فروردین
عدم افزایش شهریه دانشگاه علمی کاربردی در سال ۹۴/ حذف ۱۰درصد رشته‌ها
سیستم درمان، فشار زیادی به آموزش در دانشگاه های پزشکی وارد می‌کند
افزایش خطاهای پزشکی با کشیک‌های سنگین در بیمارستان های آموزشی

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم