نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

جامعه دانشگاهی نباید نسبت به فرهنگ کشور بی‏‌تفاوت باشد

معاون فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد زنجان گفت: جامعه دانشگاهی نباید نسبت به وضعیت فرهنگی کشور بی‎تفاوت باشد و وضعیت فرهنگی کشور را باید به گونه‎ای تبیین کنیم تا به سمت عرف‎های غلط پیش نرویم.

عباس قنبری در گفت‌وگو با خبرنگار«دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه زنجان، درباره شعار سال، اظهار کرد: شعار امسال، اهمیت و نقش فرهنگ را در جامعه هویدا می‎سازد؛ زیرا تا زمانی که فرهنگ اصلاح نشود باقی موضوعات به خودی خود قابل حل نخواهد بود. در واقع مبنای جامعه ایرانی مسایل فرهنگی است که سایر بخش‎های اجتماعی، سیاسی و اقتصادی در پس آن رشد می‎کند.

وی افزود: برای توسعه فرهنگ باید از خود فرد شروع کنیم تا به یک فضای فرهنگی همه‎گیر در جامعه برسیم. در همین حین هر دستگاه و ارگانی فراخور وظایف خود مسئولیتی را دراین حوزه برعهده دارد و دانشگاه که محل علم و پژوهش است از این امر مستثنی نیست.

قنبری با اشاره به ظرفیت‎ها و پتانسیل‎های موجود در دانشگاه‎ها، تصریح کرد: دانشگاه‎ها بهترین و مناسب‏ترین محل برای ترویج فرهنگ هستند که باید توجه و دقت عمل بیشتری داشته باشیم، از همین رو برگزاری کرسی‎های آزاداندیشی در اینکه جوانان و به ویژه دانشجویان را به سمت بخش‎های فرهنگی سوق دهد، بسیارمؤثر است.

معاون فرهنگی دانشگاه آزاداسلامی واحد زنجان، یادآور شد: در این بین حوزه‎های فرهنگی دانشگاه‎ها مسئولیت ویژه‎ای برعهده دارند. از این جهت که نباید تنها انرژی و توان خود را صرف برنامه‎های کلیشه‎ای کنیم، بلکهباید با یک رویکرد جدید در این راستا گام برداریم تا به نتایج مطلوبی برسیم. در کنار این موضوع، وحدت حوزه‎های علمیه با دانشگاه‎ها می‎تواند بسیار مؤثر واقع شود تا بتوان شعار امسال را محقق کرد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

تاسیس دانشکده کارآفرینی در دانشگاه هنر اصفهان
توجه به همکاری های بین الملل، اولویت سال ۹۴ دانشگاه امیرکبیر
ضرورت تقویت دفاتر ارزیابی عملکرد در دانشگاه های علوم پزشکی از طریق آموزش
رئیس دانشگاه شهیدبهشتی به رئیس جمهور تسلیت گفت
تلاش دانشگاه فردوسی برای رفع مشکلات نشریات دانشجویی
انتشار کلید سئوالات آزمون های جامع علوم پایه، دندانپزشکی و داروسازی
کیفی سازی و حفظ فضاهای موجود درقالب تجمیع، هدف سال آینده دانشگاه آزاد
مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه تهران، ممتاز شد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم