نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

جامعه دانشگاهی نباید نسبت به فرهنگ کشور بی‏‌تفاوت باشد

معاون فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد زنجان گفت: جامعه دانشگاهی نباید نسبت به وضعیت فرهنگی کشور بی‎تفاوت باشد و وضعیت فرهنگی کشور را باید به گونه‎ای تبیین کنیم تا به سمت عرف‎های غلط پیش نرویم.

عباس قنبری در گفت‌وگو با خبرنگار«دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه زنجان، درباره شعار سال، اظهار کرد: شعار امسال، اهمیت و نقش فرهنگ را در جامعه هویدا می‎سازد؛ زیرا تا زمانی که فرهنگ اصلاح نشود باقی موضوعات به خودی خود قابل حل نخواهد بود. در واقع مبنای جامعه ایرانی مسایل فرهنگی است که سایر بخش‎های اجتماعی، سیاسی و اقتصادی در پس آن رشد می‎کند.

وی افزود: برای توسعه فرهنگ باید از خود فرد شروع کنیم تا به یک فضای فرهنگی همه‎گیر در جامعه برسیم. در همین حین هر دستگاه و ارگانی فراخور وظایف خود مسئولیتی را دراین حوزه برعهده دارد و دانشگاه که محل علم و پژوهش است از این امر مستثنی نیست.

قنبری با اشاره به ظرفیت‎ها و پتانسیل‎های موجود در دانشگاه‎ها، تصریح کرد: دانشگاه‎ها بهترین و مناسب‏ترین محل برای ترویج فرهنگ هستند که باید توجه و دقت عمل بیشتری داشته باشیم، از همین رو برگزاری کرسی‎های آزاداندیشی در اینکه جوانان و به ویژه دانشجویان را به سمت بخش‎های فرهنگی سوق دهد، بسیارمؤثر است.

معاون فرهنگی دانشگاه آزاداسلامی واحد زنجان، یادآور شد: در این بین حوزه‎های فرهنگی دانشگاه‎ها مسئولیت ویژه‎ای برعهده دارند. از این جهت که نباید تنها انرژی و توان خود را صرف برنامه‎های کلیشه‎ای کنیم، بلکهباید با یک رویکرد جدید در این راستا گام برداریم تا به نتایج مطلوبی برسیم. در کنار این موضوع، وحدت حوزه‎های علمیه با دانشگاه‎ها می‎تواند بسیار مؤثر واقع شود تا بتوان شعار امسال را محقق کرد.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم