نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

ثبت نام ۷۵۰ زوج دانشجوی لرستان در سامانه ازدواج دانشجویی

مسئول نهاد رهبری در دانشگاههای آزاد لرستان گفت: ازدواج به معنای هم کفو، هم تراز و هم قرین بودن است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، حجت الاسلام قدرتی در مراسم ازدواج دانشجویی ۸۰ زوج دانشگاه آزادخرم ‏آباد و واحدهای تابعه، افزود: ازدواج از راه‎های شناخت خداوند است و اگر کسی می‎خواهد خداوند را بشناسد، ازدواج در تحقق این مهم موثر است.

وی با بیان اینکه خداوند می‎خواهد تمام ازدواج‎ها توام با آرامش باشند، اظهار کرد: اگر با ازدواج آرامش جایگزین تندی نشود، این دیگر ازدواج نیست.

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه‎های آزاد لرستان ازدواج را به معنای هم کفو بودن، هم تراز بودن و هم قرین بودن معنا کرد و تصریح کرد: نتیجه یکی شدن در ازدواج این است که هر آنچه در دنیا وجود دارد، متعلق به زن و مرد است.

حجت الاسلام قدرتی در ادامه به تسهیلات پیش‎بینی شده جهت ارائه به زوج‎های دانشجو اشاره و اضافه کرد: دانشگاه آزاد علاوه بر اعطای هدیه، وام‎های ۱۰ میلیون تومانی به زوج‎های دانشجو پرداخت می‎کند و همچنین زوج‎های سایر دانشگاه‎ها نیز با مساعدت دفتر نهاد رهبری به پابوس امام رضا(ع) می‎روند.

وی با بیان اینکه ۶۰۰ نفر از زوج‎های دانشجوی دانشگاه‎های استان لرستان قرار بود که فروردین‎ماه در قالب یک کاروان به مشهد مقدس اعزام شوند اما به دلیل درخواست برخی از زوج‎ها مبنی بر حضور شخصی در مشهد مقدس، اعزام کاروانی لغو شد، تصریح کرد: در مجموع ۷۵۰ زوج دانشجوی دانشگاه‎های لرستان در سامانه ازدواج دانشجویی ثبت نام کرده‎اند که ۲۰۰ نفر از این دانشجویان در دانشگاه‎های آزاد استان تحصیل می‎کنند.

این مسئول اضافه کرد: طبق برنامه‎ریزی صورت گرفته دو مراسم ازدواج دانشجویی در دانشگاه‎های آزاد لرستان برگزار می‎شود که یک مراسم دیگر نیز با حضور زوج‎های دانشگاه‎های آزاد بروجرد، ازنا، دورود و الیگودرز برگزا خواهد شد.

در این مراسم خطبه عقد یک زوج دانشجو به صورت نمادین قرائت شد.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم