نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

ثبت نام تکمیل ظرفیت کنکور ۹۰ از ۲۳ آبان ماه آغاز می شود

معاون اجرایی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: ثبت نام مرحله تکمیل ظرفیت آزمون سراسری دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی سال ۱۳۹۰ از ۲۳ تا ۲۸ آبان ماه انجام می شود.
‘سیدجلال طباطبایی’ روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار فرهنگی ایرنا، از پذیرش چهار هزار و یکصد نفر در مرحله تکمیل ظرفیت آزمون سراسری امسال خبر داد و افزود: تعداد ۴۰ دانشگاه و موسسه آموزش عالی برای پذیرش دانشجو در مرحله تکمیل ظرفیت، اعلام آمادگی کرده اند که از این تعداد واحد آموزشی، ۱۷ موسسه جدیدالتاسیس هستند.
وی خاطرنشان کرد: این مرحله از تکمیل ظرفیت آزمون سراسری سال ۹۰، فقط شامل دوره های روزانه و شبانه دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی دولتی می شود و دانشگاه های پیام نور، موسسات غیرانتفاعی – غیردولتی، دوره های بین الملل و مجازی را دربر نمی گیرد.
به گفته طباطبایی، تمام داوطلبانی که در آزمون سراسری امسال شرکت کرده و مجاز به انتخاب رشته شده اند شامل افرادی که قبول شده اند و یا آنها که در ردیف پذیرفته شدگان قرار ندارند می توانند در مرحله تکمیل ظرفیت، انتخاب رشته کنند.
وی درمورد چگونگی شرکت داوطلبان در مرحله تکمیل ظرفیت آزمون سراسری توضیح داد: داوطلبان مجاز به انتخاب رشته دوره‌های روزانه و شبانه کنکور ۹۰، درصورت تمایل می توانند از ۲۳ تا ۲۸ آبان ماه به پایگاه اینترنتی سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org مراجعه و پس از پرداخت download28 هزار ریال برای ثبت نام و تکمیل فرم انتخاب رشته به روش اینترنتی اقدام کنند.
معاون سازمان سنجش تصریح کرد که داوطلبان تکمیل ظرفیت آزمون سراسری در این مرحله، حداکثر می توانند ۱۰ کدرشته را در فرم الکترونیکی انتخاب رشته درج کنند.
وی ادامه داد: اطلاعیه مربوط به فهرست رشته ها و شرایط و ضوابط هر یک از رشته‌های انتخابی و همچنین شرایط و ضوابط دانشگاه یا مؤسسه آموزش عالی مربوط در مرحله تکمیل ظرفیت در نشریه ‘پیک سنجش’ روز دوشنبه ۱۶ آبان ماه انتشار می یابد و بر روی پایگاه اینترنتی سازمان سنجش نیز برای استفاده داوطلبان قرار خواهد گرفت.
طباطبایی یادآور شد: آن عده از داوطلبانی که در یکی از رشته‌های تحصیلی متمرکز آزمون سراسری سال ۱۳۹۰ پذیرفته شده‌اند، درصورت شرکت در مرحله تکمیل ظرفیت و قبولی نهایی در یکی از رشته های اعلام شده در تکمیل ظرفیت، قبولی قبلی آنها منتفی خواهد شد و چنانچه داوطلبان متقاضی، در دوره‌های روزانه تکمیل ظرفیت پذیرفته شوند و یا قبولی قبلی آنان دوره روزانه باشد، حتی با دادن انصراف از تحصیل نیز حق ثبت‌نام و شرکت در آزمون سراسری سال بعد را نخواهند داشت.
وی تاکید کرد: پذیرفته‌شدگان متمرکز آزمون سراسری در هر یک از کد رشته‌های تحصیلی بورسیه و یا شرایط خاص که به دستگاه‌های اجرایی تعهد خدمت دارند و همچنین پذیرفته ‌شدگان رشته‌های تحصیلی ویژه فرهنگیان دیپلمه رسمی و یا پیمانی شاغل در وزارت آموزش و پرورش مجاز به ثبت‌نام و شرکت در گزینش رشته‌های تحصیلی مرحله تکمیل ظرفیت آزمون سراسری نخواهند بود.
معاون سازمان سنجش گفت: نیمسال پذیرش دانشجو در هر یک از کدرشته محل‌های مرحله تکمیل ظرفیت آزمون سراسری ۹۰ به امکانات و نظر دانشگاه یا موسسه محل قبولی، بستگی خواهد داشت

مطالب مرتبط

بیست و سومین جشنواره تقدیر از برگزیدگان کتاب سال دانشگاهی برگزار شد
تحصیل ۲۸ هزار دانشجو در دانشگاه​های دولتی خوزستان
بیانیه وزارت علوم به مناسبت روز ملی راهیان نور
راه اندازی سیستم اتوماسیون خوابگاه‌ها در دانشگاه شهید چمران
تقدیر از بازنشستگان دانشگاه الزهرا با کاشت نهال
تخصیص ۷۰۰ میلیارد تومانی به طرح‌های عمرانی دانشگاه آزاد در سال آینده
تدریس جراحی مغز و اعصاب از راه دور به دانشجویان افغانستان
پیش‎بینی اختصاص ۵ میلیارد تومانی به دانشکده‎های قرآنی در دست ساخت

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم