نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

ثبت نام آزمون دکتری سال ۹۱ آغاز شد

ثبت نام داوطلبان آزمون دکتری نیمه متمرکز سال ۱۳۹۱ از طریق پایگاه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور آغاز شد.

قائم مقام سازمان سنجش آموزش کشور روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا اظهار داشت: داوطلبان شرکت در آزمون دکتری سال ۹۱ تا روز دوم بهمن ماه فرصت دارند با مراجعه به پایگاه اینترنتی سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org و پرداخت download23 هزار و ۲۵۰ تومان با استفاده از کارت های بانکی عضو شبکه شتاب، کارت اعتباری آزمون دکتری را خریداری کرده و تقاضانامه الکترونیکی ثبت نام را تکمیل کنند.

‘ابراهیم خدایی’ افزود: هر داوطلب آزمون دکتری بر اساس علاقه فقط می تواند در یک کدرشته امتحانی متناسب با مدرک فارغ التحصیلی کارشناسی ارشد خود ثبت نام و در امتحانات مربوط شرکت کند، اما داوطلبان رشته های امتحانی گروه علوم پزشکی (دانشگاه تربیت مدرس) لازم است با توجه به نوع رشته کارشناسی مورد قبول مندرج در دفترچه نسبت به ثبت نام در این رشته ها اقدام کنند.

وی ادامه داد: آزمون دکتری سال ۹۱، در ۴۷ رشته علوم انسانی، ۴۸ رشته علوم پایه، ۷۲ رشته فنی و مهندسی، ۵۱ رشته کشاورزی و منابع طبیعی، شش رشته هنر، ۱۹ رشته علوم پزشکی، ۲۵ رشته دامپزشکی، ۱۱ رشته زبان و پنج رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی برگزار می شود.

خدایی یادآور شد: در آزمون دکتری سال ۹۱ برای سووالات استعداد تحصیلی، ضریب ۱ و برای سووالات درس زبان خارجی نیز ضریب ۲ تعیین شده است، اما سووالات درس های تخصصی مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در این آزمون، از ضریب ۴ برخوردارند.

معاون فنی و آماری سازمان سنجش با بیان آنکه تاکنون ظرفیت پذیرش دانشجوی دکتری سال ۹۱ قطعی نشده، گفت: ظرفیت پذیرش آزمون دکتری تا اسفند سال جاری و بعد از اعلام ظرفیت از سوی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی، نهایی و اعلام خواهد شد.

به گفته وی، نتایج اولیه آزمون دکتری سال ۹۱، اوایل خرداد ماه منتشر می شود و پذیرفته شدگان چندبرابر ظرفیت در هر رشته باید برای پذیرش نهایی در مراحل مصاحبه و گزینش دانشگاه ها شرکت کنند.

دومین آزمون نیمه متمرکز دکتری، ۲۵ فروردین سال ۱۳۹۱ در حوزه های امتحانی سراسر کشور برگزار خواهد شد.

مطالب مرتبط

آغاز ثبت نام اعتکاف در مسجد دانشگاه تهران
لزوم ایجاد دفاتر منطقه‌ای پیام نور در سراسر دنیا
دانشگاه زابل نقش محوری را در توسعه منطقه سیستان ایفا کرده است
آغاز عملیات احداث دانشکده علوم قرآنی خرم‎آباد
اعلام زمان مصاحبه پذیرفته شدگان ۷ رشته دکتری پژوهش محور آزاد
احتمال اشتغال ۹۰ درصد رزیدنت ها در بیرون از محیط آموزشی
تفاهم نامه همکاری دانشگاه علوم اقتصادی و مرکز تحقیقات سیاست علمی
بیست و سومین جشنواره تقدیر از برگزیدگان کتاب سال دانشگاهی برگزار شد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم