نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

ثبت تقاضای دکتری پژوهش محور محدودیت زمانی ندارد

معاون سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد از عدم محدودیت زمانی ثبت تقاضا برای تحصیل دکتری پژوهش محور خبرداد.

به گزارش سرویس دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، دکتر علوی فاضل با اعلام این خبرگفت: ثبت نام و تقاضا برای تحصیل در دوره های پژوهش محور محدودیت زمانی ندارد و هر داوطلب می تواند در طول سال و در هر زمانی که طرح خود را با استاد راهنما هماهنگ کرد، در سایت معاونت سنجش و پذیرش ثبت نام کند، لذا سایت www.azmoon.org برای ثبت تقاضای داوطلبان دکتری پژوهش محور همواره باز خواهد بود.

علوی فاضل در ادامه افزود: با توجه به اینکه ممکن است، هماهنگی وسفارش طرح از سوی سازمان‌ها، مراکز صنعتی و خدماتی به اساتید زمان نیاز داشته باشد، لذا این امکان و تسهیلات فراهم شده است که داوطلبان بتوانند بدون نگرانی و استرس، طرح پیشنهادی خود را در هر زمانی که میسر شدبا هماهنگی استادراهنما در سایت معاونت سنجش و پذیرش ثبت نام کنند.

معاون سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اظهار داشت: لذا پس از آنکه فایل داوطلبی در سایت معاونت سنجش و پذیرش ثبت شد، مدارک داوطلب به معاونت پژوهشی ارسال و زمان مصاحبه به وی اطلاع رسانی خواهد شد. وی در پاسخ به این سوال که زمان آغاز به تحصیل این دسته از داوطلبان از چه زمانی خواهد بود، گفت: در مورد زمان ثبت نام در سایت هیچ محدودیتی وجود ندارد اما در صورت پذیرفته شدن داوطلب پس از مصاحبه، زمان آغاز به تحصیل وی با توجه به ظرفیت واحدهای پذیرفته شده در نیمسال اول و دوم سال تحصیلی (مهر و بهمن ماه) خواهد بود.

علوی فاضل تاکید کرد: برای ثبت نام در دوره های دکتری پژوهش محور حداقل معدل کارشناسی ارشد ۱۸ در رشته های علوم انسانی و ۱۷ در رشته های غیرعلوم انسانی است .فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد ۱۵ دانشگاه برتر کشور مطابق بانک اطلاعاتی SCOPUS و واحدهای جامع دانشگاه آزاد اسلامی می توانند با ضریب معدل فارغ التحصیلی معادل ۱٫۱ برای رشته های باحداقل معدل ۱۷ و ۱٫۰۵ برای رشته های با حداقل معدل ۱۸ حائز شرایط ثبت نام در این دوره ها شوند. مثلا اگر داوطلبی در رشته مهندسی عمران با معدل ۱۶ از واحد تهران جنوب فارغ التحصیل شده است با لحاظ کردن ضریب ۱٫۱به ۱۷٫۶ افزایش یافته و می تواند ثبت نام کند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: ماهیت دوره دکتری پژوهش محور ایجاد ارتباط میان صنعت و دانشگاه می باشد لذا با توجه به ماهیت این دوره، شیوه ثبت تقاضای دانشجو برای پذیرش در آن نیز با سایر دوره های تحصیلی متفاوت بوده و دارای قید زمانی نمی باشد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آغاز ثبت نام اعتکاف در مسجد دانشگاه تهران
لزوم ایجاد دفاتر منطقه‌ای پیام نور در سراسر دنیا
دانشگاه زابل نقش محوری را در توسعه منطقه سیستان ایفا کرده است
آغاز عملیات احداث دانشکده علوم قرآنی خرم‎آباد
اعلام زمان مصاحبه پذیرفته شدگان ۷ رشته دکتری پژوهش محور آزاد
احتمال اشتغال ۹۰ درصد رزیدنت ها در بیرون از محیط آموزشی
تفاهم نامه همکاری دانشگاه علوم اقتصادی و مرکز تحقیقات سیاست علمی
بیست و سومین جشنواره تقدیر از برگزیدگان کتاب سال دانشگاهی برگزار شد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم