نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

توقف کمی دانشگاه خواجه‌نصیر برای کیفی‌سازی

جشن فارغ‌التحصیلی دانشجویان دانشگاه صنعتی خواجه‌نصیر در برج میلاد تهران برگزار شد.

به گزارش خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر خاکی‌صدیق در این مراسم ضمن خیرمقدم به فارغ‌التحصیلان بیان کرد: جشن‌های رسمی فارغ‌التحصیلی ضمن تجدید دیدار برای دانش‌آموختگان با یکدیگر و با اعضای هیات علمی برای اعتلای نام دانشگاه برگزار می‌شود.

وی درباره وضعیت کنونی دانشگاه اظهارکرد: در حال حاضر ۱۱ دانشکده، ۳۴ گروه تخصصی و ۲ گروه عمومی در دانشگاه وجود دارد.

رییس دانشگاه خواجه‌نصیر ادامه داد: همچنین در ۲۱ رشته کارشناسی ارشد با ۵۹ گرایش و ۱۵ رشته دکتری با ۳۱ گرایش، دانشجویان مشغول به تحصیل هستند.

خاکی‌صدیق جمعیت کنونی دانشگاه را حدود ۷۱۰۰ نفر اعلام کرد و افزود: از بین این تعداد ۳۲۰۰ دانشجوی کارشناسی، ۲۴۰۰ دانشجوی ارشد، ۶۸۰ دانشجوی دکتری مشغول به تحصیل هستند و ۷۴۰ دانشجو در دوره آموزش الکترونیک در دانشگاه حضور دارند.

وی سپس با بیان اینکه ۳۰۳ نفر عضو هیات علمی این دانشگاه هستند، اظهار کرد: از بین این تعداد ۱۲ نفر مربی، ۱۵۷ استادیار، ۹۱ دانشیار و ۴۳ استاد هستند، بنابراین دانشگاه ما یکی از بهترین هرم‌های هیات علمی را دارد.

رییس دانشگاه خواجه‌نصیر درباره مقالات و کتاب‌های چاپ شده در این دانشگاه عنوان کرد: سال قبل بیش از ۹۰۰ مقاله علمی و ۱۰۴ کتاب توسط اعضای هیات علمی و دانشجویان این دانشگاه چاپ شده است. همچنین ۱۷۵ قرارداد پژوهشی، ۱۴۰ اختراع، ۴۷ تفاهم‌نامه با صنایع و چند تفاهم‌نامه بین‌المللی نیز به ثبت رسیده است، بنابراین وضعیت دانشگاه از نظر کیفی مطلوب است اما از نظر کمی به علت تعداد دانشجویان عقب هستیم.


خاکی‌صدیق همچنین درباره اصول کلی حاکم بر رویکردهای مدیریتی این دانشگاه اظهار کرد: اولین چیزی که در طول سال‌های اخیر تلاش کرده‌ایم اعضای هیات علمی به آن متعهد باشند، اصول اخلاق حرفه‌ای و مهندسی و کرامت انسانی بوده است.

وی با بیان اینکه یکی از مشکلات اصلی آموزش عالی بحث کمیت آموزش است، تصریح کرد: گذار کمیت به کیفیت یکی دیگر از اصول حاکم در رویکردهای مدیریتی است بنابراین در دانشگاه کمیت را متوقف کرده و روی کیفیت برنامه‌ریزی می‌کنیم.

رییس دانشگاه خواجه‌نصیر همچنین ارتقای شاخص‌های دانشگاه و ورود به عرصه بین‌الملل را جزو اصول حاکم به رویکردهای مدیریتی دانست و افزود: ما روی زمینه‌های قوت دانشگاه تاکید می‌کنیم و دانشگاه در برخی زمینه‌ها رتبه اول را کسب کرده است.

خاکی‌صدیق سپس با بیان اینکه دانش آموختگان هر دانشگاه سفیران هر دانشگاه هستند، خطاب به فارغ‌التحصیلان گفت: شما هرجا درست عمل کنید، نام دانشگاه را ارتقا داده‌اید. از آن طرف نیز ارتقای دانشگاه موجب ارتقای شما خواهد شد. لذا باید تلاش کرد نام دانشگاه صنعتی خواجه‌نصیر در سطح کشور پرآوازه شود.

وی یکی از نقاط ضعف این دانشگاه را ارتباط با فارغ‌التحصیلان آن دانست و توضیح داد: کانون دانش‌آموختگان دانشگاه در حال حاضر تجدید نیرو می‌کند و وب‌سایتی درست کرده است، لذا از شما فارغ‌التحصیلان می‌خواهم دانشگاه را با حضور در کانون تقویت کنید.

رییس دانشگاه خواجه‌نصیر در پایان یاد و خاطره شهدای علمی دانشگاه، از جمله شهیدمحسنی که در اوایل جنگ شهید شد و آخرین شهید این دانشگاه یعنی شهید رضایی‌نژاد را گرامی داشت.

به گزارش ایسنا،‌ در این مراسم مادر شهیدرضایی‌نژاد نیز حضور داشت.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

احداث ۱۰ خوابگاه دانشجویی در دانشگاه‎های علوم پزشکی کشور
دانشگاه امروز محور و موتور محرک توسعه اجتماعی و سیاسی کشور است
لغو اعزام کاروان‌های دانشگاهیان عمره گزار تا دهم فروردین
نقش نفت در برنامه‌های توسعه‌ای کشور بررسی می‌شود
تسلیت رئیس دانشگاه شریف به روحانی
ایجاد مقاطع ارشد و دکتری رشته های معماری داخلی در دانشگاه آزاد همدان
همکاری‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران و استرالیا گسترش می یابد
شرایط پذیرش در دانشگاه فرهنگیان در دستور کار شورای عالی آموزش و پرورش

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم