www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

توقف اعزام دانشجویان آمریکایی به غرب آفریقا

دانشگاه‌های آمریکایی برنامه‌های تحصیلی خود در غرب آفریقا را به دلیل وحشت از رسیدن ابولا به این کشور به حالت تعلیق درآوردند.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مرکز کنترل و پیشگیری امراض آمریکا (CDC) به اتباع این کشور هشدار داد تا به دلیل شیوع ابولا از سفرهای غیرضروری به گینه، لیبریا و سیرالئون خودداری کنند. این بیماری تاکنون در این کشورها ۱۷۰۰ نفر را مبتلا کرده که از این جمع بیش از ۱۰۰۰ نفر جان باخته‌اند.

از این زمان به بعد برخی دانشگاه‌های آمریکا اعلام کردند که هیچ دانشجویی را به این منطقه اعزام نخواهند کرد. در این بین دانشگاه «ایلینوی» نیز برنامه‌های تحصیلی خود را در ترم آینده به حالت تعلیق درآورده اما این تصمیم برای ترم بهار که از ترم پاییز پرطرفدارتر است اجرا نمی‌شود. تاکنون ۱۰ دانشجو که برای ترم زمستان و بهار ثبت نام کرده‌اند بلاتکلیف هستند.

به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه یو اس ای تودی، دانشگاه نیویورک نیز با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که قصد ندارد دانشجویان خود را برای برنامه تحصیلی ترم پاییز به غنا اعزام کند. اگرچه در غنا تاکنون هیچ مورد ابتلا به ابولا مشاهده نشده اما این کشور درست بین کشورهای غرب آفریقا که در بطن این شیوع قرار دارند، واقع شده است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آغاز ثبت نام اعتکاف در مسجد دانشگاه تهران
لزوم ایجاد دفاتر منطقه‌ای پیام نور در سراسر دنیا
دانشگاه زابل نقش محوری را در توسعه منطقه سیستان ایفا کرده است
آغاز عملیات احداث دانشکده علوم قرآنی خرم‎آباد
اعلام زمان مصاحبه پذیرفته شدگان ۷ رشته دکتری پژوهش محور آزاد
احتمال اشتغال ۹۰ درصد رزیدنت ها در بیرون از محیط آموزشی
تفاهم نامه همکاری دانشگاه علوم اقتصادی و مرکز تحقیقات سیاست علمی
اعزام کاروان دانشگاهیان به عتبات عالیات تا ۲۰ فروردین

یک نظر بگذارید

دسته‌ها

اين سايت را حمايت مي کنم