نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

توقف اعزام دانشجویان آمریکایی به غرب آفریقا

دانشگاه‌های آمریکایی برنامه‌های تحصیلی خود در غرب آفریقا را به دلیل وحشت از رسیدن ابولا به این کشور به حالت تعلیق درآوردند.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مرکز کنترل و پیشگیری امراض آمریکا (CDC) به اتباع این کشور هشدار داد تا به دلیل شیوع ابولا از سفرهای غیرضروری به گینه، لیبریا و سیرالئون خودداری کنند. این بیماری تاکنون در این کشورها ۱۷۰۰ نفر را مبتلا کرده که از این جمع بیش از ۱۰۰۰ نفر جان باخته‌اند.

از این زمان به بعد برخی دانشگاه‌های آمریکا اعلام کردند که هیچ دانشجویی را به این منطقه اعزام نخواهند کرد. در این بین دانشگاه «ایلینوی» نیز برنامه‌های تحصیلی خود را در ترم آینده به حالت تعلیق درآورده اما این تصمیم برای ترم بهار که از ترم پاییز پرطرفدارتر است اجرا نمی‌شود. تاکنون ۱۰ دانشجو که برای ترم زمستان و بهار ثبت نام کرده‌اند بلاتکلیف هستند.

به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه یو اس ای تودی، دانشگاه نیویورک نیز با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که قصد ندارد دانشجویان خود را برای برنامه تحصیلی ترم پاییز به غنا اعزام کند. اگرچه در غنا تاکنون هیچ مورد ابتلا به ابولا مشاهده نشده اما این کشور درست بین کشورهای غرب آفریقا که در بطن این شیوع قرار دارند، واقع شده است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

بیست و سومین جشنواره تقدیر از برگزیدگان کتاب سال دانشگاهی برگزار شد
تحصیل ۲۸ هزار دانشجو در دانشگاه​های دولتی خوزستان
بیانیه وزارت علوم به مناسبت روز ملی راهیان نور
راه اندازی سیستم اتوماسیون خوابگاه‌ها در دانشگاه شهید چمران
اعزام کاروان دانشگاهیان به عتبات عالیات تا ۲۰ فروردین
تقدیر از بازنشستگان دانشگاه الزهرا با کاشت نهال
تخصیص ۷۰۰ میلیارد تومانی به طرح‌های عمرانی دانشگاه آزاد در سال آینده
تدریس جراحی مغز و اعصاب از راه دور به دانشجویان افغانستان

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم