نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

توصیه‌های توکلی به کنکور‌ی‌ها

دکتر حسین توکلی در روزهای واپسین مانده به کنکور سراسری ۱۳۹۳ به داوطلبان توصیه کرد که مرور نکات درسی را متوقف و از مطالعه مطلب جدید پرهیز کنند.

وی در گفت و گو با خبرنگار دانشگاهی ایسنا با اشاره توزیع کارت کنکور از طریق سایت سازمان سنجش افزود: داوطلبانی که در دو یا سه گروه آزمایشی ثبت نام کرده اند باید کارت‌های ورود به جلسه هر گروه را همزمان و حداکثر تا تاریخ چهارم تیر ماه از سایت سازمان دریافت کنند.

مشاورعالی سازمان سنجش در ادامه با تاکید بر اینکه داوطلبان باید در موعد مقرر در حوزه حضور پیدا کنند گفت: از ورود داوطلبی که بعد از بسته شدن درهای حوزه برسد ممانعت می‌شود.

توکلی در مورد فرم نظرخواهی که در حوزه به داوطلبان تحویل داده می‌شود اظهار کرد: داوطلبان توجه کنند پاسخ‌ها باید در خود فرم زده شود و پاسخ دادن یا پاسخ ندادن به این فرم تاثیری در نتیجه نهایی آزمون نخواهد داشت.

وی با بیان اینکه دفترچه سوالات و پاسخ نامه در کیسه‌ای که در آن با سیستم حرارتی بسته شده است قرار می‌گیرد گفت: داوطلب قبل از باز کردن کیسه باید از انطباق مشخصات خود با مشخصات درج شده روی کیسه مطمئن شود.

مشاورعالی سازمان سنجش بااشاره به تفاوت چینش سوالات در دفترچه داوطلبان با یکدیگر درمورد دلیل این امر گفت: این فرایند برای جلوگیری از تقلب‌های چشمی سر جلسه انجام شده است و ربطی به کیفیت و سطح سوالات ندارد.

لزوم همراه داشتن کارت شناسایی

توکلی در ادامه تاکید کرد: همراه داشتن اصل شناسنامه یا کارت ملی به همراه چند مداد سیاه رنگ، مداد تراش، مداد پاک‌کن و سنجاق ضروری است.

همچنین لیست وسایل غیر مجاز از جمله ماشین حساب و موبایل و … در دفترچه راهنمایی که روی سایت قرار دارد ذکر شده است. به داوطلبین توصیه می‌کنم این دفترچه را با دقت بخوانند.

دفترچه سوالات را ورق نزنید

مشاورعالی سازمان سنجش به داوطلبین توصیه کرد: هنگامی که داوطلبین دفترچه سوالات را دریافت می‌کنند آن را ورق نزنند. زیرا ممکن است با سوالی مواجه شوند که به طور اتفاقی پاسخ آن را نمی‌دانند و این باعث بروز استرس در آن‌ها خواهد شد.

وی همچنین توصیه کرد : داوطلبان کنار هر سوالی که در پاسخ دادن به آن شک دارند علامتی قرار دهند تا در پایان قادر به شناسایی و بررسی دوباره سوالات باشند.

توکلی در پایان با تقدیر از حمایت خانواده‌ها از فرندانشان گفت: به والدین توصیه می‌کنم در این روزها از بروز هرگونه رفتاری که باعث ایجاد استرس در فرزندانشان می‌شود جلوگیری کنند.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم