نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

توسعه کمی دانشگاه شیراز را پس از تأمین امکانات دنبال می‌کنیم

‌معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه شیراز گفت: مسئولین دانشگاه پس از فراهم کردن امکانات نسبی در فضای آموزشی، موضوع توسعه کمی را پیگیری خواهند کرد.

به گزارش خبرنگار«دانشگاهی» خبرگزاری داشجویان ایران (ایسنا) -منطقه فارس، دکتر سید محسن تقوی گفت: دانشگاه شیراز قابلیت افزایش دانشجو در تمامی مقاطع و رشته‌های موجود را دارد، اما این امر مستلزم جذب اعتبار و افزایش امکانات آموزشی، آزمایشگاهی و کتابخانه‌ای است.

وی موضوع اشتغال را یکی از معضلات جامعه امروز دانست و یاد آور شد: وظیفه دانشگاه تربیت نیروی کارآمد و متخصص است، اما مسئولیتی در خصوص ایجاد اشتغال ندارد.

تقوی تربیت متخصصص، تولید و گسترش علم همچنین بررسی و حل مشکلات جامعه را از وظایف دانشگاه دانست و اضافه کرد: دانشگاه شیراز به عنوان دانشگاهی جامع و قدیمی به لحاظ تعدد رشته‌های موجود،‌ مقاطع مختلف تحصیلی و تعداد دانشجویان موجود، پذیرفته شدگان و دانش آموختگان جزو دانشگاه‌های برتر کشور است.

وی افزود: تعداد اعضای هیئت علمی، اساتید نمونه و چهره‌های ماندگار نیز در دانشگاه شیراز قابل توجه است.

تقوی درباره تعداد پذیرفته شدگان امسال در دانشگاه شیراز گفت: در مقطع کارشناسی ۱۸۰۰ نفر، در مقطع کارشناسی ارشد ۱۵۰۰ نفر و در مقطع دکتری ۳۵۰ نفر در دانشگاه شیراز به ادامه تحصیل خواهند پرداخت.

وی موقعیت دانشگاه شیراز را در زمینه پرورش دانشجوی ممتاز ارزشمند توصیف کرد و گفت: ۱۲۰ استعداد درخشان در مقاطع مختلف دانشگاه شیراز تحصیل می کنند که آمار مناسبی به نظر می رسد.

وی اضافه کرد: تعداد اعضای فعال هیئت علمی دانشگاه در حال حاضر ۶۳۰ نفر است که امسال این آمار با جذب ۳۰ عضو افزایش پیدا می کند.

معاون آموزشی دانشگاه شیراز از فعالیت دو واحد با محوریت آموزش‌های مجازی و پردیس بین المللی دانشگاه خبر داد و گفت: از سال گذشته با رویکرد افزایش رشته‌های جدید، در رشته‌های گردشگری و مدیریت هتلداری پذیرای دانشجو خواهیم بود.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه شیراز، تعداد پذیرفته شدگان سالیانه در دانشگاه شیراز را حدود ۴ هزار نفر اعلام کرد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آغاز ثبت نام اعتکاف در مسجد دانشگاه تهران
لزوم ایجاد دفاتر منطقه‌ای پیام نور در سراسر دنیا
دانشگاه زابل نقش محوری را در توسعه منطقه سیستان ایفا کرده است
آغاز عملیات احداث دانشکده علوم قرآنی خرم‎آباد
پردیس دانشگاه علوم‌پزشکی کرمانشاه ساخته می‌شود
اعلام زمان مصاحبه پذیرفته شدگان ۷ رشته دکتری پژوهش محور آزاد
احتمال اشتغال ۹۰ درصد رزیدنت ها در بیرون از محیط آموزشی
تفاهم نامه همکاری دانشگاه علوم اقتصادی و مرکز تحقیقات سیاست علمی

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم