نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

توسعه کمی دانشگاه شیراز را پس از تأمین امکانات دنبال می‌کنیم

‌معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه شیراز گفت: مسئولین دانشگاه پس از فراهم کردن امکانات نسبی در فضای آموزشی، موضوع توسعه کمی را پیگیری خواهند کرد.

به گزارش خبرنگار«دانشگاهی» خبرگزاری داشجویان ایران (ایسنا) -منطقه فارس، دکتر سید محسن تقوی گفت: دانشگاه شیراز قابلیت افزایش دانشجو در تمامی مقاطع و رشته‌های موجود را دارد، اما این امر مستلزم جذب اعتبار و افزایش امکانات آموزشی، آزمایشگاهی و کتابخانه‌ای است.

وی موضوع اشتغال را یکی از معضلات جامعه امروز دانست و یاد آور شد: وظیفه دانشگاه تربیت نیروی کارآمد و متخصص است، اما مسئولیتی در خصوص ایجاد اشتغال ندارد.

تقوی تربیت متخصصص، تولید و گسترش علم همچنین بررسی و حل مشکلات جامعه را از وظایف دانشگاه دانست و اضافه کرد: دانشگاه شیراز به عنوان دانشگاهی جامع و قدیمی به لحاظ تعدد رشته‌های موجود،‌ مقاطع مختلف تحصیلی و تعداد دانشجویان موجود، پذیرفته شدگان و دانش آموختگان جزو دانشگاه‌های برتر کشور است.

وی افزود: تعداد اعضای هیئت علمی، اساتید نمونه و چهره‌های ماندگار نیز در دانشگاه شیراز قابل توجه است.

تقوی درباره تعداد پذیرفته شدگان امسال در دانشگاه شیراز گفت: در مقطع کارشناسی ۱۸۰۰ نفر، در مقطع کارشناسی ارشد ۱۵۰۰ نفر و در مقطع دکتری ۳۵۰ نفر در دانشگاه شیراز به ادامه تحصیل خواهند پرداخت.

وی موقعیت دانشگاه شیراز را در زمینه پرورش دانشجوی ممتاز ارزشمند توصیف کرد و گفت: ۱۲۰ استعداد درخشان در مقاطع مختلف دانشگاه شیراز تحصیل می کنند که آمار مناسبی به نظر می رسد.

وی اضافه کرد: تعداد اعضای فعال هیئت علمی دانشگاه در حال حاضر ۶۳۰ نفر است که امسال این آمار با جذب ۳۰ عضو افزایش پیدا می کند.

معاون آموزشی دانشگاه شیراز از فعالیت دو واحد با محوریت آموزش‌های مجازی و پردیس بین المللی دانشگاه خبر داد و گفت: از سال گذشته با رویکرد افزایش رشته‌های جدید، در رشته‌های گردشگری و مدیریت هتلداری پذیرای دانشجو خواهیم بود.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه شیراز، تعداد پذیرفته شدگان سالیانه در دانشگاه شیراز را حدود ۴ هزار نفر اعلام کرد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

اعتراض جمعی از دانشجویان داروسازی به برخی تحولات در این رشته
کمبود نیروی متخصص پرستاری، از مشکلات دانشجویان علوم پزشکی تهران
ثبت نام متقاضیان ادامه تحصیل کارشناسی بدون آزمون دانشگاه آزاد
انتصاب دبیرعلمی مسابقات مناظره دانشجویان
امشب،آخرین مهلت ثبت نام کنکور۹۴/کاهش ۱۶درصدی داوطلبان
مصرانه پیگیر راه اندازی مرکز بین الملی دانشگاه پیام نور هستیم
اعلام نتایج آزمون جامع علوم پایه و پیش کاروزی دانشگاه آزاد
فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور ۹۴

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم