نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

توسعه همکاری‌های دانشگاه‌ علوم پزشکی شیراز با دانشگاه‌های کوفه و کربلا

با امضا و مبادله تفاهم‌نامه‌ای، زمینه توسعه همکاری‌های فوق‌تخصصی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با دانشگاه‌های کوفه در نجف و کربلا در استان کربلا بسترسازی شد.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه فارس، معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این خصوص گفت: براساس این تفاهم‌نامه موافقت شد که دانشگاه علوم پزشکی شیراز در تربیت دانشجویان علوم پزشکی، خصوصاً دوره‌های تکمیلی تخصصی، فلوشیپ، فوق تخصصی و دکترای phD، در رشته‌های علوم پایه‌ که از سوی وزارت بهداشت اجازه داده شده است، با دانشگاه کربلا همکاری کند.

دکتر محمود نجابت افزود: برگزاری کارگاه‌های کوتاه مدت و میان مدت برای تعلیم اساتید دانشکده پزشکی کربلا در زمینه آموزش پزشکی و مرکز مطالعات توسعه آموزش پزشکی ( EDC ) از دیگر مواردی بود که به توافق طرفین رسید.

یکی از اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز شرکت کننده در جلسه مبادله تفاهم‌نامه یاد شده، نیز گفت: بر اساس این تفاهم، کارگاه‌های آموزشی جراحی، یورولوژی و IVF توسط اساتید دانشگاه علوم پزشکی شیراز برای اساتید و جراحان استان‌های کربلا و نجف به صورت دوره‌ای برگزار خواهد شد.

دکتر سید وحید حسینی همچنین گفت: هر دو دانشگاه علوم پزشکی شیراز و کربلا توافق کردند که در برگزاری کنگره‌های پزشکی، تخصصی و فوق‌تخصصی این مراکز با یکدیگر همکاری نزدیک داشته باشند و همچنین مقالات علمی اساتید دانشگاه‌های کربلا و کوفه پس از بررسی کیفی، در مجلات دانشگاه علوم پزشکی شیراز چاپ و منتشر شود.

این متخصص جراحی عمومی و فلوشیپ کولورکتال که جراحی‌های لاپاراسکوپی برای بیماری‌های کولورکتال و درمان چاقی مرضی را به اساتید بیمارستان‌های امام حسین (ع) و السفیر کربلا آموزش می‌دهد، گفت: بر اساس توافق انجام شده، اساتید دانشگاه علوم پزشکی شیراز به صورت کوتاه مدت تجربیات خود را در زمینه‌های فوق تخصصی در اختیار اساتید بیمارستان‌های کربلا و نجف قرار می‌دهند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آئین نامه اداره خوابگاه‌های خصوصی و غیر دولتی به زودی ابلاغ می شود
کمک خیرین به دانشجویان بی‌بضاعت
مسؤلان، دانشجویان را ملزم به رعایت پوشش حرفه ای پزشکی کنند
برنامه‌های دانشگاهها برای بزرگداشت روزشهدا
حذف آزمون علوم پایه برای داروسازان ورودی مهر ۹۴ به بعد
تخصیص بیش از ۹۲ میلیارد ریال وام به دانشجویان علوم و تحقیقات
بازدید معاون اداری، مالی وزارت علوم از دانشگاه سیستان وبلوچستان
نتیجه کمیته تجدیدنظر بورسیه‌­ها اعلام نشده است

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم