نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

توسعه همکاری‌های دانشگاه‌ علوم پزشکی شیراز با دانشگاه‌های کوفه و کربلا

با امضا و مبادله تفاهم‌نامه‌ای، زمینه توسعه همکاری‌های فوق‌تخصصی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با دانشگاه‌های کوفه در نجف و کربلا در استان کربلا بسترسازی شد.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه فارس، معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این خصوص گفت: براساس این تفاهم‌نامه موافقت شد که دانشگاه علوم پزشکی شیراز در تربیت دانشجویان علوم پزشکی، خصوصاً دوره‌های تکمیلی تخصصی، فلوشیپ، فوق تخصصی و دکترای phD، در رشته‌های علوم پایه‌ که از سوی وزارت بهداشت اجازه داده شده است، با دانشگاه کربلا همکاری کند.

دکتر محمود نجابت افزود: برگزاری کارگاه‌های کوتاه مدت و میان مدت برای تعلیم اساتید دانشکده پزشکی کربلا در زمینه آموزش پزشکی و مرکز مطالعات توسعه آموزش پزشکی ( EDC ) از دیگر مواردی بود که به توافق طرفین رسید.

یکی از اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز شرکت کننده در جلسه مبادله تفاهم‌نامه یاد شده، نیز گفت: بر اساس این تفاهم، کارگاه‌های آموزشی جراحی، یورولوژی و IVF توسط اساتید دانشگاه علوم پزشکی شیراز برای اساتید و جراحان استان‌های کربلا و نجف به صورت دوره‌ای برگزار خواهد شد.

دکتر سید وحید حسینی همچنین گفت: هر دو دانشگاه علوم پزشکی شیراز و کربلا توافق کردند که در برگزاری کنگره‌های پزشکی، تخصصی و فوق‌تخصصی این مراکز با یکدیگر همکاری نزدیک داشته باشند و همچنین مقالات علمی اساتید دانشگاه‌های کربلا و کوفه پس از بررسی کیفی، در مجلات دانشگاه علوم پزشکی شیراز چاپ و منتشر شود.

این متخصص جراحی عمومی و فلوشیپ کولورکتال که جراحی‌های لاپاراسکوپی برای بیماری‌های کولورکتال و درمان چاقی مرضی را به اساتید بیمارستان‌های امام حسین (ع) و السفیر کربلا آموزش می‌دهد، گفت: بر اساس توافق انجام شده، اساتید دانشگاه علوم پزشکی شیراز به صورت کوتاه مدت تجربیات خود را در زمینه‌های فوق تخصصی در اختیار اساتید بیمارستان‌های کربلا و نجف قرار می‌دهند.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم