نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

توسعه هدفمند آموزش عالی، راهبرد اصلی دوران مسئولیت دکتر میلی منفرد

دکتر جعفر میلی منفرد از کیفی سازی و توسعه هدفمند آموزش عالی به عنوان دو راهبرد اصلی برنامه های خود در زمان تصدی معاونت آموزشی وزارت علوم نام برد.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر جعفر میلی منفرد معاون آموزشی سابق وزارت علوم در گفتگویی ، بخشی از اهم فعالیت های انجام شده در زمان تصدی معاونت آموزشی را اعلام کرد واظهار داشت : در نخستین گام با استفاده از صاحب نظران کوشیدیم یک درک صحیح علمی از وضع موجود داشته باشیم و سپس برای بهبود فرایندهای اجرایی جاری برنامه ریزی کردیم که بر اساس آن ، آیین نامه های شورای برنامه ریزی ، شورای گسترش و آیین نامه استعداد های درخشان مورد بازنگری قرار گرفت .

وی افزود : تدوین آیین نامه آزمون نیمه متمرکز دوره دکترا، سامان دهی فرایِند ایجاد و توسعه مراکز آموزش عالی،ارتقای کیفی و کمی امور مراکز جذب اعضای هیئت علمی وراه اندازی شبکه معاونان آموزشی سراسر کشور از مهمترین برنامه های معاونت آموزشی در زمان مدیریت وی بوده است.

معاون آموزشی سابق وزارت علوم از حضور فعال خود در شورای اسلامی شدن دانشگاهها و فعال کردن کارگروه آموزش آن ، حضور فعال در شورای معین شورای عالی انقلاب فرهنگی و هیئت عالی جذب شورای اسلامی شدن دانشگاهها در زمان مدیریت خود خبر داد و گفت : موفق شدیم در این دوران ، کمیته معارف شورای عالی برنامه ریزی و کمیته‌های دانشگاههای غیر دولتی ، پیام نور و آزاد اسلامی را فعال کنیم.

دکتر میلی منفرد افزود : تلاش کردیم بدون ملاحظات رایج سیاسی و اجرایی به یک نگرش کلان از آموزش عالی کشور دست پیدا کنیم و استقلال رای توام با تعامل حداکثری ، حفظ عزت دانشگاه و دانشگاهیان ، بیان صریح مسائل و جمع بندی کارشناسی و توجه به مصالح اموزش عالی کشور را سرلوحه برنامه های خود قرار دهیم.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی وزارت علوم، وی کاستی نظام نظارت و ارزیابی ، تضمین کیفیت و اعتبار بخشی آموزش عالی ، رویکرد تمرکز گرایی در آموزش عالی همراه با تعدد مراجع سیاستگذاری و تصمیم گیری ، توسعه نامتوازن آموزش عالی ، تخصیص ناکافی و نامتوازن منابع آموزش عالی و موقعیت آموزش عالی در سطح بین المللی را مهم ترین چالش هایی دانست که از نگاه وی حوزه معاونت آموزشی وزارت علوم با آن مواجه است.

معاون آموزشی سابق وزارت علوم ، کیفی سازی و توسعه هدفمند آموزش عالی را دو راهبرد اصلی خود در این معاونت برشمرد و آینده پژوهی آموزش عالی و سامان دهی ، متناسب سازی و باز تعریف زیر نظام های دانشگاهی و شیوه های آموزشی را از دیگر برنامه های خود دانست.

دکتر میلی منفرد از بهبود و ارتقای سیاست های جاری در برنامه ریزی آموزش عالی ، روزآمد و کارآمد کرد کردن متون درسی ، فراهم سازی زمینه رقابت در آموزش عالی ، بازنگری شیوه های سنجش و پذیرش دانشجو ، نظارت و ارزیابی مستمر برنامه ها و استفاده از فناوری اطلاعات و ایجاد ساما نه های مجازی را از دیگر برنامه های مورد پیگری خود در زمان مسئولیت معاونت آموزشی یاد کرد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

روند جذب اعضای هیئت علمی در دانشگاه تهران همان مسیر وزارت علوم است
آموزش مهارت های زندگی به دانشجویان ضرورتی اساسی است
توسعه ۲۰ رشته تحصیلات تکمیلی در دانشگاه فرهنگیان
اعزام کاروان دانشگاهیان به عتبات عالیات تا ۲۰ فروردین
سرپرست دانشگاه صنعتی شهدای هویزه منصوب شد
پیام تسلیت رئیس دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی به رییس جمهور
راه اندازی رشته های بین المللی در دانشکده مجازی علوم پزشکی تهران
آمادگی ایران برای افزایش ظرفیت پذیرش دانشجویان تحصیلات تکمیلی ترکیه

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم