نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

توسعه رشته‌های دریایی باید اولویت دانشگاه‌های هرمزگان باشد

استاندار هرمزگان گفت: توسعه رشته‌های تحصیلی مرتبط با دریا باید در اولویت کار دانشگاه‌های استان قرار گیرد.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه خلیج فارس، دکترجاسم جادری در دیدار با دکتر ابوالفضل فراهانی رئیس دانشگاه پیام نور کشور نقش آموزش عالی در توسعه کشور و هرمزگان را بسیار مهم برشمرد و عنوان کرد: رشد چشمگیر دانشگاه‌ها پس از پیروزی انقلاب اسلامی، موجب پیشرفت کشور در عرصه‌های مختلف شده است.

وی ادامه داد: امروز ایران اسلامی از جایگاه علمی بالایی در جهان برخوردار است که این امر نشان دهنده فعالیت های مناسبی است که توسط دانشگاه ها صورت گرفته است.

دکتر جادری در ادامه با اشاره به ظرفیت‌های مهم استان هرمزگان در زمینه‌های مختلف، بیان کرد: دانشگاه‌ها در استان هرمزگان رشد خوبی داشته‌اند و امروز در شهرستان‌های مختلف این استان شاهد وجود دانشگاه هستیم.

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان خاطرنشان کرد: نباید در این خصوص تنها به رشد کمی بسنده کنیم؛ بلکه ارتقای کیفی کار دانشگاه‌ها در هرمزگان نیز باید مورد توجه قرار گیرد و تلاش کنیم تا از تولید علم به ثروت برسیم.

وی تصریح کرد: همچنین باید رشته‌های دانشگاهی متناسب با شرایط جغرافیایی و منطقه‌ای نیز در استان هرمزگان ایجاد شود که در این زمینه ایجاد و توسعه رشته‌های تحصیلی مرتبط با دریا باید در دانشگاه‌های استان در اولویت قرار گیرد.

دکتر ابوالفضل فراهانی رئیس دانشگاه پیام نور کشور در ادامه این دیدار ، توسعه کیفی دانشگاه پیام نور را یکی از اولویت‌های مهم این دانشگاه در سال ۹۳ عنوان کرد و افزود: از جمله برنامه‌های ما در راستای تحقق این هدف افزایش دوره های تحصیلات تکمیلی و دکترا در دانشگاه پیام نور است.

وی ادامه داد: ارتقا جایگاه علمی اساتید دانشگاه پیام نور و تسهیل روند ادامه تحصیل و افزایش بورسیه ها از جمله دیگر برنامه هایی است که مد نظر داریم.

رئیس دانشگاه پیام نور کشور افزود: برنامه ریزی‌های خوبی انجام داده‌ایم تا فضا و امکانات مورد نیاز از جمله امکانات آزمایشگاهی در دانشگاه‌های پیام نور سراسر کشور تامین و تجهیز شود.

فراهانی گفت: در استان هرمزگان نیز ضمن تامین تجهیزات و امکانات، در راستای توسعه تحصیلات تکمیلی در دانشگاه پیام نور گام بر می داریم.

وی خاطرنشان کرد: همچنین رشته‌های فنی و مهندسی در دانشگاه پیام نور در حال توسعه است که در این راستا توسعه رشته‌های مرتبط با بخش شیلات و دریا و همچنین کشاورزی در استان هرمزگان مورد توجه قرار می گیرد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

بیست و سومین جشنواره تقدیر از برگزیدگان کتاب سال دانشگاهی برگزار شد
تحصیل ۲۸ هزار دانشجو در دانشگاه​های دولتی خوزستان
بیانیه وزارت علوم به مناسبت روز ملی راهیان نور
راه اندازی سیستم اتوماسیون خوابگاه‌ها در دانشگاه شهید چمران
برنامه‌های دانشگاهها برای بزرگداشت روزشهدا
تقدیر از بازنشستگان دانشگاه الزهرا با کاشت نهال
تخصیص ۷۰۰ میلیارد تومانی به طرح‌های عمرانی دانشگاه آزاد در سال آینده
تدریس جراحی مغز و اعصاب از راه دور به دانشجویان افغانستان

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم