www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

توسعه جامعه، نیازمند توسعه دانشگاه فرهنگیان است

سرپرست جدید پردیس فرهنگیان علامه طباطبایی لرستان گفت: توسعه جامعه نیازمند توسعه دانشگاه فرهنگیان است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه لرستان، علی آقایی جودکی در مراسم تودیع و معارفه سرپرست جدید پردیس علامه طباطبایی دانشگاه فرهنگیان لرستان که در محل این پردیس در خرم آباد برگزار شد، با بیان اینکه اگر به دنبال یک جامعه سالم و مترقی هستیم راهی جز حمایت از دانشگاه فرهنگیان نداریم، افزود: دانشگاه فرهنگیان مغز متفکر آموزش و پرورش است و توسعه و بالندگی جامعه نیز در گرو توسعه آموزش و پرورش است.

سرپرست جدید پردیس فرهنگیان علامه طباطبایی لرستان نیروی انسانی را مهم‌ترین ثروت جامعه دانست و ادامه داد: در عصری که دانش پژوهش اهمیت فراوانی دارد نیروی انسانی مهم‌ترین ثروت و مهم‌ترین شاخص برای پیشرفت و ترقی جامعه است.

آقایی جودکی با بیان اینکه امروز چشم‌ها متوجه دانشگاه فرهنگیان است؛ از این رو وظیفه سنگینی بر عهده این دانشگاه است، اظهار کرد: اینکه فکر کنیم تنها دانشگاه فرهنگیان مسئولیت خطیر تعلیم و تربیت نیروی انسانی را بر عهده دارد شاید تفکر نابجایی باشد؛ چرا که همه دستگاه‌ها و تمام اقشار جامعه در قبال این مساله مسئول هستند.

وی با تاکید بر اینکه امروز وظیفه دانشگاه فرهنگیان تامین، تعلیم و تربیت و بهسازی نیروی انسانی است، ادامه داد: در سال‌های اخیر آموزش‌های ضمن خدمت مورد غفلت قرار گرفته و آن طور که باید و شاید به آن توجه نشده است.

سرپرست جدید پردیس فرهنگیان علامه طباطبایی لرستان توجه به امر پژوهش و تحقیق در دانشگاه فرهنگیان لرستان را از برنامه‌های پیش بینی شده در این دانشگاه عنوان کرد و گفت: این موضوع در دانشگاه مغفول مانده و کمتر به آن توجه شده است که در اجرای این موضوع طرح‌های پژوهشی، مجلات تخصصی و همایش‌های علمی و تخصصی را دستور کار قرار می‌دهیم.

آقایی جودکی، پرکردن اوقات فراغت دانشجویان از طریق کارهای فرهنگی، هنری و ورزشی، ایجاد فضای مطلوب برای رشد تحصیلی دانشجویان، تغییر و تحول در فضای فیزیکی دانشگاه، توجه به موضوع کارورزی دانشجویان که در برخی مراکز به حاشیه رفته است، توجه به مزایا و تسهیلات کارکنان و تجهیز کتابخانه‌ها، آزمایشگاه و سایت دانشگاه را از دیگر برنامه‌های پیش بینی شده خود جهت اجرا در این پردیس عنوان کرد.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها

اين سايت را حمايت مي کنم